Äikesed 11-13. juunil 2008

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Äikesed 11-13. juunil 2008

Post by Jüri »

Tallinnast lõunas ja edelas on näha korralikult arenenud Cu congestuseid. Äikese kohta on raske midagi öelda, kuid välimuse järgi siiski ei välista selle võimalust.
Hetkel on Tallinnas tugev edelatuul ja sooja 16°.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

täna võib oletada jah, et nagu tsüklonite puhul ikka tulevad peale tsüklonit rünkpilved koos hoovihmaga seekord ehk ka äikesega kuna cape ja li´d on madalad aga siiski olemas.

siin muidu sadas nõrka hoovihma 10 minuti eest ja edelas ning läänes on hoovihmaga pilvi veel paar tk. mis ühinema hakkavad.

EMHI lubab kah tänase päeva prognoosis õhtuks kohati äikest.
Lisan selle teksti siia kuna mind jäi teisest lausest häirima lõik peale koma.

11.06. Täna päeval pilvisus tiheneb. Mitmel pool sajab vihma, õhtul kohati võib äikest olla. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, puhanguti 14 m/s. Sooja tuleb 14...19°C.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnast lõunas on esimene korralik rünksajupilv tekkinud (pilve tipp on jäätunud, mis suurendab võimalust, et kuskil võib äikest tulla.) See on aga kaugel ega liigu Tallinna peale (liigub itta).
Ka kagus tekib hetkel rünksajupilv.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin Lagujas on taevasse tõusnud võrdlemisi võimsad cumulus congestused. Samuti on siin täna korraks tulnud ka hoovihma. Samas on ilm väga tuuline.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tuli ära see mida oodata võis, jäin spetsiaalselt pilve jälgima ja kuulama, et järsku veab. Ja vedaski 11.15 oli esimene müristamine kuulda kaugus vast nii 10 km ringis ja läänes. 11.21 kui pilv lõuna suunalt juba pea mööda läinud siis üks tugev müristamine nii 3 km ringis ehk. Ei õnnestunud ühtegi välku näha kuna kõik pilvesisesed ja samuti jäi nägemata ka pilve tipp kuna pilvisus on üsna tihe.
Sadu oli mõõdukas natuke tuli ka rahet hulka aga eriti üle 3 mm sademetele mina ei panustaks.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Jõhvis on kah viimane tund EMHI andmeil äikest olnud ning vist ka pagi kuna nii sisemaal on kahtlane 17 m/s puhang ülejäänud jaamade tuule kiiruste andmetega võrreldes.

siinsed pilved on lolli süsteemi avastanud lähevad lõuna poolt mööda kõik heal juhul natuke tilgutab vihma ainult.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

siin on 75% taevast kattunud rünkpilvedega.peakohal on hetkel pikk-pikk rünkpilvede rivi mis ulatub lõunaedelast põhjakirdesse välja.vahepeal tibutas ka vihma aga tõsisem sajuala on veel edelas.muidu on siin 15,8 kraadi sooja.
.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Ka Tallinnas on näha tõsist pilvede arengut. Idas on vist päris võimsas äikestega sajutsoon tekkinud. Tekiks nüüd seal läänepool ka midagi. :)

EMHI hoiatus:

Eesti 11.06.2008 13:05
11.06.08. pärastlõunal võib mitmel pool olla äikest ja tugevaid tuulepuhanguid.

Noh tuleb nüüd üks ÄGE ÄIKE, kus meie radaripilt siis on ka. See oleks ääretult vajalik kuna ma ei näe ju läänepoole. Tunnise vahega radariga ei tee ma midagi, need pilved tekivad 10-20 minutiga.
Last edited by @Tallinn on Wed Jun 11, 2008 1:06 pm, edited 1 time in total.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus on tulnud aeg-ajalt nõrka hoovihma, ent äikest pole esinenud. Tuul on tugev, iilid võivad 12-13 m/s ära olla. Cumulus congestusi ja nõrku rünksajupilvi leidub igas ilmakaarest, kuid ühtegi pilve, mis võiks äikest sisaldada, pole näha. Sooja on 16 kraadi.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Post by ain »

Valgas on siis täitsa kuiv ja ühtegi piiska ei ole taevast alla sadanud ma arvan et see matalrõhkond mis seal soome kohal on et see päris üle kesk eesti väga ei ultagi, aga ja ootan vihma mida ei ole vist oma kuuaega tulnud.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Keskpäeva paiku oli ka Türi lähedal äikest kuid tegemist oli kauge äikesega. Kuna olin sel ajal tööl (Türil), siis polnud mul aega seda äikest jälgida. Kuna töötasin veel siseruumides ka, ei olnud mul isegi erilist ettekujutust kustkohast kuhu need pilved liikusid. Igal juhul otse üle Türi mitte. Pakun et läänest üle põhja itta. Niipalju see äike ikka mõjutas et Türil esines voolukõikumisi. Sademeid tuli seoses selle äikesega üsna napilt. Äikeste vaatlusleht jääb mul andmete puudumise töttu seekord täitmata.
Laupal oli seis veelgi nadim olnud. Siin ei löönud hõre vihm isegi tolmu kinni ja äike jäi siit veelgi kaugemale. Aga elektri suutis see kauge äike Laupalt mõneks ajaks sootuks ära võtta.

EMHI tunniandmeid vaadates on Kundas korralikult vihma kallanud. Samas ikka tundub see väga ebaõiglane kuna just sealne kant oli juba enne seda väikseima tuleohuindeksiga ja nüüd on see ilmselt veelgi madalam (võibolla isegi nullis). Türi kandis aga oleks suuremad sajud vägagi teretulnud.
Igal juhul väga huvitav oleks homme vaadata sademete ja tuleohu kaarte. Seal järkub ilmselt sademeid ja tuleohtu igale maitsele :lol:
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Post by Henri »

siin oli välke näha lausa 21 korda müristamisi kuulda 25 korda tuul oli puhanguti 16,3 m/s :!: :!: :!:
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

Millal?
.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Post by Henri »

täna lõuna paiku oli taevas täiesti tume ja toas pidi tule põlema panema :roll:
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Võis küll olla, sest juba hommikul kujunes Kesk-Eesti kohal välja pilvesüsteem, mis liikus ida-kirde suunas, põhjustas äikest ning puhangulist tuult.
Hetkel on Tallinnas pilves ilm ja nõrga tuulega. Ajuti sajab nõrgalt. Tõenäoliselt tuleb homme ka hoovihma ja äikest, kuid arvan, et pärastlõunal taanduvad hoovihmad (tsüklon kaugeneb). Eks hommik näitab.
Last edited by Jüri on Wed Jun 11, 2008 7:36 pm, edited 1 time in total.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply