Äikesed 2-4. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Cape ja Li prognoosi on tagasihoidlikumaks võetud. Siiski tundub mulle, et täna peaks olema võrreldes eilsega äikesteks soodsam päev. Juba hommikul vara on Lõunas ja Kagus arenevad rünkpilved. Ilm on varajase kellaaja kohta väga soe, tervelt 17 kraadi.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

meil sooja 12,9 kraadi ja täispilves. :(
.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Öösel veidi peale südaööd hakkas lõuna-kagusuunal taevas väga süngeks muutuma ja isegi öises taevas oli selgelt näha tume äikesepilvele omane "krae". Veidi enne kella 1 paistsid kagutaevas ka juba esimesed harvad välgusähvatused. Veerand kahe ajal jõudis kohale ka vihm, mis algul oli valdavalt nõrk ja tugevnes järk-järgult. Lähim valgulöök oli kell 01.42 kagus(4km) ja see jäi ka ühtlasi viimaseks välgusähvatuseks mida mina nägin. Eelmise aasta kurbadele kogemustele tuginedes tõmbasin igaks juhuks elktroonika vooluvõrgust välja aga seepeale kohe ka äike vaikis. Temperatuur pole oluliselt äikesega muutunud(+8,5-lt +8,8-le). Vihm lakkas kell 02.07
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

naljakas,mina ei näinud midagi. :cry: ma jäin umbes kell 23.30 magama ja aknal olid kardinad ees niiet paha lugu.
.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

H.Kaptein wrote:naljakas,mina ei näinud midagi. :cry: ma jäin umbes kell 23.30 magama ja aknal olid kardinad ees niiet paha lugu.
Ega sa väga paljust ilma ei jäänudki sest valdav enamus välke olid pilvesisesed ja müristamine oli ka vaevukuuldav, vaid viimane välk oli pilv-maa tüüpi ja tegi juba ka korralikuma kõmaka. Ise märkasin seda pilve ka vaid sellepärast et tulin just antud hetkel koju. Praegu päike paistab ja temperatuur kogub taas hoogu niiet kõik eeldused äikesepilvede tekkeks on täiesti olemas.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Jälgisin meevarga poolt mainitud pilve läti radarilt ja mõtlesin omaette, et ei tea kas seal ka äikest on aga ju siis oli.

siin on miski kahtlane pilvisus lõunas mis ei ole hetkel veel mitte midagi aga olen ka varem enne äikseid sellist nähtust märganud. kuigi tegu võib olla ka selle madalrõhulohu piiri pilveviiruga.

muigama võtab see, et meil siin on cape ja li peaaegu olematud aga lapimaal cape 600-700 ja li -4 see variant mulle kohe mitte ei sobi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on hakanud rüngad arenema.

Lisaks sellele käivitasin otseülekande siinsest taevast.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

ega jah..siin kh päike paistab ja sooja 17.3 kraadi...emm rääkis et tema oli umbes 1.30 vetsus käind ja kuulnud kuidas müristab ja näind 2 välku kah... :wink:
.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on võimsad rüngad katmas juba suure osa taevast ning need on märgatavad juba Riia radariltki.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Rüngad on võimsaks muutunud, cumulus congestus pilvi leidub mitmes ilmakaares. 1 juba natukene kahtlane pilv on Kagus, tundub, et selle alla hakkab moodustuma sajuala.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Täna näib olevat tunduvalt soodsam päev kui eile. Näen, et mõnel pool hakkavad juba kujunema alasid ning ka meteoradaril on näha minust ida pool kiiresti arenevat pilve.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tallinnas mingid kõrgemad pilved ja rüngad veel ei arene (vist)?
Estofex jah päris hästi meid vahele täpselt jätnud. :)
Ma veel teisi prognoose pole uurinud kuid see samune ilm.ee äikesennustus leht on jällegi tulemusi võrreldes eilsega parandanud. Sellejärgi on suuremat aktiivsust oodata kuskile sinna lääne kanti kus Kaarel elab. Elame, näeme.
Testbed'ilt on näha kuidas soomes kõigest tunni või poolega arenesid võimsad sajupilved.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Soomes on Strikestari andmetel äike kujunenud. See pilv paistab 5. korruselt või mererannast ka Tallinnasse ära.
Edelast üle lõuna kuni idani on eemal näha, et kiiresti arenevad rüngad, mis ka hajuvad üsna kiiresti või muutuvad kõrgrünkpilvede sarnaseks. Õhuvool on nende poolt, seega nihkuvad need aeglaselt lähemale. Tuul on nõrk ja muutlik, pigem mere poolt.
Ükski pilv peale Soomes oleva pole muutunud veel kahefaasiliseks, st tipp pole jäätunud. Seega puudub neis hetkel äike. Kuna on alles varane lõuna, siis võib olukord veel tunduvalt muutuda. Sooja on 15°-17°, olenevalt kohast, kus Tallinnas asutakse.
ilmjainimesed.blogspot.com
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaast kaugel ida pool on väga kiiresti kõrgustesse arenenud võimsad pilved.Üllatab just nende pilvede vertikaalne väga kiire kasv, tavaliselt rohkem juulis ja augustis sellist pilti näha.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Lisan veel sellise tähelepaneku, et kui märkate Testbedil sajualadel ka roosat, siis tähendab see, et pilve tipp on jäätunud ja viitab äikesevõimalusele. Selline pilv ilmus Põhja-Eestisse.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply