Äikesed 2-4. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Uus Cape ja Li prognoos on eelmisest parem. Siin on pilvisus tihenemas, eriti Kagu poolt, aga midagi kahtlast pole näha. Teema pealkirja võiks ära muuta, näiteks äikesed 2.-4. mail.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ei saa ka mina käpa jutust eriti aru kuna tarmo elab tartumaal ja sina pärnumaal siis see ei saanud kohe mitte sama pilv olla.

edelas on näha sajutriipudega pilve ning lõuna ja kagu taevas on kahtlane aga sealt midagi eristada pole küll võimalik.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ei tea midagi. Üldse ei välista, et sama pilve nägime, kuna pilv oli minust lääne pool. Mind puudutas vaid äärmine välimine serv. Samas radarilt oli näha, et sääraseid pilvi oli sealkandis veelgi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Nõrk äikesekolle on hetkel vormsi poolt üle Hiiumaa põhjaosa liikumas. Vormsi sai sahmaka vihma ja suure tõenäosusega saab ka Kärdla niiet Kaptein pane end valmis. Antud pilv on jälgitav hetkel ka Kärdla veebikaamerast. Müristab harva ja tegemist siis pilvesiseste välkudega
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Umbes pool tundi tagasi ilmus Idataevasse rünksajupilv, mis aeglaselt lähenes. Paraku oli tegemist lagunemisstaadiumis pilvega ja äikest pole olnud kuulda. Küll aga tõi pilv kaasa kerge pagi ja nõrga vihmahoo. Nüüd paistab taas Idas uus pilv olema, näis mis too omaga kaasa toob.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil äikest ega vihma pole olnud, kuid läänepoolsed pilved olid siit näha.

Umbes 16.30 ajal tekkisid algul edelast loodeni arvukad Altocumulus lenticularis-ed, neid oli kella 18-ni näha.

Kell 18 oli väga madalal edelas üks suur rünksajupilve tipp või isegi mingi pilvekobara tipud lausa, see tundus üsna lai tsoon olevat. Selle taga lõunaedelas oli veel ühe üksiku pilve laialivalgunud siluett. Kõik see liikus kiiresti piki horisonti ja kadus läände 18.30-19 paiku.

Samal ajal ilmus lõunast veel üks pilvetipp, mis oli juba suht suur, tume ja ähvardav tihedate kiudpilvede lai lehvik. Kindlasti lähemal kui eelmised rüngad, aga siiski müristamise kuulmiseks liiga kaugel. See liikus üsna kiiresti üle edela ja kadus läände kella 20 paiku.

Türil oli samal ajal pea pilvitu, alles pärast kella 20 katsid Altocumulused ja Stratocumulused suure osa taevast.

EMHI andmetel kell 19-20 sadas Pärnus 3,1 mm, ja Haapsalus kell 20-21 4,6 mm vihma.
Äikest!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

viimane cape und li prognoos on küll indeksite suhtes kobedamaks tehtud aga samas on minu asukoha suhtes jura see, et siinse piirkonnas indeksid on pea olematud pühapäevaks aga no mis parata.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

ESTOFEX on tänaseks äikeseohuala ka Eestini vedanud. Paraku küll ainult lõunamaakondadesse, kuid... arvestades eilset... Ei maksa vist ka põhjapoolsemates kantides püssi põõsasse visata.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Post by erikEST »

:evil: Prognoos on jah kõvasti kehvemaks muutunud. Kui tuul puhub lõunakaartest on lootust olemas, aga kui keerab mere peale siis lootus kaob... :cry:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

EMHI on ka vähe julgemaks muutunud lubades täna isegi äikest.

Läti radari andmeil on miskit lõuna lätis arenemas.

siin on rüngad sellises arengustaadiumis et õhtu poolsel ajal pole ei vihm ega äike välistatud.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kaugel horisondil, Kagust kuni Idakirdeni on võimsad rünkpilved. Äikest neis veel pole, kuid tipud kobrutavad kenasti. Siin ümbruses on vaid vähearenenud rüngad, neist pole midagi loota. Sooja on 19,1 kraadi.

Edit kell 13.43: Edela suunale on tekkinud läätsekujulisi kõrgrünkpilvi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peab lootma et tuul vähe suunda muudaks kuna hetkel kõik pilved mis läti radaril on liiguvad idast läände.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin näib kagutaevas olevat midagi tähelepanu äratavat madalal horisondi lähedal. Võib olla mingit laadi rünksajupilv. Näha on cumulus congestuseid.

Hoian teid kursis.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image

Värske pilt lõunaedelataevast mõned minutid tagasi...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Pole juba ammu midagi kirjutanud siia, ilmselt pole põhjust olnud. Nüüd aga on. Äikesest kahjuks teateid ei ole, küll aga sajab siin mõõdukat hoovihma. Juba hommikust peale on kagu-ida poolt aeglaselt rünksaju pilvi lähemale liikunud. Umbes 15.35 saabus ka kaua oodatud vihm, mida tuleb veel praegugi juurde. Temperatuur langes kümnekonna minutiga 19.7lt 16.5ni. Tuul on nõrk ja muutlik, pilved liiguvad kagust-loodesse.
Post Reply