Äikesed 21.08 - 24.08

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

S.prits wrote:ärkasin müristamise peale üles kell7:40 müristamise sagedus 2minutit
milleks koguda postitusi kui sa oleksid jõudnud enda eelmist postitust niipalju muuta et oleksid lisanud lõppu selle sageduse siis lihtsalt. vot jah kui oleks tund aega hiljem märganud aga minut... siin nii palju rahvast veel pole et pidevalt loeks keegi. (see on lihtsalt soovitus. teistel inimestel on parem lugeda kah.)


siin pole veel midagi toimumas. eks näeb kas õhtuks on midagi millest kirjutada. estofexi uut kaarti ja teksti vaadates võib järeldada et midagi erilist oodata polegi sel korral clusterid ja large hail.


emhi on hoiatuse ka tagasi toonud. aga ilmm täna lingi alt saab nii eilse pildi kui ka eilse teksti. teevad ikka huumorit küll.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Üleliigne postitus sai kustutatud. Siin oli täna hommikul kaks äikest. Üks siis oli öösel kella 4 ja 5 vahel ja teine algas kell 6 ja lõppes paarkümmend minutit tagasi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Post by käpa »

kõrgemad pilved liiguvad lõunast põhja ja tuul koos alumiste pilvedega liiguvad idast läände.sademeid oli esimese äikese lainega 11 mm, tuule kiirus kuni 15 m/s idast, temperatuur +23, pilvisus 75 protsenti.edelas müristab vaikselt.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Varahommikul kuulsin lõunasuunalt väga kaugeid müristamisi. Sealtpoolt oli ka taevas kõige rohkem pilves. Laupal tuli varahommikul ka mõni tiba vihma. Aga hetkel on sademeteta ja tundub et kohe-kohe o isegi päike välja tulemas, sest pilvisus on tükati hõrenemas.
Sooja siin +16,4, õhuniiskus 88%, kastepunkt +14,4 kraadi. Tuul puhub idast 4,3 m/s.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja nüüd on lõunast taas äikesepilv tulekul ning on hakanud müristama. Hetkel õhutemperatuuur 20,4 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Vihm on öö läbi olnud, hommikust saadik pidevalt ka äike.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Põhja-Eestis ei ole äikesest veel mingeid märke ja radaritest on ka raske arusaada, sest tundub et nad ei lähe reaalsusega kokku. Igatahes oleks kena teada kuhu suunas teil ka äike liigub, sest mulle paistab, et valdavalt kirdesse ehk siis üle Peipsi Venemaale, samas VASKINET'i pilved on justkui Eesti-Läti piirile kinni jäänud ja ei taha üldse kuhugi liikuda! :lol:

Sooja on +21,1, taevas muutub lõuna poolt pilvisemaks, aga äikest nendes nüüd küll ei ole.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Ma hommikul müristamisi tähele ei pannud. Vihma hakkas sadama 6 paiku ja lõppes veidi enne kella 9, kuigi pause oli ka enne. Sadas 2mm.

Hetkel sooja 17,5 kraadi, niiskus 88% ja kastepunkt 15,5 kraadi. Taevas 100% pilves, lõuna poolt tumedamalt
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Mina panen nüüd küll arvuti kinni.On hakanud tugevalt müristama ja äikese sagedus on keskmiselt 20 sekuntit.Olge tähelepanelikud!!! :!: :shock:
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tundub, et enne paari tundi siia midagi loota pole. Taevas on siiski suuremas osas pilves. Põhiliselt on tegu kiudpilvedega, kuid kaugel lõunas ja edelas on kõrgkiht pilvisus. Tuul on nõrk ja puhub ida ning kagu suunalt. Sooja on hetkel 20,2 kraadi.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

ÄIkese algus
Mina panen nüüd küll arvuti kinni.On hakanud tugevalt müristama ja äikese sagedus on keskmiselt 20 sekuntit.Olge tähelepanelikud!!! :!: :shock
Äikese lõpp 15.minutit hiljem... :evil:
Äikesega kaasnes keskmine pagi:15-20m/s mis tõmbas kaasa puulehti,isegi oksi oli bagi lõhkunud.Bagi hakkas peale häkkvihmaga nähtavus oli sajus kohati isegi 50m.Nägin bagiga isegi veetuisku.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

S.prits, jälle kordad ennast! Seekord saad küll hoiatuse, seda enam, et postitus on kirjavigu täis(ja kirjavead on ebasoovitavad).

Siin veel pisut müristab, kuid seda põhjustav äikesepilv on lahkumas. Minu hinnangul oli siin tugevaim äikesepilv tänase päeva jooksul. Väljas läks pimedaks ning müristas 2-3 korda minutis.

P.S. Äikesed liiguvad lõunast põhja
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo Tanilsoo wrote:P.S. Äikesed liiguvad lõunast põhja
Seda on hea teada, ehk siis jõuab midagi ka Põhja-Eestisse. Seda teooriat on ka äikeseradarid toetama asunud. Siin on hetkel päike välja tulnud ja seoses sellega ka soojemaks läinud (+24). Samas lõuna ja kagu suunas on sinine vine tekkimas!

PS. Kes kasutab Firefoxi ja tahab hooletutest kirjavigadest lahi saada, siis intallige endale vastav sõnaraamat, mis siis vigaseid sõnu allajoonib. Link

EDIT kell 13:26: Paraku liikusid radarite põhjal otsustades ka need äikesepilved kusagilt Jõgeva-Mustvee kandist Peipsile ja edasi Venamaale! Vähemalt esialgu jääb Põhja-Eesti äikese osas kuivale! :(
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

uudisest on möödas küll mitu mitu tundi aga peale 14.24 pole keegi postitanud seega lisan selle vana uudise http://www.ilm.ee/?43780

siin nüüd õhtul veidi tibutas aga soe on siiski.

läti radar on ka 17.00 ajal seisma jäänud kohaliku aja järgi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin olukord endiselt suht nutune. Pole ei vihma ega äikest tulnud. Nüüd on ilm peakohal selge, kuid Lõuna ja Kagutaevas on pilvisemad. Sajupilvedega tegemist siiski pole. Temperatuur on 21,1 kraadi.
Post Reply