Äikesed 20.-23. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Kaarel »

Ma enda postituse kohta seda öelda tahtsin aga kujundus jäi pisut nõrgaks. Tarmo sul on tsitreering kah pisut vale.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tegin siis postituses väikesed muudatused. Aga tundub, et kõnealune pilv on sootuks hääbumas. Kesklainel oleks justkui mingi praksatus just kostnud, aga üldiselt on ikka vaikus. Õhutemperatuur on 15,7 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by seenno »

käpa wrote:Uputab elamise täitsa ära.
Viimane aeg Sul siis katus korda teha :D

Türil muidu ilus ilm täna olnud igati, vaid kella 14 paiku tulid üksikud vihmatibad. Kella 16-17 paiku oli põhjas ja kirdes näha võimsaid laialivalgunud rünkpilvetippe, aga need olid väga kaugel.
Äikest!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by käpa »

6 mm tuli ainult vihma.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by seenno »

mnjah, 6 mm tundub suht usutav. Ise sain ka täna tegelt 6 mm, aga kohe päeva algul, s.t eelmine öö kohe pärast keskööd. Mingi pikk kitsas SW-NE suunaline radarikaja arenes siin siis ja see andis väga tugeva jämeda vihma.

(aga minu elamine küll vett täis ei old sellest, korralik katus peal, niiet sain selle vihma kiuste täiesti kuivalt ja kuivas toas magama minna :P )
Äikest!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by käpa »

Ärge seda ka nüüd mõelge , et ma lageda taeva all elan. Õue lõi vett täis.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Kaarel »

hetkeline uputus pole eriti hull, siin endiselt põldudel vesi peal ja mõned kombainid mis juhtumisi juba põllule on saadetud tekitavad ikka korralikku rööbast.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Kaarel »

käpa wrote:Ärge seda ka nüüd mõelge , et ma lageda taeva all elan. Õue lõi vett täis.

Ega see lageda taeva all elamine vist jah suurem asi ole. Olen märganud, et isegi pardid ja muud veelinnud vihma eest vee alla peitu poevad, et mitte märjaks saada.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo H »

Kaarel wrote:
käpa wrote:Ärge seda ka nüüd mõelge , et ma lageda taeva all elan. Õue lõi vett täis.

Ega see lageda taeva all elamine vist jah suurem asi ole. Olen märganud, et isegi pardid ja muud veelinnud vihma eest vee alla peitu poevad, et mitte märjaks saada.

Suht "hea" variant neil siis märjaksaamise eest pääsemiseks :mrgreen:

Eks näib kas ja kuhu täna siis vihmad ja äikesed (juhul kui tulevad) satuvad.
Siin ilm poolpilves, sademeteta, sooja +15,1 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Raul. K »

Siin müristas just Põhjaloodes korra. Sealpool on näha ka rünksajupilv. Kui midagi põnevat juhtub, annan teada.

Edit 11.38. Kahjuks midagi rohkemat pole toimunud, pilv on taandumas Põhja. Uus rünksajupilv on Kirdes, kuid ka sealt pole midagi kuulda olnud.
Puhub tugev Läänetuul, ka see võib nõrkade müristamiste kuulmist häirida. Positiivne on vähemalt see, et veel mitmes ilmakaares leidub võimasid rünki, mis võivad kasvada äikesepilvedeks.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Väljas on väga tuuline ning taevasse on ilmunud üsnagi tumedad pilved, võimalik, et rünksajupilved.

Hetkel on lõunataevas rünksajupilvede poolt vallutatud, kuid müristamist kuulda pole
(uuendatud kell 13:30)

EDIT: Sai taas aktiveeritud otsepilt, seekord on pilt suunatud staatiliselt lõunakagusse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin just müristas. Pea kohal on üks väike äikesepilv ning lõpp juba paistab. Hetkel hoian ka veel otsepildi sees
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Üsna pea pärast eelmise teate postitamist müristamine lakkas. Ilm on küll pilvine, kuid ei mürista ja ei saja.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Raul. K »

Tarmo Tanilsoo wrote:Üsna pea pärast eelmise teate postitamist müristamine lakkas. Ilm on küll pilvine, kuid ei mürista ja ei saja.
Ka Tartusse oli see pilv näha, aga äike siia ei kostunud. Ka siin on ilm pilves ja sajuta.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Henri »

Täna lõunal müristas 4-6 korda ja lõi 2 välku sademeid oli 11,2 ja õhtu poole umbes 30 mintsa tagasi tuli ka sahmaki vihma ja sademeid oli 14,3 muru oli täiesti porilomp ja põld hakkas täpselt nagu tiigiks minema
Post Reply