Äikesed 30. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Lõuna poolt kerkivad jälle mingid kahtlased pilved üles, võimalik on taas hoovihm (ilma äikeseta) kuigi õhutemperatuur püsib praegu konstantne: +11,6 kraadi, on suurenema hakanud õhuniiskus ja seega ka kastepunkt, need näitajad on siis hetkel vastavalt 80% ja 8,2 kraadi. Äsja hüppas tuul lääneedelast põhjakirdesse, mis annab tunnistust pilve all olevast madalamast õhurõhust, mille ümber puhuvad tuuled vastupäeva...
Eks jään siis ootama kui pilv lähemale jõuab...
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Paistab et see pilv sadu ei anna, see on jõudnud juba Laupa kohale, tuul on õrnalt tõusnud ja põõrdunud ida ja kagu vahele. Edasine tuule käik on tõenäoliselt üle lõuna edelasse. Õhutemperatuur on kukkunud +11,2 kraadi peale, õhuniiskus on kahanenud 75%-le.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ei mingit äikes enne homset tule siin valgus ei tulnud isegi vihma ei tibatki
ma enam lihtsalt ei viitsigi arvutit sees hoida viskab üle eks kui midagi pakilist siia edastada on siis edastan aga mingeid siukseid kirju ma siia enam küll ei pane et ´´ehk tuleb äikest ka siia´´ või midagi taolist mulle endale see ei meeldi isegi mitte siukest asja lugeda ainult pakilisi asju need on huvitavad ntx kui äike on peakohal ja annate otseülekannet vot see on jub huvitav.

seega mina vinnan end homme õhtupoolikul arvuti taha kui külalisi ei tule enne lihtsalt ei viitsi eks see ole kevadväsimus 8)
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Vihm

Post by Raul. K »

Tartus tuli eile õhtul veel 1 hoovihm, äikest polnud.
Post Reply