Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Mikk
Posts: 17
Joined: Wed Aug 22, 2007 3:44 pm
Location: Nõmme, Rahumäe

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Mikk »

Roo tänav on vist Pelgulinnas
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Tanel »

Siit käis kell 20.50-21.40 kerge äike üle. Välku lõi keskmiselt korra 10min jooksul ja äike liikus kirdesse. Sadas vaevalt 0,5mm.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by @Tallinn »

Ta kuskil siin jah peaks olema, ma ise ka Pelgulinnas. Igatahes lõuna poolt kisub jälle tumedaks ja sähvib. Hetkel vihmalt paus, ma tahaks juba neid numbreid näha, mis siin alla sadanud on. :)

Muide, siin ikka tehakse selle tänavavalgustusega kino, nii kui hämaraks läheb lülitatakse sisse. Siis jälle pilv möödas ning välja. Nüüd viskas hästi pimedaks ning ei tea, pannakse jälle sisse? :D
Last edited by @Tallinn on Sun Jul 19, 2009 8:59 pm, edited 1 time in total.
Image
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Kristjan »

Hetkel siis Viimsis päris kobedalt välgutab, esineb nii pilvesiseseid kui ka pilv-maa välku. Intensiivsuseks annaks 5est 3-4. Lähim välk (pilv-maa) umbes paarsada meetrit, mis pimestas silmi päris korralikult. Loodame, et kordub 2007 aasta (22. august?) analoogia, kes veel mäletab tallinalstest seda ööd, sest väidetavalt öö saabumisega frontaaläike isegi muutub teatud mõttes aktiivsemaks ning ka tol korral saabus kõigepealt selline keskpärase tugevusega äikesepilv, mille sabas omakorda väga võimas äikesüsteem (CAPE/LI oli vastavalt 1800 ja -6 kanti) keset ööd! Tasub oodata.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Tarmo H »

Siin nüüd täielik vaikus. Isegi vihma ei saja enam. Äike ise jäi nõrgaks. Sadas 8 mm.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Kaarel »

Tramaeivõi!

Eesti 19.07.2009 21:42
Täna õhtul, 19 juulil ja öösel 20 juulil on Eestis sajab vihma ja on äikest. Kohati on sadu tugev. Äikese ajal on võivad tugevad tuulepuhangud kuni 15-20 m/s.

Küsiks, et kes sellises instituudis ka töötavad? Miski algkooli koosseis või?
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Raul. K »

1 pilv läks Loodest 21.17-21.36 kaugelt mööda, seal oli mööda, seal oli mõõdukas äike.
Praegu on Kagus väga lahja äikesepilv, müristab korra 4-6 minuti tagant ja seegi on kaugel. Vahepeal tuli ühest pilvest, mis äikest ei põhjustanud kerge vihmahoog. Sooja hetkel 21,8 kraadi.
Edit 22.27: Idast Põhjani sähvib veidi üle 10 korra minutis. Välgud on kehvasti näha, liiga valge on veel. Peale 22.06 pole müristanud.
Michael Grünbach
Posts: 8
Joined: Sun Jul 19, 2009 11:21 am
Location: Tartu, Vaksali

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Michael Grünbach »

Tartus on pimedaks läinud ja mul aken on ida suunas ning näha, et sähvib kaugel, kuid müristamist veel ei ole kuulda. Näib, et tulemas on möödukas äike. Sooja 21,8 kraadi ja tuul on nõrk.
Last edited by Michael Grünbach on Sun Jul 19, 2009 9:34 pm, edited 1 time in total.
Minu koduleht MEO ILM
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Egon Tinno »

Virumaalt käis ka siis äike üle. Algus oli loid. Kuigi taevas oli juba pikalt lõunast-edelast sinine, siis esimene müristamine oli alles 20.26 edelas. See pilv piirduski vaid mõne välgu ja müristamisega kell 21.00 ja eemaldus loodesse.

Juba 21.07 algasid edelas uued müristamised ja seekord oluliselt tihedamalt 2-3 korda minutis. Pilvesisesed välgud tulid nähtvale kella 21.30 ajal lääne-edelas ja muutusid 21.44ks pilv-maa välkuteks lääne-loodes. Siis sähvis ikka päris tugevalt kella 22ni välja loode suunal. Vihma tuli ka mõlema pilvega päris oluliselt. Temperatuur on hetkel siiski veel 20 kraadi juures.

Praegu on vaikne, kuid Kesk-Eestist paistab veel teiste juttude põhjal lisa tulemas.
Michael Grünbach
Posts: 8
Joined: Sun Jul 19, 2009 11:21 am
Location: Tartu, Vaksali

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Michael Grünbach »

Tartusse korraliku äikest ei jõudnud, kui ültse öösel veel jõuab.
Minu koduleht MEO ILM
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by @Tallinn »

Siia vaevalt midagi enam tuleb, varsti on kogu Eestist need äikesed peaaegu väljas ning juurde ei paista midagi tekkivat. Ma ei saa aru on see front siis kohal või ei ole.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Eile näis kõige korralikum äike olevat Edela-Eestis. Eile juhtusin koos Jüriga olema kella kolme paiku Pärnumaal Tõstamaa kandis, kui esimene suurem äike kohale jõudis - tabas hoogsadu tugeva tuulega, võis näha kuidas vesi tuiskas õhus. Lõi sagedasti välku. Igatahes pärast äikest oli Tõstamaa kandis mõnel pool puuoksi tee peal, puulehti ka.

Õhtul juhtusime taas olema Tõstamaa kandis, kui õhtune pilv tuli, taas oli näha boakraed ning tuli hoovihm ja tuul, kuid esmapilgul tundus, et lõunane pilv oli karmim. Mobiililevi läks auku mõlemal korral.

Samuti õhtul oli Tallinna-Tartu maanteel, ning isegi südaöö paiku Elvas ja Lagujas näha idasuunal kaugeid välgusähvatusi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by H.Kaptein »

Oooojaaaaa... eile kell 19.45 hakkas siin uuesti äike , alguses oli asi nõrk , müristamine minuti-2 tagant ja pilvesisesed välgud aga 20.05 läks raju lahti . Välke 10-15 tükki minutis , kõik pilv-maa . Lähim välk 600m . Sadu jõudis kohale 20.10 ja lõppes 20.35 . sadas lausa 14,7mm . viimane müristamine 21.15 .
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesekahjud Eestis

Post by Tarmo Tanilsoo »

Meedia näikse äikest vältivat, aga päästekeskuste pressiteadetes on nii mõndagi.

Pärnumaa
* Kiisama: Välgulöögist elektrikilpi süttis maja
* Tõstamaa: Äike süütas kuuri
* Tõstamaa: Puu tee peal (ise nägin seal puuoksi tee peal liiklust segamas)
* Ermistu: Puud tee peal
Jõgevamaa
* Põltsamaa: Puuoksad tee peal
Tartumaa
* Kavastu: Puu tee peal (kas keegi teab sealtkandist rääkida, oli äikesest või muust asjaolust?)
Valgamaa
* Hargla: Puu tee peal
Viljandimaa
* Sultsi: Puu tee peal
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Tsüklon ja äikesed 19.-20. juulil

Post by Kaarel »

Raplamaalt lisaks kah kahjustusteks veel tuulemurdu, Vigala vallast siis täpsemalt. Seal oli nimelt üsna hulgi pajusid/remmelgaid,pärni murdnud, tunni eest karjus kellegi häiresüsteem kah mis peale elektri kadumist tööle hakkab.

Epitsenter siis siin: http://xgis.maaamet.ee/xGIS/pump/MapSection51423.png
Post Reply