Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by @Unipiha »

Jube mis toimub keegi ka ilmajaam ei ennustanud ette et sellised megakogused lund tuleb. Eile päeval oli lumepaksus ~4cm. Täna öösel hakkas tihedamalt lund sadama kella 2 ajal öösel. Käisin just äsja lumepaksust mõõtmas sain 22cm. Ja ma arvan et sajab kuskil 5cm veel juurde kuna tsüklon on väheliikuv aga väha aktiivne. Lumesaju intensiivsus on praegusel tugev, hetkel 200m nähtavus. Temperatuur on langenud -1.7kraadini.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

See tuli täiesti ootamatult, isegi minu jaoks. Kui eile hommikul oli lume paksus 8 cm, siis täna hommikul on suisa 25 cm. Teed on kinni, ning isegi post täna hommikul ei tulnud... Tundub, et mingi sajuala on lihtsalt pikemaks ajaks lõunamaakondade kohale jäänud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Raul. K »

Ka Tartus on kõvasti lund maha tulnud. Palju sellest on kleepunud puude okstele. Oleks huvitav teada, kas kuskil ka elektrikatkestusi on lume raskusel murdunud puude tõttu. Hetkel ilm pilves ja sajab mõõduka tugevusega lund.

Edit 9.44: Lume paksus on 28cm, kusjuures lumekihi alumine osa on täiesti vesine.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Kaarel »

Teil seal lõunamaal siis sama jama mis meil siin novembris oli. Teil seal vähemalt boonuseks see, et maa külmund ja puud vast ikka püsti jäävad ja ainult oksad murduvad e siis suuremat sorti kahju jääb metsadele tekkimata.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Küsimus põhjapoolsematele aladele - kas teil seal endiselt sajab? Siin tuleb endiselt lund, hooti ka tuiskab. Paar korda on ka elekter ära läinud. See pole aga ka mingi ime, sest osa sellest sulalumest on ka elektriliinidele kogunenud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas lõppes sadu juba öösel ja sadas mõned cm lund (väga tühine lumekogus).
Selliseid ootamatuid sajupuhanguid ei ole võimalik usaldusväärselt ette ennustada, kuid tõenäosuse saab siiski sellise reegli järgi anda: okludeeruvas tsüklonis toimub õhumasside intensiivne segunemine. Mingil hetkel võib see tähendada suuri sajukoguseid (niiskus vabaneb segunemisel sadudena), aga ei pruugi. Suurem võimalus on selleks siis, kui merelt saabuv külm advektsioon jõuab mandrile, sest merel olles on külm õhk mõnevõrra vee kohal niiskunud. Maismaal vabaneb see siis sageli sadudena.
Tegemist oli juba väheaktiivseks muutunud tsükloniga.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tanel »

Suure-Jaanis sadas eilse õhtu ja ööga 9-10cm juurde, nüüd on lume paksus sõltuvalt kohast 16-17cm. Lumesadu oli lõppenud tõenäoliselt juba kella 5-6 ajal. Öösel oli ka vool ära läinud, kuid see taastus hommikul.

Hetkel on osa taevast selge ja vahel paistab ka päike. Temperatuur -3,1 kraadi.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by ain »

tere: see lumi mis oli valgas oli eile ja üleeile juba peaegu ära sulamas ja eile mõtlesin et tuleks seda natukene juurde ööga et siis saaks suusatama minna aga seda omikul aknad vaadates oli kohe mitu korda juurde sadanud, olin ika väga ülatanud :)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:tere: see lumi mis oli valgas oli eile ja üleeile juba peaegu ära sulamas ja eile mõtlesin et tuleks seda natukene juurde ööga et siis saaks suusatama minna aga seda omikul aknad vaadates oli kohe mitu korda juurde sadanud, olin ika väga ülatanud :)
Eks ta tuli üllatusena jah. EMHI andmetel on Valgas sadu lõppenud. Saad hinnata, palju lund sealmail maas on?

P.S. Oleks väga tore, kui saaksid õigekirjale rohkem tähelepanu pöörata, mõnest lausest on ikka väga raske aru saada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tarmo H »

Siin jäi aga öine lumesadu üsna kesiseks. Lund tuli ööga juurde mitte rohkem kui paar sentimeetrit. Üldse on lumekihi paksus siin napp 10 cm. See talv on siinkandis üleüldse suht vähese lumega olnud. Üle 10 cm paksust lumekihti ma sellest talvest ei mäletagi siinkandis. Tundub et novembrikuine "lumeuputus" mis piirdus siinmail ka vaid 25 cm-ga jääbki selle hooaja laeks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Kaarel »

Kui võimalik siis sooviks ka mõningaid pilte.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.flickr.com/photos/ttanilsoo/3316597302/

See pilt on täna hommikust, tehtud maja ukse ees.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by ain »

Tarmo Tanilsoo wrote:http://www.flickr.com/photos/ttanilsoo/3316597302/

See pilt on täna hommikust, tehtud maja ukse ees.
Päris koralik vaatepilt. tuleb meelde just see eelmise aasta 23 novembri lumetorm aegu.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by @Unipiha »

Selle tsükloni puhul oli tuul nõrk aga lumesaju intensiivsus oli kaua kaua suur kui novembri tormi ajal.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Intensiivne lumesadu 28.veebruaril

Post by H.Kaptein »

siin pole ööga MITTE MIDAGI juurde sadanud :S . praegu lund ka vaid 8-9cm ja temp -1.1 kraadi .
.
Post Reply