Äikesed 11-13. juunil 2008

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Pagi tuleb... Tõmban kõik välja
Tarmo ma saan aru, et seal piirkonnas pole pikka aega äikest olnud. Kuid siiski teemat oleks parem jälgida kui oleks vähem ja samas ka informatiivsemad postitused.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Pagi tuleb... Tõmban kõik välja
Tarmo ma saan aru, et seal piirkonnas pole pikka aega äikest olnud. Kuid siiski teemat oleks parem jälgida kui oleks vähem ja samas ka informatiivsemad postitused.
Selge. Vabandan, tahtsin, et saaksite arenevast olukorrast teada, samas oli väga kiire, kuna pilv oli kohe kohale jõudmas.

EDIT: Lahenduse leidsin sellega, et reaalajas olukorra kirjeldused edastan edaspidi läbi äsjataastatud kasutajate vestluse, mille kohta ka teema tegin.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Thu Jun 12, 2008 3:24 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tarmo Tanilsoo wrote:Radarilt on näha kiirelt tugevnev pilvesüsteem Lätis. Ilmselt seda tuleb järgmisena jägida. Ja ilmselt ongi see pilvesüsteem näha ka siin madalal läänetaevas.


Lühilainelt on taas äikeserakse kuulda.
Ka siia on see pilvesüsteem näha. 1 Võimas pilv on veel Loodes. Hetkel on ilm peaaegu selge. Sooja on 13,8 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Uuest pilvest ei ole küll vähemalt siin asja saanud. Siin on ilm tõmbunud pilve, hetkel pilvisus muutlik. Paiguti on pilve üsna tumedad ning küllap hoovihma nendes leidub, küll aga ei kuule ma müristamist. Õhutemperatuur on hetkel 17,1 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

Läänetaevas kaarena tume viir ja müristab! Liiga lähedal, et edasist kirjeldada, lülitan arvuti välja, pärast annan teada, millise äikesega tegu oli.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ma vist näen seda pilve, millest sa räägid. Rünksajupilv, millest enne kirjutasin läks minust üle ja alles lõpuks müristas, kui juba pea kohalt lahkunud oli.

See pilv käis minust üle (nüüd Idas):
Image
Sellist pilve näen kagutaevas:
Image

Hetkel on taas kuulda nõrka müristamist.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõunakagus on rünksajupilv, aga ei mürista. Pilv on eemaldumas. Samas Lääne- ja Edelataevas on selged, seega pole lähiajal äikest siia loota.
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

Pilv läks ainult osaliselt minust lõpuks üle. Suurem jagu möödus Põhja poolt idda. Tuli tugeva pagiga ja sadas vihmaga läbisegi peenikest rahet. Sadu oli tugev umbes 5 min. ja üle ta oligi. Algas 15.50. Nägin umbes 4-5 välku ja nende järgi oli äikese kese minust umbes 2km kaugusel. Müristamisi oli rohkem ja pikemalt. Lõuna poolt möödus ka üks väga tume pilv idda, kuid sealt ma müristamist ei kuulnud.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hea et vähemalt Mandri-Eestis vihm seda tuleohtu mõnel pool kustutab, Hiiumaal eile-üleeile vaid mõni piisk tuli ja täna taas sajuta,vaid Hiiumaa lõunatippu riivas siin teemas mainitud hommikune pilvesüsteem. Vaatame siis mis homne päev toob.
Üks huvitav tähelepanek ka tänasest pealelõunast. Ilmselt jäin mingi pisema tuulekeerise teepeale.Ilm oli vaikne ja siis äkki tuhises must 5m kauguselt mõõda mingi väga äkiline tuulehoog tuuseldades kadakaid ja tuues 25m eemal asuvast veekogust veepritsmeid mulle näkku. Kestis vaid 3-4 sekundit ja siis jälle täielik vaikus. Kuna ümberringi olid kõrged kadakad, mis nähtavust piirasid ei olnud kahjuks võimalik selle edasist teekonda vaadelda. Ilm oli antud hetkel selge.Kuna mingit lahtist pinnast antud kohas polnud siis ei olnud ka sodi lendamas näha kõrgemal. Ei oska sellele nähtusele küll muud seletust anda kui et väike tuulekeeris või tolmukurat ilma tolmuta aga iseenesest koht(Orjaku-Käina lahe ääres) on küll selline kus ka korralikke vesipükse korduvalt nähtud.
P.DH.
Posts: 17
Joined: Fri Oct 27, 2006 11:59 am
Location: Muhu

Post by P.DH. »

Hea kuulda, et paljudes kohtades äikest oli. Siia ei jõudnud neist ükski, küll aga läks neljapäeva hommikupoole üks äike lõunast mööda. Täna ajas põhimõtteliselt igast ilmakaarest suuri rünkasid üles, aga nüüd need juba hajunud. Sadas vaid kolmapäeval ja siis ka vähe.
Post Reply