Lumetorm ja äikesed 23.-25. novembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on lund tulnud ikka korralikult, praegu on lume paksus 24 cm. Eile hommikul oli vaid 2.

Sajab tihedat peenet lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -1,8 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Raul. K »

Tartus sajab hetkel mõõdukalt. Esineb ka tuisku, kuid see pole väga tugev. Lund on maas keskmiselt 12cm (eile oli veel 1cm).
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Mul kadus veidi aja eest elekter, seda muidugi tormi süül. Siin peen lumesadu ja tuisk jätkuvad.
Sisestasin selle teate oma mobiili abil. Sadu ja tuisk tugevnevad. Tuulemühin muutub üha tugevamaks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Taavi Saimre

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Taavi Saimre »

Jõudu ja vastupidavust neile, kes ilma elektrita istuvad :) Lootke, et mobiilioperaatoril masti all genekas ka peale akude on ja mobiililevi jagub vähemalt.

Tallinnas on lumesadu tihenenud, kuid siirem sajuala, mis idast lähenes, lahtus kahjuks enne siiajõudmist ära :(
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Kaarel »

Paistab, et EMHI on kah väheke ülekoormatud, ligipääsuks ikka vähemalt 2 korda vaja üritada.

Siin kah elekter varasemalt ajal katkendlik oli aga viimase tunnikese üsna stabiilne olnud.

Tuiskab üsna korralikult ning väheke sajab ka lund juurde.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Mul elekter endiselt ära. Sadu ja tuisk on hetkel üsna tugevad. Käisin veidi aja eest fotokaga ja videokaameraga lumemöllu jäädvustamas. Eriti kaua aga väljas olla ei tahtnud.
Hea et telefonil aku täis, saan vähemalt netis käia ja tormiga toimuvaga kursis olla.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by erikEST »

Muig. saatsin just tüdruku tööle. :lol: Ta kahjuks pidi minema. Saab paari tunniga asjad aetud siis peaks õnneks koju tagasi pääsema. :roll: Ta tahtis veel magada aga kupatasin ta voodist välja, sest hetkel on Tallinnas vähemalt suurema lumemöllu osas paus sees. Pärast läheb asi karmiks ja vaevalt ta kinnastega autot viitsiks välja kaevata. Lund pigem tuiskab. Sajab vähe. Aitasin auto lumemütsist puhtaks teha ja soovisin talle edukat reisi. :D Ma siin ise ootan tormi haripunkti ja torman siis filmima ja pildistama. Praegu on ntx Kundas tuulepuhangud juba 27m/sek :!: Tallinnas ka tuul kiiresti tugevneb, puhangud juba üle 20m/sek.

EDIT(kell 11.51): Nüüd läks asi karmiks. Kohale jõudis tugev lumesadu ja pirita tuulemõõtja mõõtis just tuulepuhangu 22m/sek! Tüdruk alustas kiiresti koduteed :twisted:

EDIT(kell 13.00): Tüdruk tagasi ja kõik korras. :P Avasin tänase päeva kohta photobucketis lehekülje mida täiendan pidevalt päeva jooksul. Lumetormist minu ümbruskonna lähitänavatel saab imetleda siit:
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 3-11-2008/
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Henri »

Alus tuul päris tugev 17.8(25)m/s ja tuiskab ka tugevasti.Lume paksus 32 cm kuna ennem oli all vähemalt 16 cm
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Kaarel »

Henri wrote:Alus tuul päris tugev 17.8(25)m/s ja tuiskab ka tugevasti.Lume paksus 32 cm kuna ennem oli all vähemalt 16 cm

Mind on ammu painanud küsimus, et kuidas sa seda tuule kiirust sealt alati nii täpselt öelda oskad, et kas mõõdad ise või silma järgi hindad?


Siin endiselt elekter väheke tõmbleb aga siiski püsib, lumi ja tuisk kah täitsa mõnusad on õues olijale. :)
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Raul. K »

Tartus on lund peaaegu 20cm, hangedes loomulikult kõvasti rohkem. Vahepeal lumesadu nõrgenes pisut, nüüd on taas natukene tugevnenud. Esineb ka tuisku, aga see pole väga tugev.
Vaadates prognoose, võib kinnitada, et lund tuleb kõvasti juurde. Mine tea, ehk teeb isegi eelmise aasta märtsitormile silmad ette.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by @Unipiha »

Henri wrote:Alus tuul päris tugev 17.8(25)m/s ja tuiskab ka tugevasti.Lume paksus 32 cm kuna ennem oli all vähemalt 16 cm
Ma ei saa aru kus te mõõdate seda lumepaksust. Lund mõõdetakse lagedas kohas kus pole takistusi et lumi võiks kuhjuda.
Siin lumepaksus 20-25cm(mõõtsin 30cm pikka joonlauaga).Temperatuur -1,4kraadi.Sadu on mõõdukas kuid vahel tugevneb.Varsti on sadu jälle tugevnemas. :)
Hangedes ulatub siin lumepaksus kohati meetrini.
Last edited by @Unipiha on Sun Nov 23, 2008 1:22 pm, edited 1 time in total.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Umbes tund aega tagasi oli siin Lagujas lume paksus 26 cm. Möll jätkub, ning elektris tekivad mõningad häired. Kümmekond minutit tagasi oli siin paar lühikest elektrikatkestust.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Taavi Saimre »

Tallinnas on ka lõbusaks läinud. Korralik tuisk ning nõrk lumesadu. Temperatuur -2,2

Aga EMHI radari järgi veel säilib lootus korralikku lund ka siia saada.
Linnas on mitmeid väljakutseid päästeametile murdunud puude ning minemalennanud katuste päästmiseks, elekter on tänase hommiku jooksul paar korda kõikunud
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by Tarmo H »

Sain elektri tagasi iseasi kui kauaks. Sadu ja tuisk on hetkel väga tugevad ja seega ongi vähemalt praegune torm juba märtsitormile silmad ette andnud. Käisin veidi aja eest jälle väljas pildistamas-filmimas. Sain ikka päris palju seda tormi jäädvustatud. Hiljem kavatsen mõne video ja pildi ka netti riputada.

Lund on siin 10-15 cm lagedamates kohtades. Kui sadu samas vaimus jätkub, kasvab lume paksus kiiresti.
Temperatuur on hetkel -3,2.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Lumetorm 23.-24. novembril

Post by erikEST »

Tallinnas on pöörane ilm. See torm on kindlasti tugevam ja rajum kui märtsitorm oli, seda juba praegusel hetkel. Tallinnas pole ammu nii tugevat tuult olnud (püsivalt puhangud üle 22-23m/sek). :shock: Sain just magusad kaadrid kuidas 2 autot mu maja ees kinni jäid. :twisted: Uploadimine võtab kaua aega **** neil filmidel ainult. :evil:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Locked