Torm 6-7. detsembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Torm 6-7. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Alles saime tugeva tormi, nüüd on veelgi tugevam tulekul. Kuulsin just kella kümnestest ERR raadiouudistest sünoptiku ilmateadet ning seal mainiti ka võimalust kuni 35 m/s iilideks ning et veetase võib taas kriitilise piiri ületada :(

Alles just sain öösel elektri tagasi...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Äike »

Ilmateenistuse 4 ööpäeva prognoos homseks:
Uued vihmapilved liiguvad läänest itta, tihedam sadu võib tulla õhtupoolikul. Edelatuul paisub pärastlõunal tormiks ka sisemaal, tuule kiirus on 15-20 m/s, puhanguti 25 m/s, rannikul tugevneb tuul 20-25, õhtul puhanguti kuni 33 m/s. Õhutemperatuur on 5..9°C.
Knut Nuudi
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Aiai... - http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/hoiatused/
Eesti hoiatused

Eelolevaks ööks (6.12.) tugevneb Eesti sisemaal edelatuul puhanguti 18, rannikul 25, saartel ja Läänemerel 28 m/s.

6.12. päeval jätkub tuule tugevnemine ja õhtu poole tõuseb edelatuul sisemaal 15, puhanguti 20-25 m/s, rannikul 30, saartel 33 m/s.
Pärastlõunal algab veetaseme kiire tõus. Maksimum saabub hilisõhtul ja kesköö paiku (orienteeruvalt 20.00-01.00).
Veetase tõuseb kõikjal Eesti läänerannikul 130-160 cm, Pärnu lahes 170-190 cm üle keskmise taseme.

Öö vastu esmaspäeva (7.12.) on läänetuule tormiga sisemaal puhanguid kuni 25, rannikul kuni 32 m/s. Veetase püsib läänerannikul kõrgena, Soome lahel tõuseb samuti ja võib Narva lahes kuni kriitilise piirini (160 cm) ulatuda.
Esmaspäeva hommikul alates saartest pöördub tuul loodesse ja päeva jooksul annab tormituul tasapisi järele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tuuled on hoo sisse saanud. Üks mu ilmajaamadest nabis kell 11:40 maapinnast 9 m kõrgusel kinni tuulepuhangu 16,0 m/s hoolimata sellest et üldjuhul on samplimissagedus kord 2 minuti jooksul(kui just eelmise mõõtmise ajal polnud tuule kiirus üle 10 m/s, sel juhul saadab järgmise paketi poole minuti pärast)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Soebralik »

Tuult juba meie kandis ka on. Keskmine veel rahulik, aga iilingud tugevad.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Soebralik »

Kas ilmajaamad prognoosisid üle või on torm veel tulemas? Üheksat palli ei saa vist kusagil Eestis praegu kätte. Üks-kaks kohta on sellise piiri lähedal vaid.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vara veel öelda. Nt Lagujas on kõige tugevamat tuult oodata alles südaöö paiku. Igatahes õhurõhk, mis vahepeal oli isegi stabiliseerunud ja isegi kergelt tõusnud on taas languses.
rohk.png
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Soebralik »

Selge.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hakkab täitsa andma. 29,8 m/s on Osmussaarel viimasel tunnil olnud -http://www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaa ... dmed/tuul/
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Torm 6-7. detsembril

Post by Soebralik »

Läks siiski nende tormidega nii, et olid oodatust ja kardetust natuke leebemad.
Post Reply