Äikesed 12.juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesed 12.juulil

Post by Raul. K »

Oodata on külma frondi üleminekut ja sellega kaasneb ka äikesevõimalus. Näiteks ilm@teade hoiatab võimalike ägedate äikeste eest.
Last edited by Raul. K on Sat Jul 12, 2008 12:45 pm, edited 1 time in total.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by @Tallinn »

Jah, mida soojemaks täna läheb ja ka homme, seda suurem on võimalus tugevateks äikesteks. Siin igatahes väga soe ja päikese käes 50 kraadi. Jah termomeeter on päikese poole ja 50 kuna see on max. :D
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seega ei saa seda 50 kraadi mitte ka kõige parema tahtmise juures tõsiselt võtta, kuna see ei kajasta õhu tegelikku seisu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Seega ei saa seda 50 kraadi mitte ka kõige parema tahtmise juures tõsiselt võtta, kuna see ei kajasta õhu tegelikku seisu.

Ei saa küll tõsiselt võtta aga postituses oli ju ka selgesõnaliselt öeldud, et selline on temperatuur päikese käes.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by H.Kaptein »

tere,ma viljandis.siin on ilm pilve tõmbunud jA sooja 18C.
.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by Tarmo H »

Siin müristas äsja edela-läänekaares (võin ka suunas eksida) sest olen hetkel toas. Väljas hakkas ka mõni aeg tagasi sadama ja teeb ta seda üha tugevnevalt. Müristamised muutuva tihedamaks, välke pole ma veel näinud.
Mõningad radarid näitavad ka et Kesk- ja Edela-Eestis on kohati äikest olnud.

EDIT: Paraku see äike ainult 3-4 kauge müristamisega piirduski. Nüüd sajab vaid vihma, mis on hetkel mõõduka tugevusega.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by Raul. K »

Tartus hakkas just nõrka vihma sadama. Esialgu äikest pole oodata, sest rünksajupilvi pole näha
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesevõimalus 12.juulil

Post by seenno »

Türil oli ka hommikul nõrk äike, ärkasin kell 9.27 müristamise peale. Rohkem ei kuuld midagi, mis äikesele viitaks. Vihma aga kallas 13 mm kella 7.30-st kuni 13-ni.
Äikest!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 12.juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on hakanud müristama ning lõunataevas on näha tumedamat rünksajupilve. Paraku on see pilv siit juba emmaldumas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 12.juulil

Post by Raul. K »

Tartus äikest pole olnud. Ka vihmasadu piirdus hommikuse sajuhooga. Võimalik, et Põhja-Eestis on äikest olnud, vähemalt testbedi radar näitab küllalt võimsaid sajualasid.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 12.juulil

Post by erikEST »

Isa just helistas Kuusalu lähedalt. Seal oli sihuke vihm maha tulnud, et kõik ujub ja ka paar valju äiksekärgatust oli :twisted: Tallinnast keeras see sajuala paraku mööda. Vähemalt minu elukohakesest küll.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Re: Äikesed 12.juulil

Post by Egon Tinno »

Vihma sajab siin rohkesti, kuid äikesest märke ei ole. Pilved liiguvad täna valdavalt kirdesse ja seega Kuusalu äike siia ei jõua. Samas olen üldse imestunud, et äikest nii lähedal võiks olla, sest taevas on lauspilves ja äikesele midagi ei viita. Ainult Testbed näitab tõesti tugevat sadu.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 12.juulil

Post by seenno »

Türil enam sadanud pole täna märkimisväärselt, kella 7.30 ja 13 vahel tuli alla mis tulla oli.

Küll läks siin kella 18 paiku pärast päikesepaistet üsna süngesse pilve. See tihe pilvisus püsis kella 21-ni. Aeg-ajalt tibutas vihma, kuid korralikult ei sadanud. Nüüd on taevas alates lõunast jõudsalt selginenud. Vaid läänest üle loode põhja ja kirdeni on veel süngeid kihtrünkpilvi.

Madalal loodes nägin mõne aja eest kihtrünkpilvede vahest rünksajupilve tippu, liikus suht kiiresti piki horisonti, seega umbes kirdesse.
Äikest!
Post Reply