Äikesed 2-4. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

Tallinnas päike paistab selgest taevast. Sisemaalt tulevad pilved hajuvad Tallinna piirile jõudes. :cry: Ehk on õhtupoole rohkem õnne, kui CAPE ja LI indeksid natuke rohkem jõudu juurde saavad. :? Siingi on edelataevas pilveid näha. Hetkel olen tööl ja siit 6 korruselt on mul igasse ilmakaarde pea täiuslik vaade olemas :P
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

sisemaal on see pilvede areng ikka väga piiritletud ei võta nad kõrgust juurde ega suurenda ka alust.

Lätis olnud pilved mis merele jõudsid on kah kohe kadumas.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

EMHI näitab Väike-Maarjasse äikest!
Siin on mingi pilv Läänes, kuid rünksajupilveks teda nimetada ei saa. Võimsad rüngad on ka Kagus, kuid selliseid pilvi, millest peagi äikest võib tulla, pole näha.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Äike on Eestis täiesti olemas! Mina registreerisin esimese müristamise kell 16.30 kagu suunas. Läks üle poole tunni enne kui uuesti müristama hakkas. Selleks ajaks oli pilv liikunud lõuna suunda. Kokku õnnestus näha 3 pilv-maa välku, kõik kaugusega 11-12 km lõuna või lõuna-edela suunas. Müristamisi kuulsin 16 korral. Temperatuur tõusis 16.5lt 17.2ni.
Pilv eemaldus 17:31 ajal lõuna-kagu suunda ehk siis Kesk-Eesti poole ja on kenasti nähtav sellelt radarilt kella 16-18 ajal.
Elektrooniline äikesevaatluste leht asub siin.

Kesk-Eestis hoidke silmad lahti! :wink:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kirdes on nii miski ~4 km kõrgust pilve näha aga sadu ega midagi muud huvitavat temaga ei kaasne. suunda ei oska hetkel öelda.
kagu ja lõunataevas on juba täiesti selgeks läinud ja ei oska nagu midagi sealt oodata.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Lõunakakku on moodustunud rünksajupilv, võimalik, et see sisaldab ka äikest. Pilv ise on väheliikuv ja näib, et ta läheb Lõuna poolt mööda. Tarmol soovitaks küll silmad lahti hoida, sest ilmselt on tema juurest antud pilv paremini vaadeldav.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on Kagusse tulnud üsna suur sünge pilv, lisan pildi, mis on sellest tehtud umbes 15 minutit tagasi:

Image
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu on pilve serv siin. Sajab mõõdukalt vihma, idataevas on näha uhke vikerkaar ning väljas on järsult tõstnud tuule(pagi?)

EDIT: USA The Weather Channeli andmetel olla Tartus kell 18 äike olnud. Kas keegi saab kinnitada või ümber lükata? Siin hoogsadu ning tuuline. Temperatuur 17,1°C.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Hetkel 03.05. 19:37 Lõuna-Eestis Tahevast 10km loode pool: müristas ja hakkas nõrk hoovihma sadama.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin Lagujas on hoovihm ning on tuuline, kuid müristamist kuulda pole olnud. Samas on väljas tunduvalt hämardunud. Hetkel õhutemperatuur 14,4 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

mina olin kogu eilse ja tänase päeva lõuna-hiiumaal koristamas...annan nüüd ülevaate eilse ja tänase päeva sündmustest. 2.05 kell 13.00: enam-vähem terve taevas pilves, sooja 14 C ja õhuniiskus 70% piires. 16.00:taeva on enam-vähem selgeks lükatud,sooja 16C ja õhuniiskus 55&,kaugel idas&loodes on näha võimsad rüngad.20.30:tuppa minnes näe lõunas sajutriipudega rünkpilve,sooja 15,5. 21.51:näen u 0,5km kaugusel olevat metsa vihmaseina mattumas,sooja 14C.21.54:võimas sadu rahega,diameeter 4-9mm( :!: )sadu kestab 10min ja sadas 6,4mm(vau.) 3.05 kell 10.00:taevas suht pilves,kirdest selgineb,sooja 11C.kell 11.50 käinas(eelmised vaatlused olid käina ligidal putkastes.)näen põhjas suuri rünki(üks nendest nägi välja nagu seen.)sooja 16C.kell 12.30:põhjas olevad rünkad on ühineneud ja moodustavad nõrga rünksajupilve.kell 13.00:pilv on lagunemisjärgus,sooja 18,5C.kell 15.30:lõunas hiigelsuur rünksajupilv millel on juba näha mõningane laialivalgumine,sooja 20C.kell 18.15:läänest kuni kaguni on rünksajupilvi täis mis siia ei tule,sooja 19C.ja nüüd kell 19.59:rüngad on hajunud,sooja 16,7C.
.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kell 18.00 polnud Tartus mingit äikest, samuti pole seda hiljem olnud. Lõunas ja Kagus on küll rünksajupilvi näha olnud, kuid need on liialt kaugel võimaliku äikese kuulmiseks. Veidi aega tagasi arenes Lääneedelasse lootustandvam pilv, kuid see on eemaldumas. Ka Lõuna- ja Kagutaevas on pilvised, kuid nendes pilvedes pole kindlasti äikest.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Kesk-Eestis on täiesti rahulik, peakohal ühtegi pilve pole terve päeva vältel olnud ja püsinud on haruldaselt kaunis ilm. Tõsi horisondile lähemal oli päeva jooksul ikka igas ilmakaares ikka igasuguses arengustaadiumis pilvi näha, kõige võimsamad pilved jäid kirdesse (ilmselt needsamad millest Egon Tinno kirjutas).
Maksimaalne õhutemperatuur tõusis täna siin +22,7 ja seda kell 19.25. Nii et õhtul ongi nagu soojemaks läinud. Praegu veel sooja siin +16,8 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siia ei jõudnud samuti midagi kuigi kirdes oli ka korralik pilv mis siia ei jõudnud.

Hetkel tilguvad lõunast lagunevad rüngad millest pole pea midagi enam järgi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Homne estofex on terve eesti joone sisse maalinud ja tekst kogu selle ``vöö´´ kohta on selline:

Belt from North Finland to Romania...

The combination of a relatively cold air mass aloft and surface heating will result in the development of at least marginal instability. A lack of vertical wind shear and low instability will preclude a risk of severe weather. But, due to the cold air mass, some stronger storms can produce hail, locally between 1 and 2 cm in diameter. The risk of hail seems to be quite high especially across the Finnish part of the thunder area.
Post Reply