Äikesed 14. ja 15. juunil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Äikesed 14. ja 15. juunil

Post by Kaarel »

vaatasin EMHI HIRLAM mudelit ja mida ma näen öösel tuleb üle eesti sajutsoon.
seega ma panen selle teema ülesse kuigi EMHI HIRLAMi andmetel jõuab sadu alles kella 00.00 ja 03.00 eks kohale aga vaatame näeme

ja muideks estofex on ka äikse võimaluse põhja eestile andnd
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus ilm selge, aga on tuult. Sooja on +26 ja edelas oli näha üksikuid ülivähe arenenud rünkpilvi.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tundub, et Tallinn on hoituseala piiri peal, hetkel on tevas veel selge, eks näis...tuult on küll...
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Emhi on oma prognoosi muutnud ja lubatakse ööseks hoovihma ning äikest. Siinkandis ilm suuremate muutusteta
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Kahju et külm front öösel kohale jõuab, siis on õhk juba liialt jahtunud , et korralikku äikest anda. Parim aeg oleks olnud pärastlõuna, mil õhutemperatuur on maksimumis. Loodaks et äike saabub sellegipoolest. Tuult võiks vaid vähem olla, see jahutab liialt õhku. Parem oleks, kui tuul öö hakuks hoopis vaibuks, kuid tuule vaibumine on vähetõenäoline.
Ilmaolud Laupal on siis järgmised. Sooja on varjus +24,6, õhuniiskus 45%. õhurõhk 1017,6 hPa (langeb), kastepunkt on +11,9 kraadi. Tuul on aga edelast ja üsna tugev. Taevas on enamuses selge, kuid kaugel lõunataevas (ilmselt Viljandi kandis) on näha üllatavalt suuri pilverünkasid, võimalik et seal ilm tuulevaiksem on ja soojust ja õhuniiskust samuti ehk rohkem. Pilved näivad seal edasi triivivat ida suunas, nii et Lõuna- ja Ida-Eestis pole hoovihmad ja isegi äike välistatud ka pärastlõunasel ajal.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Meil siin taevas lihtsalt pilvisemaks muutunud ja ka tuul on natuke tugevnenud, aga muu osas on ilm enam-vähem sama.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas on samuti näha kõrguvaid rünkpilvi. Otsustasin, et jätkame arutelu selles teemas ka 15. ja 16. juunil kuna need on seotud sama ilmasüsteemiga...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

valgus hetkel mõni väga üksik pilv näha
tuul on edelast ja suhteliselt tugev

lugesin ilm.ee hoiatust kõige suurem äikse oht pidavat olema virumaal
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Sooja +26 tuul on ka natuke nõrgenenud ja ilm on isegi selginenud, kuid sellest hoolimata mõningaid rünkasid taevas leidub
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kui silmi pingutada siis on loodes näha halli pilvemassiivi
see on alles suhteliselt kaugel ja ma arvan et sellest pilvest veel vihma ei tule
aga vaatame & näeme
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal praegu mingeid pilvi veel näha pole, kuid hea on see et tuul on vaibunud.
Õhutemperatuur võiks siiski mõni kraad kõrgem olla, praegu +22,8 kraadi ja õhuniiskust napib endiselt praegu, hetkeseis 52%. Kastepunkt on +12,4.
Loodan et äikest öösel siiski tuleb, kuid erilist lootust pole. Arvata on et kui äikest tulebki, tabab see enam Eesti ida- ja lõunaosa.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

http://www.flcenter.net/ukkostutka.html <---väidab et saaremaal on äike aga minu arvates paneb mööda kuna selle liikumine on vale suunaga

http://zalama.dyndns.org/stormvue1.html <--- on täna väga palju juba tööd teinud üle 3000 välgu on juba kinni püüdnud

need pilved mis loodest siin valgus kerkivad need mingid kiudjad on nendest kindlalt sadu ei tule aga eks õhtul hiljem hakkab neid tumedamaid ka sealt kõvasti tulema ma loodan.

igastahes ma üritan täna valves olla kuna öösel pimedaks ei lähe siis ehk püsin üleval kah mõnda aega vähemalt tahan üleval püsida mingi kella 2 eni

selleks ajaks on juba kindlalt midagigi arenenud
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

üks partii äikseid suundub Rootsist lõuna soome suunas
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal Kärdla lähistel on kogu läänetaevas kiiresti kattunud pilverünkadega, temperatuur on viimase tunni jooksul langenud 6 kraadi ja langeb kiiresti(hetkel siis +16,5), tuul on kogu päeva olnud puhanguline(puh. 15-16 m/sek), viidates sellele et midagi on tulekul, nüüd on rahunenud. Hetkel paistab et pilverünkade rivi hakkab kerkima ka kaugemal ida pool.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

EMHI andmetel oli Vilsandil kell 21.00 äike. Siin ei ole äikesepilvedest veel mingeid märke näha. Õhutemperatuur +23,3C, õhuniiskus viimase tunniga suur muutunud ei ole - praegu 50%. Tuul on vaiksemaks jäänud.
Post Reply