Äikesed 17-18. mail 2008

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Äikesed 17-18. mail 2008

Post by Jüri »

Tundub, et CAPE/LI prognooside alusel on laupäeval äikesevõimalus. Ka on see käesoleval nädalal üks soojematest päevadest, enne kui ilm uuesti jaheneb.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

mu arvates äikest 5 päeva ette ennustada ikka tiba keeruline. võivad numbrid veel kõvasti muutuda.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

mina arvan ka seda.
.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Seekord kahjuks kiirustasin tõepoolest. Vähemalt läheb ilm soojemaks.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina üldiselt mudelite vaatamisel kasutan reeglit, et kui kaugemas ajavahemikus on näha äikeseks soodsaid tingimusi, siis ootan üks või kaks mudelijooksu(st. uute ennustuste genereerimist) ning vaatan, kas need tingimused on endiselt ennustuses alles. Kui mudel järjekindlalt neid ennustab, siis on põhjust asja lähemalt jälgida ja sellest ka kirjutada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Jüri wrote:Vähemalt läheb ilm soojemaks.
peale 17. kuupäeva ilm soojemaks esialgu küll ei paista minevat. GisMeteo.ru lubab 18. mai päevaks Tartusse +3...+5 kraadi sooja ja vihma. Ka esmaspäevaks lubab vaid kuni 11 kraadi
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

:!: Hetkel on Tallinnast edelas tekkimas mingi võimas kerkiv ja tume pilveke. Huvitav, kas sealt tuleb ka midagi? Tõusvad õhuvoolud on igatahes hästi näha ja pilv püüab kiiresti kõrgust.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

erikEST wrote::!: Hetkel on Tallinnast edelas tekkimas mingi võimas kerkiv ja tume pilveke. Huvitav, kas sealt tuleb ka midagi? Tõusvad õhuvoolud on igatahes hästi näha ja pilv püüab kiiresti kõrgust.
Ka siin on näha mõningast rünkade kõrgumist, kuid see ei haaku käesoleva teemaga.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vaski.net järgi pühapäeval peaks minema kõrge Cape ja Li tsoon napilt Eestist mööda või riivama Kagu-Eestit. HIRLARM mudel lubab aga, et soe (ja ilmselt ka äikesed) tungivad Lõuna-Eestisse. Vaadates prognoose, siis mulle tundub, et suurem konv. aktiivsus peaks jääma 2 ennustusperioodi (kl. 9 ja 15)vahepeale. Muidugi kui aus olla, siis olen pigem pessimist nende äikeste osas.
Tarmo, on sul anda ennustust kella 12 kohta?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin GFS meteogrammi minu kandi kohta ning siin näib suurem aktiivsus olevat pigem laupäeva õhtul, aga eks elame-näeme.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Pikendaks teemat ka homse peale, kuna emhi lubab ka äikest homseks. Aru ma ei saa, et kust kohast?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Huvitav huvitav... Kesklainel on kuulda praksatusi, mis viitavad välgulahendustele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja nüüd on siit läänes näha tume rünksajupilv ning meteoradaril on näha tugev radarikaja.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

tartus ja võrus on äike :!: :!: :!:
.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Post by huryt »

Tallinnas,Nõmmel on ÄIKE! :!: :!: :!:
Post Reply