Äikesed 3.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Edelast kuni idani on taevas kaetud kiud ja kiudrünk pilvedega. Tuul puhub hinnanguliselt kuni 8m/s. Sooja on 22,8 kraadi.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Täna on takistav kiht umbes 3500 m kõrgusel, seega äikesteks väemalt Tallinna ümbruses väga lootust pole. Mujal võib tasapind kõrgemal olla, seal siis ka võimalus suurem.
Sooja hetkel 24 kraadi, õhuniiskus 63%, tuul nõrk ja ESE.
Elame - näeme!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on pilvine, kuid lääne ja loode pool on näha ka kõrguvaid rünki. Hetkel temperatuur 22,9 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnast otse põhjas on moodustunud mõõdukas rünksajupilv. Äikest pole. Ehk muutuvad tingimused äikesteks soodsamateks.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Hetkel 13:02 on Tallinnas pilvine. On kihtrünkpilvi, rünkpilvi ja rünksajupilvi, üks suurim neist hetkel kagus. Pilved liiguvad üsna vaikselt läänesuunas, aga maapinna lähedal on tuulevaikus.
***
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Marek wrote:Hetkel 13:02 on Tallinnas pilvine. On kihtrünkpilvi, rünkpilvi ja rünksajupilvi, üks suurim neist hetkel kagus. Pilved liiguvad üsna vaikselt läänesuunas, aga maapinna lähedal on tuulevaikus.
Erinevalt Tallinnast on siin viimaste päevade tugevaim tuul (kuni 5 palli) ja puhub see idast viies ka pilved läände. Kuid kuna Tallinna pilved liikusid ka läände, siis peaksid nad kuskil poole tee peal kokku saama, või? :o Äikese võimalus puudub.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tallinnas on viimase tunni jooksul olnud küll suuri rünki, kuid nad ei paisu(-nud) väga kõrgele, et võiks tekkida äikesevõimalust. Pilvede katvus on vähenenud ja tuul on muutunud tugevamaks. Õhk on küll väga soe, +25 umbes.
***
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Siin on suurem osa päevast ilm pilves olnud. Hetkel on pilvisus 9 palli. Vihma pole üldse sadanud. Hommikust peale on õhutemperatuur kõikunud 22-23 kraadi vahel. Hetkle on sooja 22,8 kraadi.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Vahepeal oli idakagus näha ühte päris korraliku rünkpilve, nüüd on madalamad pilved selle varjanud.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Midagi täna tõesti ei juhtunud. Ehk toob uus päev uued tuuled!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Lõuna pool on näha pilvetorne ning oli ka üks kiudpilvelooriga rünk (tugevnev konvektsioon). Ehk tuleb täna midagi.
Tuul on tugevnenud, idast; sooja 25°, õhuniiskus 55% piires (kastep. umbes 15°).
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka siin on rüngad hoolimata küllalt tugevast tuulest arenema hakanud. Seda kiudpilve loori pole ma veel ühelgi märganud. Siin on sooja 23,9 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jüri wrote:Lõuna pool on näha pilvetorne ning oli ka üks kiudpilvelooriga rünk (tugevnev konvektsioon). Ehk tuleb täna midagi.
Tuul on tugevnenud, idast; sooja 25°, õhuniiskus 55% piires (kastep. umbes 15°).
Sama siin, kuid rohkem lääne pool. Hetkel õhutemperatuur 24,0 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Ka siin on lõunas ja läänes rünki näha, tuul on idast ja tugev (6 palli), temp: 22,6°C. Kui äikest tulebki, siis rohkem lõuna pool. Accuweather.com ennustuses on Põhja-Eesti äikesevõimalus 4%, samas homme juba 63%! :wink:
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

egontinno wrote:Ka siin on lõunas ja läänes rünki näha, tuul on idast ja tugev (6 palli), temp: 22,6°C. Kui äikest tulebki, siis rohkem lõuna pool. Accuweather.com ennustuses on Põhja-Eesti äikesevõimalus 4%, samas homme juba 63%! :wink:
Ka mina pean äikest homme tõenäolisemaks. Samas, Accuweather on, nagu on, tasuta ilmaandmete kõva vastane ning täpsuse poolest Inaccuweatheri nime kandev... The Weather Channel samas ka ütleb, et homme on äikese tõenäosus õhtul. EMHI ennustus ka ennustab äikest nii, et seekord võib Accuweatheri jutul äkki iva seeski olla.

EDIT: OK, olen vist Accuweatheri suhtes liiga skeptiline. Nad teevad isegi Laguja jaoks ilmaennustuse :) Ja nende ennustus paistab siiski ka sarnanevat EMHI ennustusega
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply