Äikesed 8.-9. augustil 2013

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 8.-9. augustil 2013

Post by Tarmo Tanilsoo »

Laguja jäi kuivale, mõõdetavaid sademeid öösel ei esinenud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 8.-9. augustil 2013

Post by Raul. K »

Mul oli ka selline hirm, et siiakanti äike ei pruugi jõuda ja nii läkski. Kui oleks öösel üleval olnud, näinuks ilmselt välgusähvatusi küll, aga ei enamat. Magasin lahtise aknaga ja müristamist ei kuulnud. Täna hommikul kuni kella kümneni läks ilm nagu eile: temperatuur tõusis kiiresti 26 kraadini ning päike sai paista. Pärast seda pilvisus tihenes, ka tuul on tugevnenud ning temperatuur jäi paigale. Vähemalt Põhja-Eesti, kus oli ka kohati väga põuane sai leevendust. Aga noh, vähemalt lähemateks päevadeks lubatakse sellist konvektiivset aktiivsust, mis tähendaks ikka kohatist äikest.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 8.-9. augustil 2013

Post by Tarmo H »

Laupa sai ka üllataval kombel öisest äikesest oma osa. Nimelt tekkis Laupast edelasse väike pilverakuke kella 3 paiku öösel. Selle läbimõõt oli vast 2-3 km. Liikus see otse üle Laupa ja pakkus küllaltki tihedalt välkusid, paljud välgud olid alla kilomeetri kaugusel. Peagi algas ka mõõdukas kuni tugev vihmasadu mis kestis vast 10 minutit. Sadas selle ajaga 5 mm. Juba kirde suunas eemaldudes näis pilve aktiivsus kasvavat, välkusid tuli tihedalt ja Türil olevat öösel ka võimsad kärakad käinud. Samas vihma tuli Türil vähem kui Laupal. Paidesse jõudes oli pilve suurus juba tublisti kasvanud. Hiljem öösel pakkusid taevast valgusemängu Lääne-Eestist üle Rapla- ja Harjumaa liikuvad võimsad äikesed.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply