Torm 9-10. novembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 9-10. novembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Reedeks lubatakse tuult kuni 22 m/s ning juba on ka merele tormihoiatused antud.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Fri Nov 09, 2007 3:39 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lääne-Euroopas lausa 9. jaanuar 2005 lahti... Hollandis ja Suurbritannias ennustatakse üleujutusi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo Tanilsoo wrote:Lääne-Euroopas lausa 9. jaanuar 2005 lahti...
Huvitav, täna on ka üheksas ... :roll: Aga ka siin on päris tugev kagu tuul, julgen väita, et puhanguti 7 palli! Kahju muidugi, et see vähenegi lumi ööga ärasulas. Sooja +2,1C, sademeid ei ole esinenud.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Post by ain »

kas keegi oskab öelda mis seal kõige tugevamad tuuled on olnud. Mõtlen inglismaa ja Holandis. ja nii palju kui ma aru saan siis et peaks see torm meile ka jõudma.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Meile tuleb nõrgemana. Tuuled ainult kuni 22 m/s. Põhjamerel olevat aga ka orkaanituuli olnud
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus hakkas umbes 5 minutit tagasi nõrka lörtsi sadama. Kagutuule puhungud ulatuvad 6 pallini.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Meile ei tule mingit tormi, seda 3 põhjusel: esiteks satume tsükloni keskmesse või selle lähedusse, kus on nagu ikka nõrk tuul, teiseks, tsüklon nõrgeneb ja kolmandaks, jääme tsükloni põhja- ja idaossa, kus on tuuled reeglina nõrgemad (põhjus on tsüklon-antitsüklon paari tekkes, millega tormid on sageli seotud).
Tallinnaski sadas lötrsi, nüüd enam mitte. Sooja on kraad, tuul kagust ja mõõdukas.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Panen jah tähele, et ka Eestis on tuuled nõrgenemas. Kõige tuulisem koht on praegu EMHI andmetel Kihnu 16 m/s puhangutega
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Praegu on ilm pilves ja sajuta. Lund maas pole. Samas kui öösel kella 3 paiku üles ärkasin kattis maapinda kerge lumekiht.
Post Reply