Page 1 of 1

Tsüklon ja äikesed 20.-21. novembril

Posted: Wed Nov 19, 2008 3:59 pm
by Raul. K
Oodata on väga sügavat tsüklonit, mis võib minna üle Lõuna-Eesti või Põhja-Läti. On oodata ohtralt sademeid, nii tahkes kui vedelas olekus.

Posted: Thu Nov 20, 2008 9:55 am
by Jüri
Minu teada on see baariline süsteem juba Eesti kohal (veidi sel teema vt Sademed) ning parimal juhul on tegu osatsüklon, tsüklon ise on Skandinaavia põhjaosa kohal (vt. http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn002.html ) ja on meid juba mitmendat päeva mõjutamas. Osatsükloni kese on hetkel Läänemaal.

Re:

Posted: Thu Nov 20, 2008 6:04 pm
by Raul. K
Jüri wrote:Minu teada on see baariline süsteem juba Eesti kohal (veidi sel teema vt Sademed) ning parimal juhul on tegu osatsüklon, tsüklon ise on Skandinaavia põhjaosa kohal (vt. http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn002.html ) ja on meid juba mitmendat päeva mõjutamas. Osatsükloni kese on hetkel Läänemaal.
Paraku olin tähelepanematu ja sellest tulenes ka eksimus.
Tartus on täna lund ja lörtsi sadanud. Lund siiski palju pole.

Re: Tsüklon 20.-21. novembril

Posted: Fri Nov 21, 2008 5:34 am
by erikEST
MIS VÄRK ON?!?! :shock: Praegu käis tugev valgussähvatus ja sihuke kärakas, et ma lendasin lausa voodist välja. :shock: Võin kinnitada, et see oli ÄIKE, sest olin poolunine ja just mobla äratuskella kinni vajutanud! :lol: Äikselitakas oli rohkem Lasnamäe pool, kas keegi veel kuulis? Tallinna peal on praegu üks pisike ja salakaval pilveke. Praegu sajab väga tihedat ja peenikest lund. Maa kattub aina paksema lumekihiga. Vau, milline vapustav sügisene kogemus!
Tallinna kohal olnud äiksepilv:
Image

Re: Tsüklon 20.-21. novembril

Posted: Fri Nov 21, 2008 6:52 am
by @Unipiha
erikEST wrote:MIS VÄRK ON?!?! :shock: Praegu käis tugev valgussähvatus ja sihuke kärakas, et ma lendasin lausa voodist välja. :shock: Võin kinnitada, et see oli ÄIKE, sest olin poolunine ja just mobla äratuskella kinni vajutanud! :lol: Äikselitakas oli rohkem Lasnamäe pool, kas keegi veel kuulis? Tallinna peal on praegu üks pisike ja salakaval pilveke. Praegu sajab väga tihedat ja peenikest lund. Maa kattub aina paksema lumekihiga. Vau, milline vapustav sügisene kogemus!
Tallinna kohal olnud äiksepilv:
Image
Ilmselt oli see üksik välgunool põhjustatud merepoolt tuleva soojema ja külmema õhu kokkupuutel.
Siia poole on ka teel mingi tugevam lumepilv.Lumepaksus on siin 3cm. :lol:

Re: Tsüklon 20.-21. novembril

Posted: Fri Nov 21, 2008 8:58 am
by timpan
Jah, vaadates Strike Stari andmeid, on tõesti näha, et Tallinnas äikest on olnud. Isegi minu koduksed nägid hommikul välgusähvatus(t)i.
Kui aga vaadata ilmamudeleid pühapäevaks, siis on kõik ühel meelel, et läheb märuliks küll. Ootan seda päeva suure põnevusega.

Posted: Fri Nov 21, 2008 9:46 am
by Jüri
Äike tuleks ka pealkirja lisada. Elamus võis suur olla. Muide, Tallinnas on lume ametlik paksus 10 cm (ikka selle hooglume pärast), ainult Jõgeval on Eesti peale enam lund - 13 cm.

Posted: Fri Nov 21, 2008 9:53 am
by Jüri
Pange tähele, et isegi siin on äike ära mainitud! http://www.wunderground.com/history/air ... atename=NA

Allpool, kus on tabel, on eriti hea lugeda, et äike oli tuev.

Re:

Posted: Fri Nov 21, 2008 10:21 am
by box
Jüri wrote:Äike tuleks ka pealkirja lisada. Elamus võis suur olla. Muide, Tallinnas on lume ametlik paksus 10 cm (ikka selle hooglume pärast), ainult Jõgeval on Eesti peale enam lund - 13 cm.
tallinnas 10 cm lund - ha ha,
mingi härmatis siin on maas, 1-2 cm võibolla

Posted: Fri Nov 21, 2008 1:06 pm
by Jüri
Just nimelt, seetõttu tõingi välja, mida ütlevad ametlikud andmed: ametlikel on reaalsusega vahel vähe pistmist. Nüüd aga valmistume siis lumetormiks.

Re: Tsüklon ja äikesed 20.-21. novembril

Posted: Fri Nov 21, 2008 1:29 pm
by erikEST
Tallinnas sajab praegu tugevalt lund! 8) Mujal Eestis näikse vaiksem olevat.

Re: Tsüklon ja äikesed 20.-21. novembril

Posted: Fri Nov 21, 2008 7:30 pm
by @Tallinn
Siin Tallinnas on ikka päääris kõvasti lund tulnud. Õhtul rannas veel jube tihedalt sadas. Täpselt nagu märtsi ajal. Hanged küll väiksemad, aga siiski. Äikesest jäin ise kahjuks ilma. :(

Muide mis numbrid seal ESTOFEXI kaardil vasakul erinevates värvides on jooksma hakanud? Mingi äikese levik? Kaardile nad seda küll vähemalt ei märgi.