Äikesed 1.-2. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

Kivi vigalas oli pikne telefonid tummaks võtnud nagu nalja. See pilv on ka siit jälgitav aga süsteem sama tipp on korralik aga alust pole ollagi.

Tundub millegipärast et siia ei taha kohe mitte miski täna järjekordselt jõuda.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by @Tallinn »

Hakkaski arenema midagi seal soome lõuna-lääneosas. Iseasi kas selles olev äike ka siia välja jõuab.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel on siin Lagujas tõstnud tugeva tuule, ning põhjataevas on ohtralt rünksajupilvi. Siia otseselt lähenemas hetkel midagi pole.

Samuti sain just äsja seennolt sõnumi: Türist loodes 16.07 algas äike. Nüüd pilv põhjataevas, tipp Türi kohal. Viimased 10-15 minutit müristab vahetpidamata pilve sees.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Taavi Saimre »

Kinnitamata andmetel Paides suur rahe
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

Jõhvis on viimane tund sadanud 14,5 mm ning olnud 19 m/s pagi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

põhjas on näha miskit kõrgemat sorti pilvede triipu ja peale triipu on taevas vähe tuhmim. Külm front? või natuke vara veel?

Kagus on 1 võimas rünk millest mõnikümmend pilti kah juba, laialivalgumine ei ole selline järsk ja suht kiiresti kaduv vaid moodustab nagu lihtsalt suht paksu kihi laialiulatuvana ja ongi kõik. eks pärast piltide pealt vaatajad teevad selgeks millega tegu oli.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Raul. K »

Peale viimast positust äikeseid siin esinenud pole. Küll on aga pidevalt tekkinud rünksajupilvi, põhilised suunad Lõunast Idani. Vahepeal hakkasid ka Soomes arenenud pilved lähenema, kuid need hääbusid selgelt ennem siia jõudmist. Lähiümbruses on ilm selge, pilvisem on vaid Kaugel Põhjas, samuti ka Lõunas ja Kagus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://uudised.err.ee/index.php?06130484

Virumaal on tulnud täna rahet.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo H »

Laupast läksid äikesed mõõda nagu need ikka kipuvad minema. Esimene äike ilmus läänetaevasse millalgi peale nelja pärastlõunal (kahjuks oli mul muid tegemisi ja aega polenud kella ja taevast vaheldumisi vaadata). Seal pilves müristas vahetpidamata ja pilv liikus üle loode ja põhja kirdesse. Pidevat müristamist jagus tundideks.
Hiljem (millalgi peale kuut) ilmusid edelataevasse pilverüngad, mis kiirelt arenesid nii vertikaalses kui ka horisontaalses suunas. Pilvemassiiv liikus üha enam oma mõõtmeid suurendades üle lõuna ja kagu ida suunas. Lõunataevasse jõudnuna hakkas sealt pilvesüsteemist kuulduma kõmistamisi, mis olid üsna sagedased. Ühtegi välku mul näha ei õnnestunud niipalju kui taevasse vaatasin. Eks välkude märkamist takistas ka Laupal säranud ere päike.
Seega läks ka seekord siin nii nagu ma ühes eilses postituses ühe teise teema all kirjutasin: äikesed vältisid Laupat ja need mõõdusid siit nii põhja kui ka lõuna poolt läänest itta.
Äikeste kohta veel niipalju et nende pilvemassiivide all ei kujunenud ühtset tugevamat sajuala mis oleksid pilvealuse läbipaistmatuks muutnud ja taeva potisiniseks muutnud.
Nüüd kui mõlemad eelpoolkirjeldatud äikesed on siit mõõdunud, pole ilm jahenenud. Hoopis vastupidi varem olnud tuul on rahunenud ja ilm on muutunud hoopis soojemaks ja meeldivamaks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on nüüd taevasse tulnud üks väike äikesepilv. Väikese all pean silmas, et praktiliselt sinine taevas on igal pool horisondil väljas ja päike paistab, samas on taevas rünksajupilv, ning selle üks osa on pea kohal. Müristab umbes iga minuti järel. Samas hämmastab mind see, et pilv ise on väike, kuid samas on ta äikesepilv.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Ilmanina
Posts: 1
Joined: Fri Aug 01, 2008 4:43 pm
Location: Tartu
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Ilmanina »

Tervist!
Tartumaal liikusid Põhjast Edelasse äiksepilved, lootsin et tuleb Tartu peale, aga ei.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

See äikesepilv, millest varem rääkisin, on nüüd liikumas taas ida-kagu suunas. Aeg-ajalt küll müristab, kuid pilv on vaikselt eemaldumas. Samas on väljas muutunud õhk tunduvalt - on muutunud klaarimaks ning ei ole enam nii umbne.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüdseks on see miniäike taandunud itta ning aeg-ajalt on nüüd sellesst näha mõningaid välgusähvatusi, müristamist pole kuulnud. Kirdes on üks üsna võimas rünk, ning sealt nägin ka ühte välku. Äikesed pole ilmselt veel lõpetanud. Ka loode- ja põhjataevas on näha hästi madalal asuvaid alaseid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

ja nagu alati siin järjekordselt ei miskit. Temperatuur see eest endiselt suhtkoht kõrge seega mine tea.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 1.-2. augustil

Post by erikEST »

Tallinnast põhjas hakkas äkitselt aktiivselt sähvima :!: 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Post Reply