Äikesed 20.-23. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by @Unipiha »

Tõravere märgib äikest.Seda ka oli ja tuli kõva paduvihm mis kestis 10min.Temperatuur on 18.3kraadi ja ilm pool pilves.Hea areng on praegu pilvedel kuna päike paistab ja niiskust jagub.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tarmo H »

Türi ümbruses oli täna äikest. Kuna olin sel ajal tööl siseruumides siis detailne info nende äikeste kohta puudub. Samuti sadas Türil mõõdukat (ajuti tugevat) vihma kuid sajuhulk ei ületanud minu hinnanguil 10...15 mm. Loodetavasti Seenno valgustab meid täpsemalt sademete hulga asjus Türi kohta.
Töölt koju sõites ja Laupale jõudes, oleksin nagu sattunud teise kliimavõõtmesse. Põldudel ja kraavides lainetas vesi. Oma kodust sademetemõõtjat vaadates oli mu üllatus suur. Sadanud oli siin tänase päevaga koguni 31 mm. Koduste kirjelduste järgi olevat sadu siin olnud aegajalt ülitugev ja muruplatsid ja õuepealne muutus veehoidlaks. Nüüd õhtuks kui koju jõudsin olid enamus veelompe juba kadunud kuid õue piiravates kraavides vulises endiselt vesi. Kahjuks puuduvad tänase maruvihma kohta videomaterjal ja fotod :(
Seega on siin sadanud oluliselt rohkem kui Türil, kuigi linnulennult on siit Türile vast 6 km.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Tanel »

Tarmo Hermann wrote:Türi ümbruses oli täna äikest. Kuna olin sel ajal tööl siseruumides siis detailne info nende äikeste kohta puudub. Samuti sadas Türil mõõdukat (ajuti tugevat) vihma kuid sajuhulk ei ületanud minu hinnanguil 10...15 mm. Loodetavasti Seenno valgustab meid täpsemalt sademete hulga asjus Türi kohta.
Töölt koju sõites ja Laupale jõudes, oleksin nagu sattunud teise kliimavõõtmesse. Põldudel ja kraavides lainetas vesi. Oma kodust sademetemõõtjat vaadates oli mu üllatus suur. Sadanud oli siin tänase päevaga koguni 31 mm. Koduste kirjelduste järgi olevat sadu siin olnud aegajalt ülitugev ja muruplatsid ja õuepealne muutus veehoidlaks. Nüüd õhtuks kui koju jõudsin olid enamus veelompe juba kadunud kuid õue piiravates kraavides vulises endiselt vesi. Kahjuks puuduvad tänase maruvihma kohta videomaterjal ja fotod :(
Seega on siin sadanud oluliselt rohkem kui Türil, kuigi linnulennult on siit Türile vast 6 km.
Ja Suure-Jaanis ei sadanud täna päeval peaaegu midagi, paar piiska tuli kella 16 paiku, veidi tugevamad sajuhood oli õhtul 18-19 ajal, kui sadas paar millimeetrit.
Aga jah, põhja suunal oli tumedamaid pilvi näha päris palju
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by Kaarel »

Siin tuli ainult mõni piisk samas kui kivi-vigalas tuli vast kah sinna 20 mm kanti vihma. Järjekordselt jooksis sajuliin nagu härja sarved lääne eesti osas. Iltansanomati kaardilt oli kah alumises triibus üsna hästi näha et sama pilv pea samas ulatuses püsis 10 mm/h radarikajaga.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 20.-23. augustil

Post by seenno »

Türil sadas 7 mm vihma reedel, aga ntks Haapsalus, kuhu reedel pärast tööd sõitsin, ei olnud tilkagi tulnud.

Äike oli esimene kell 12.20 - 13.20 lõunakaartes. Intensiivsus 3. Palju lööke pilvedes. Kagus 8 km õnnestus näha ka huvitavat ja võimsat pilv-maa lööki. Algul lõi kaarekujuline välk pilvest maasse. Siis oli umbes sekund vahet ja lõi uus välk samas kanalis, mis ise koosnes ma ei tea mitmest järjestikusest löögist. Igal juhul näis, et see kanal püsis helendavana oma paar sekundit järjest. See pilv sademeid ei and Türil peale mõne piisa.

Teine äike tuli 14.10 loodest ja läks üle põhja ning vaibus kirdes 14.40. Välgud olid 3-4 km kaugusel valdavalt. Intensiivsus 2. See-eest hakkas 14.22 kallama tugevat vihma, mis väikeste vahedega sadas 16.30-ni ja sealt siis see 7 mm sademeid. Sain töölt rattaga koju sõites igal juhul läbimärjaks 16.20 ajal.
Äikest!
Post Reply