Äikesevõimalus 30. juunil - 2. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Põhja-Eestis on hetkel taevas poolpilves, kuid äikest ei ole. Küll näitab http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm (ma ei teagi kuidas seda täpselt nimetada - radar, vaatlus, kaart :?) äikest Lõuna-Soomes, mis küll ilmselt Eestini välja ei vea.

See on minu esimene postitus siia foorumisse, nii et kui midagi väga valesti tegin siis ärge pahandage. :oops: Üritan õppida siinset kodukorda (lugeda vanu postitusi ja reegleid).
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

egontinno wrote:Põhja-Eestis on hetkel taevas poolpilves, kuid äikest ei ole. Küll näitab http://www.vaski.net/thunder/ukkonen2.htm (ma ei teagi kuidas seda täpselt nimetada - radar, vaatlus, kaart :?) äikest Lõuna-Soomes, mis küll ilmselt Eestini välja ei vea.

See on minu esimene postitus siia foorumisse, nii et kui midagi väga valesti tegin siis ärge pahandage. :oops: Üritan õppida siinset kodukorda (lugeda vanu postitusi ja reegleid).
Tere tulemast. Siin on edela pool näha võimsamaid rünki.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

natuke on ka tibutanud. põhilised sajualaga pilved on siiani põhjast mööda läinud. ja ega enam midagi ei looda kah et tuleks. aga no vähemalt on teemagi kus midagigi toimub.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Võimalik, et matsin äikselootuse liialt vara maha. Igatahes on lõuna ja edelataevas näha rünksajupilvi. Kas need ka siia peale tulevad on veel lahtine. Sooja on 21 kraadi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Võimalik, et matsin äikselootuse liialt vara maha.
Mina ei ole seda täna üldse teinud. Küllap jääb suurem aktiivsus lihtsalt lõunasse. Siin paistab pisut vihma tulevat, Wetterzentrale radar aga näitab Lätis äikest
EDIT: Lähem uurimine eitas saju esinemist. Pereliikmete sõnul oli küll midagi nagu tulnud, kuid ilmselt oli see parimal juhul pelgalt uduvihm - mõõdetavat midagi ei tulnud.
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Sun Jul 01, 2007 9:04 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Nüüd on edelas ja lõunas asuvad pilved natukene lähemale tulnud, kuid tundub, et hakkavad lagunema. Kindel on see, et nendes äikest sees pole. Ilmselt tuleb nendest mõõdukat vihma kui nad üldse siia satuvad.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kagus 1 ilusam ja suuremat sorti rünk püsib aga kole madala arenguga on nood pilved täna.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lõuna pool on näha üsna võimsaid rünki... ESTOFEX ennustab mõningast äikest Ida-Eestisse
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Tunnike aega tagasi tekkisid siin rünkpilved,mis arenevad kiiresti tänu kõrgele õhuniiskusele.täna on äikese võimalus täitsa olemas.temperatuur on õhus 21.kraadi. :D
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Taevas on üsna palju rünkpilvi, mis on praeguse kellaaja kohta hästi arenenud. Lähiajal siiski vihma ega äikest pole vist oodata. Sooja on 21 kraadi ja tuul on nõrk.
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

mul tuleb hirm peale kui vaatan edelasse.edelataevas on näha pilve mis muutub igaminutiga aina tumedamaks.praegu on näha selle pilve all vihmasadu,mis muutub varsti ka äikesepilveks. :shock:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

siin kivi vigalas on ka suht korralikke rünki läänes näha.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin midagi hirmutavat ei paista kuskil :lol: Kõik tavalised rüngad ümberringi. Sooja 23,8 kraadi
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Soomes on näha üle lahe äikesepilvi. Kui äikest tuleb, siis ida pool (Venemaa äikesed; madalrõhu suurem mõju). Homme on ehk lootust rohkem.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Siin on näha selle Soome pilve kõige kõrgemaid osi (põhja-kirde suunas). Lisaks on moodustunud korralik pilv lõuna-edela suunas, kuid see on veel liiga kaugel (hinnanguliselt kuskil Kesk-Eesti kohal ). Ja näitajad (kusagil mainiti, et võiks olla rohkem numbrilisi hinnanguid:) :wink:
Temp: 23,5oC
Tuule kiirus: 2 palli (Beaufordi skaala)
Pilvisus: 2/10
Tuule suund: N/A (teadmata või raske määrata)
Pilvede liikumise suund: N/A
Post Reply