Tsüklon ja äikesed 2-5. juunil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Tsüklon ja äikesed 2-5. juunil

Post by Raul. K »

Lubatakse konvektiivset aktiivsust peamiselt Eesti Kaguserva.
Last edited by Raul. K on Tue Jun 02, 2009 1:24 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 1.-2. juunil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Erinevalt on täna küll areng toimumas. Juba praegu on edelas näha üks, tõenäoliselt üheelemendiline rünksajupilv. Müristamist kuulda ei ole...

Ja nagu ikka, siis ka link siinsetele taevavaadetele.

Hetkel ilm vahelduva pilvisusega, õhutemperatuur 20,9 kraadi. Õhurõhk merepinnal 1009 mb, ning pilvedn näikse liikuvat väga aeglaselt.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Äikesevõimalus 1.-2. juunil

Post by Tim »

Kinnitan, et müristab kohati korralikult.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Kaarel »

Täitsa kena radarikaja põhja-Lätis ja lõuna-Eestis tõesti, ainuke jama, et kogu süsteemil pole erilist liikumisuunda aru saadagi. Kaartide järgi suurimad cape ja li indeksid märgatavalt rohkem kagu suunda peaks jääma aga ju see, see müstiline 100 km vöönd ole. Ilmselt selle kõige võimsama rünga tipp on ka siia läbi kõrgkihtpilvede näha.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesed 2. juunil

Post by H.Kaptein »

läti radarilt vaadates on nendel põhja-Läti pilvedel 30mm/h sadu sees , Käpa peaks neid pilvi küll lõuna-edela suunal nägema .
.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesed 2. juunil

Post by ain »

valgas tuli koralik samakas vihma aga äikest ei kaasnenud sele vihmaga.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Raul. K »

Lõunas ja Edelas on näha nõrkasid sajualasid, äikest neis pilvedes kindlasti pole. Ka pole siit näha Kagu-Eesti äikesepilvi, sest muud pilved varjavad need ära. Sooja on 19,6 kraadi ja tuul on nõrk.

Jäi eile mainimata, et enne kl 22.00 oli kaugel Lõunas näha jäätunud tipuga rünksajupilve. Kuna aga kindlad teated äikesest puuduvad, siis jätsin teemasse vaid tänase kuupäeva.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesed 2. juunil

Post by H.Kaptein »

Esto pani kagu-Eestile 1 astme ohuala ja räägib oma hoiatuses et Balti riikides on võimalikud tornaadod täna .
.
riibik
Posts: 5
Joined: Mon Jul 14, 2008 5:07 pm
Location: Põlva

Re: Äikesed 2. juunil

Post by riibik »

Põlva lähedal müristas.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas on hakanud müristama. Lõuna poolt on lähenemas äikesepilv, maapealt vaadates näeb küll üpris kurjakuulutav välja. Õhutemperatuur on 17,8 kraadi õhurõhk merepinnal 1006 mb.

Jätkan aeg-ajalt siia piltide saatmist. Sinna tulevad pildid üle EDGE ühenduse, mistõttu saan jätkata saatmist ka siis, kui pean kõik majas lahti ühendama.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Raul. K »

Lõunataevas, eriti horisondi juures on tõmbunud sinakaks. Äikest veel kuulda olnud.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 2. juunil

Post by käpa »

Olen eetris aga ei tea kui kaua. Temperatuur oli kella 16.00 alaj 28 kraadi hetkel 19. esimest pilv- pilv tüüpi välku nägin 16.23 idakagu suunal.16.40 tuli natuke hoovihma.Hetkel on 1 pilv idakagus 20 km, 2 pilv lõunas ka umbes 20 km ja 3 kujuneb lääne suunal. müristamise intensiivsus on hetkel nõrk.
Last edited by käpa on Tue Jun 02, 2009 4:04 pm, edited 1 time in total.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 2. juunil

Post by @Unipiha »

Ka siin on müristama hakanud kuid väga harva. Temperatuur langeb ja äikesepilv läheneb. :lol:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu sajab siin vihma, kuid müristamised lakkasid umbes pool tundi tagasi. Õhutemperatuur on 16,4 kraadi ning õhurõhk mere pinnal 1005 mb.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 2. juunil

Post by Henri »

H.Kaptein wrote:Esto pani kagu-Eestile 1 astme ohuala ja räägib oma hoiatuses et Balti riikides on võimalikud tornaadod täna .
Ja kui tulebki tornaado siis kagu-eestisse kuna seal läheb olukord üha hullemaks emhi järgi .Vaatasin kell 16:00 EMHI hirlam mudelit ja näitas mõnes kohas 63.2 mm sademeid nüüd õhtul kell 21:30 näitas juba samas kohas 71.2 mm .Aga ei tea palju see tõeks läheb .
Post Reply