Äikese(tormi)d 16.-17. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikese(tormi)d 16.-17. augustil

Post by Raul. K »

Viimasel ajal on eriti just 16. augustiks lubatud tugevat konvektiivset aktiivsust. Kui nüüd prognoosid alt ei vea, siis võib loota üsna tugevat äikest.
Edit: Viimane prognoos on muutunud muljetavaldavaks. Li peaks olema lauppäeval -6 ja Capet lubatakse 2000 kanti!
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Henri »

See võib sama kiiresti ära kaduda kui ta ültse tekkis
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Kaarel »

Henri wrote:See võib sama kiiresti ära kaduda kui ta ültse tekkis

Olen sellist väljendit ka enne märganud ja ehk ka ise kasutanud vähe rohkem ebapüsivate indeksite juures aga see front on kindel, et tuleb, iseasi kui tugev.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seekord on asi naljast kaugel. Nt. eile õhtul vedas CNN oma ilmateates poolele Ida-Euroopale tänaseks tornaadoohu-võimaluse ning ESTOFEX on Poola lausa 3. ohuastme pannud. Sama ilmasüsteem on aga meie suunas teel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

See tuli välja EMHI'st:
Eesti 15.08.2008 14:12
16.08. kesköö piku on alates Lõuna-Eestist oodata vihma ja äikest. Kohati sadu on tugev, äikese ajal on tugevaid tuulepuhanguid

Tuleb vist unetu öö.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by erikEST »

Hmm tundub, et öövahetus on sel juhul sattunud õigele päevale, sest aknast avanev vaade on mulle juba eelnevalt garanteerinud kuulsa trombivideo. 8) Ei tea, millal frondi piir Tallinnani jõuab ja mis siin üldse saab, kuid loodame, et varahommikul saan ka mina midagi jälgida ja filmida. :roll:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hea öö ka selle poolest, et Kuu on kesköö paiku taevas veel üsna kõrgel ning peaaegu täiskuu, nii et ka see võimaldab pilvi lihtsamini jälgida.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Raul. K »

Tundub, et äikesed on jõudnud Läti Kagupiiri kanti. Tartus on taevas, eriti Lõuna poolt, kõrgkihtpilvedega kattunud.
Mis puutub Estofexi prognoosi, siis Eesti Kagupoolne osa on julgelt level 2 ala sees. Ka Cape ja Li prognoos on Kagu-Eestile väga hea. Vaski.net andmetel Cape peaks homme õhtupoolikul tõusma 2000 kanti ja Li olema -7.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Kaarel »

mõlemad indeksid +/- 100 km.

Liigselt vaimustusse ei tasuks sattuda.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo H »

Sooja frondi eel põhja poole kerkiv sajuala on jõudnud juba Riia linnani. Seda väidab EMHI sademeteradar. Kahjuks pole sadu seal eriti märkimisväärse tugevusega ja otse loomulikult puudub sealt ka äike. Läti kaguosas olev äike näib kalduvat pigem Venemaale. Nii et jääb üle vaid loota Poola poolt Leedule lähenevale äikesekogumile ja sellele et see Eestisse jõudes ära ei laguneks. Aga kindel on et vähemalt ööseks küll Eestis äikest loota pole sest selle Poola äikeste siiajõudmine võtab aega. Iseasi muidugi kui siinsamas Eestis uus iseseisev äikesekolle ei teki. Kuid eriti ma sellesse ei usu.
Ka siin on lõunasuunalt taevas pilvisemaks tõmbumas ja päikeseloojang oli punane ja see valgustas ka hoonete seinu punakalt. Samas oli ka väga vaikne. Seega vaikus enne tormi.
Sooja siin siiski vaid +14,6 kraadi. Aga eks teisel pool sooja fronti peaks olema ikka märksa soojem nii et kontrast on ikka olemas mis äikeseid soodustaks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mamma Mia! ESTOFEX andis välja eriteate. Vaadake, mida see tsüklon Poolas teeb!:
+ + + TORNADO OUTBREAK CURRENTLY UNDERWAY ACROSS SOUTHERN AND CENTRAL POLAND AND POSSIBLY SLOVAKIA EXPECTED TO CONTINUE THROUGH THE EVENING + + +

CNN ka teatas täna oma ilmateates, et sinna on oodata tornaadosid... Keerasin teleka Poola uudistekanali TVP Info peale. Näitab praegu otseülekannet äikesepilvest, välgutab meeletult selles telepildis.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Kaarel »

Jälgige siis vahelduseks poola radareid kah mille lingi @tallinn siia pani kunagi:http://meteo.pri.ee/viewtopic.php?f=12&t=593 võimalik, et ei lae seda lehekülge ära kuna arvata võib et seal on kümneid tuhandeid kasutajaid järgi, ma ei saanud seda esimese klikiga isegi mitte laadima. eks ise vaadake kuis tööle saate selle.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Kaarel »

Paneme siis lingi paarile musavideole kah: http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=163&t=1361 Vähemalt galerii vaadake ära, kasvõi sunniviisiliselt ja siis mõelge, et kas ikka on seda äikest sel korral siia piirkonda nii-väga tarvis. eksole?

ESWD´st võetud andmete alusel on Poolas ühes tornaados 2 inimest surma kah saanud veel pealekauba.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Paneme siis lingi paarile musavideole kah: http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=163&t=1361 Vähemalt galerii vaadake ära, kasvõi sunniviisiliselt ja siis mõelge, et kas ikka on seda äikest sel korral siia piirkonda nii-väga tarvis. eksole?
Igati nõus. Seda põrgukatelt küll enda pea kohal näha ei tahaks. Mind küll huvitab äike, kuid igal asjal on piirid. Vaatan siin TVP Info uudiseid ja tundub, et vist telekanalil õnnestus mingi keeriski pildile saada öötaevas, aga ma võin ka eksida.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikese(tormi)d 16.-17. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Võrreldes kahte Läti radari pilti tundub, et pilv liigub üpris kiiresti, vähemalt 80-90 km/h ning võib-olla kella 4'ks võib ta olla Eestis. See on muidugi väga toore hinnang, kõik võib veel muutuda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply