Torm 6. detsembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 6. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ilm hakkab taas jamaks keerama. EMHIlt on välja tulnud hoiatused mere kohta. Ennustatakse tuule puhanguid kuni 22 m/s.

Siin on taevas valdavalt pilves, temperatuur 2,0 kraadi
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Fri Dec 07, 2007 5:19 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

EMHI on ise ka jamaks keeranud! :x Ei näita oma veebilehel enam vaatlusjaamade nimesid, mis nullib ka minu lehel teatud asjad! Aga see on hoopis teine teema!

Siin on üle pikaaja päikestki näha ja sooja on ühe kraadi ümber! Kahjuks lumest on vaid 2cm alles jäänud ja tuul on veel nõrk!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Egon Tinno wrote:EMHI on ise ka jamaks keeranud! :x Ei näita oma veebilehel enam vaatlusjaamade nimesid, mis nullib ka minu lehel teatud asjad! Aga see on hoopis teine teema!

Siin on üle pikaaja päikestki näha ja sooja on ühe kraadi ümber! Kahjuks lumest on vaid 2cm alles jäänud ja tuul on veel nõrk!
:?: Vaatasin just oma ilmalehe üle, millel EMHI ilmatikker on ja Tõravere ilmaandmed on koos nimega küll olemas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Viimase 24 tunniga on õhurõhk tõusnud 996hPa-lt 1016hPa-le. Väga suur tõus! Ilmselt hakkb õhurõhk peagi ka langema.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Viimase 24 tunniga on õhurõhk tõusnud 996hPa-lt 1016hPa-le. Väga suur tõus! Ilmselt hakkb õhurõhk peagi ka langema.
Ohoh... Üks kahest, kas see ilmasüsteem liikus väga kiiresti, või on siinkandis korralik õhurõhu gradient :shock: Ja teatavasti õhurõhu gradient ja tuule tugevus käivad käsikäes
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Marek wrote:Viimase 24 tunniga on õhurõhk tõusnud 996hPa-lt 1016hPa-le. Väga suur tõus! Ilmselt hakkb õhurõhk peagi ka langema.
Ohoh... Üks kahest, kas see ilmasüsteem liikus väga kiiresti, või on siinkandis korralik õhurõhu gradient :shock: Ja teatavasti õhurõhu gradient ja tuule tugevus käivad käsikäes
Siin oli rõhu muutus tiba suurem: Mareki postituse ajani(15.23) oli siin 24h'ga tõusnud rõhk 21hPa ja 36h'ga oli tõus koguni 30hPa.
Nüüd rõhk tasapisi langeb
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ilmasüsteem liikus väga kiiresti, mis põhjustas suurt gradienti.
Täna selgines osaliselt taevas ka Tallinnas. Nüüd on jälle pilves, aga oluliste sademeteta. Tuul on lõunast ja mõõdukas. Mingit erilist tormi ei puugi tulla seegi kord, aga võimalus on suurem. Jääme nimelt rohkem lohu lõunaserva.
ilmjainimesed.blogspot.com
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas sajab nõrka uduvihma. Tuul on puhanguline.
***
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ütleks et sel korral mõjutab see torm ka sisemaad üsna hästi. viimasel tunnil juba kuusikul puhangud 14 m/s ja eks ta siin siis kah sinna kanti olema peab.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

EMHI lumekaart võtab küll muigama hetkel. siinkandis pole nagu lund märganud aga nad siia piirkonda 1 - 3 cm lumekatte paksuseks määranud. eks kes tahab vaatab seda ise järgi. hetkel muidu nõrk vihm.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:EMHI lumekaart võtab küll muigama hetkel. siinkandis pole nagu lund märganud aga nad siia piirkonda 1 - 3 cm lumekatte paksuseks määranud. eks kes tahab vaatab seda ise järgi. hetkel muidu nõrk vihm.
Ma olen enam kui kindel, et lumekaardid valmivad interpolatsioonimeetodil nii, et päris tõe pähe ei maksaks kaarti võtta. Tervele Eestile on antud hoiatus välja ning väljas on eile õhtust saadik olnud tuuline. Hetkel on õhutemperatuur 2,5 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply