Äikesed 2-4. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

kagusse on ikka võimsa rünga ajanud.see veel rünksajupilv pole aga eks näis...muidu on rüngad siuksed räbaldunud ja sooja 16.6 kraadi.
.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

tohoh-vaski näitab et Helsingi ümbruses on VÕIMAS äike(12 välku minutis) siin olukord sama mis ennem ainult see kagus olev rünk on hakand lagunema.
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka siin hakkab olukord lootusetumaks muutuma. Vaade kirdesse mõned minutid tagasi:
Image
... ja kagusse, kus on samuti üks pilv mu tähelepanu köitnud
Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

H.Kaptein wrote:tohoh-vaski näitab et Helsingi ümbruses on VÕIMAS äike(12 välku minutis) siin olukord sama mis ennem ainult see kagus olev rünk on hakand lagunema.
Ei tea, kas selline sagedus on ikka võimas. Kõige karmimates äikestes, mida ma näinud olen, on välku löönud ikka sügavalt üle 20 korra minutis. Pigem peaks vaatama meteoradarikaja tugevust jms.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Mulle öeldi, et Vasalemmas on äike. See jääb Keilast lõuna poole.
Tallinnaski varjutavad pilved taeva, kuid kõik on hajumisstaadiumis, v. a. kagus asuv, kuid see möödub ida poolt.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kagus olevasse pilvesse tekkis äike. Mürista ühe korra "raskelt" ning peatselt kerge mürin (võisid olla sama müristamise osad). Pilv hajub ja nihkub ida poole.
ilmjainimesed.blogspot.com
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

läti radari andmeil on siit põhjast äiksekolded ja eks liiguvad kindlalt üle tallinna, hakkab juba ära tüütama selline huumor. siia jällegi peakohale täna nagunii miskit ei tule.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pilved on siin taas arengusse läinud. Eesti-Läti piiril on radarilt näha aktiivsuse suurenemine ning ka mina märkasin kahte tähelepanu väärivat pilve, kusjuures üks neist võib olla arenemas/arenenud rünksajupilveks. Üks oli kirdes:
Image
Ja teine kagus:
Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kuigi mitmel pool Põhja-Eestis on äikest esinenud, pole siin midagi huvitavat olnud. Põhjakirdes on küll üks alasiga pilv, kuid see jääb siit lootusetult kaugele. Võimalik, et ka Idakirdes on arenemas rünksajupilv. Ka mujal leidub rünkpilvi, kuid ükski pole neist selline, mis võiks peagi äikesepilveks areneda.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin läks peale viimast postitust äktśeniks. nimelt tõmbas läänest ühe pilve nurga siia kohale. äike jäi küll üsna kaugele ja pilvede sisse kah lähim oli vast nii 2 km. ja huvitav on see et siin kohal polnud pilve ennast pea ollagi. aga rahet ja padukat sadas pea 10 minutit vihma sajab ka hetkel veel. raheterade läbimõõt on pea 1 cm või mõnel üksikul teral isegi rohkem. teed igatahes upuvad peale seda.

ainuke asi mis mul veel tegemata on äiksevaatluslehe täitmine kuna see pilv oli suht ootamatu. ja välimust tal kah eriti polnud.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on hetkel äike. Nõrk küll kuid siiski esimene äike siinkandis sel hooajal. See algas kell 14.40 kagus kuhu oli juba eelnevalt moodustunud üks kahtlane pilv ja kuna ilm oli väga lämmatav ja tuulevaikne, siis pidasin eelnevalt juba üsna tõenäoliseks et sealt pilvest peatselt kõminat kostma hakkab. Ja ma ei eksinud oma sisetundes. Nägin ainult pilve alumist osa ja ei oska ette kujutada kui kõrgele see võib arenenud olla. Samas horisontaalsuunas polegi se pilv eriti suur. Pea kohale jõudes seal pilves müristamisi enam polnud kuid kui pilv oli Laupast juba üle jõudnud algasid taas harvad müristamised (seda juba lääne- ja loodetaevas) ja need kestavad siiani. Ühtegi välku mul seni näha pole õnnestunud, nii et lahendused toimuvad pilvesiseselt. Nii et välkude kaugust on võimatu hinnata. Samuti on selle pilve lähiümbruses veel teisi samade mõõtmetega pilvi ilmunud ja üks neist annabki siia mõõduka tugevusega hoovihma. Peale äikest on temperatuur kukkunud +21-lt 16 kraadini.
Nii et täna saan täita esimese vaatluslehe sel hooajal.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Üks sajuala pani nüüd ühelt ja teine teiselt poolt mööda. Väljas on uskumatult külm tuul. Kuskil pakri kandis on testbed'i andmeil lausa 11,8 kraadi.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

meil siin idas&kirdes 2 äikesepilve.need on küll kaugel ja siia midagi ei too aga sellest teatada ikka tasub.muidu siin sooja 17 kraadi ja õhuniiskus 50%.
.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Siit lõunas Hiiumaa lõunaosa kohal või merel kostub juba oma pool tundi müristamist aeg-ajalt,samas ei taha see pilv mitte paigalt liikuda.Teine hiiglaslik pilvesüsteem on pea kogu pealelõuna püsinud kagust kuni idani, selle lõunapoolne osa on järsk ja selgesti eristatav, põhja poole ots aga ühtlase häguna põhja poole laiali valgunud, sealpoolt pole müristamist kuulda olnud, kuigi see pilv ka selleks vast liiga kaugel. Temperatuur püsinud pea kogu päeva siin +17,5 kraadi peal, samas on tuul väga kõledaks muutunud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja just müristas siin. Müristamine kostus kagust, kus asub ka rünksajupilv, mida olen juba pikemat aega jälginud. Tundub, et otse mind ei taba, kuid riivata võib küll. Otsepilt on veel online, kuid kui äike läheneb, tuleb ilmselt internet välja tõmmata.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply