Äikesed 23-25. juunil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Türil juba kuskil 20 minutit sajab suht hõredat suurte piiskadega vihma. Siiski on loodest läheneva sajupilve põhiosa veel veidi eemal, tundub, et möödub Türist jälle läänest ja edelast. Otse loodes, kust siia pilved liiguvad, paistab pilv kergelt läbi juba. Äikest ei ole kuulnud sellest pilvest.
Äikest!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

minu sademete mõõturi andmetel tuli selle pika sajuga 35 mm vihma. ja nüüd peale tunnist pausi sadas jälle nii 2 mm juurde. ja jälle on loodes ja edelas korralikud pilved tulemas. muidu kui see tunnine sajupaus oli siis oli põhjas näha väga kõrgeid rünkasi ja ka suure alusega pealekauba. aha need vist türit külastavadki sest sinna suunda nad liiguvad ühes rivis neid mitu tk oli.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ida - kagus on 1 ilus rünk jällegi. ning lõunas on veel ilusamad ja neid läheb seal järjekorras. siia enne homset ei tule midagi homseks ainult niiskust tarvis ja asi toimib.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

emhi ka mõne juhuäikse täna võimaldab. väga kõrgeid rünki siin veel pole. aga 1 tõenäoliselt ka sajuga pilv läheb ida suunda hetkel.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lõunas on rüngad muutunud võimsaks. Samal ajal on tänu tugevale tuulele muutunud siinkandis elektrivarustus katkendilikuks. Viimase 10 minutiga on olnud juba 2 lühikest elektrikatkestust. Läti radar kinnitab aktiivsust.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tervist kõigile! Ma olen siin uus, loodan, et ei aja siin asju sassi.
Tallinnas on hommikus saadik olnud nii rünkpilvi kui ka kõrgrünkpilvede viirge. Sadu on vähetõenäoline, sest tuul on ebasoodne (läänest ja loodest - mere poolt), suuremaid rünki on ainult lõuna pool.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tere tulemast. Üks suurem pilvemassiiv jõudis just Laguja kohale ning väljas puhkes padukas. Vihmapiisad on üsna jämedad. Enne vihma algust oli sooja 20 kraadi, nüüd on ainult 19.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Tere tulemast. Üks suurem pilvemassiiv jõudis just Laguja kohale ning väljas puhkes padukas. Vihmapiisad on üsna jämedad. Enne vihma algust oli sooja 20 kraadi, nüüd on ainult 19.
20 soojakraadilt 19 soojakraadile langemine pole ju nii suur et saaks ainult 19 kraadi sooja öelda. või oli sul lihtsalt mingi kirjaviga temperatuurides.

muidu siin tuul rikub ilusa pilvede arengu ära. sadu oodata pole.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas on madalaid rünki juurde tulnud. Esialgu tundub, et midagi pole loota. Sooja on pisut alla 20 kraadi.
Soome kohal on näha küllaltki hästi arenevaid rünkpilvi, kuid siia pole neid oodata.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Tere tulemast. Üks suurem pilvemassiiv jõudis just Laguja kohale ning väljas puhkes padukas. Vihmapiisad on üsna jämedad. Enne vihma algust oli sooja 20 kraadi, nüüd on ainult 19.
20 soojakraadilt 19 soojakraadile langemine pole ju nii suur et saaks ainult 19 kraadi sooja öelda. või oli sul lihtsalt mingi kirjaviga temperatuurides.

muidu siin tuul rikub ilusa pilvede arengu ära. sadu oodata pole.
See oli kirjutatud vihma ajal, kui õhutemperatuur veel langes. Praeguseks on sadu lõppenud ja sooja 18,6 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas pole enam midagi oodata. Lisandunud on madalaid kihtrünkpilvede tükke (ilmselt merelt saabunud niiskuse ilming).
Post Reply