Äikesed 25.-26. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesed 25.-26. juulil

Post by Raul. K »

Mitme allika kohaselt on Eesti pinnal täna välke registreeritud, homme peaks võimalus suurem olema. Reedel vaevalt et midagi tuleb, aga nädalavahetusel tõotab põnevaks minna.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, lämbes õhumassis on näha tsüklonaalset arengut. Tallinnas on neid rünksajupilvi ja tornjaid kõrgrünkpilvi näha, varjutavad juba päikest.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnast läks vihm üle, aga ei mingit äikest. Samas EMHI registreeris Kirde-Eestis äikest, ka YLE ilmateade, kus tavaliselt näidatakse sama päeva radari- ja detektoriandmeid, oli näha, et Soome lahe suudme kohal ja Hiiumaal ümbruses oli laialdaselt äikest.
ilmjainimesed.blogspot.com
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re:

Post by AikeseVideod »

Jüri wrote:Hiiumaal ümbruses oli laialdaselt äikest.
Mis ajavahemikus umbes? Eile kuulsin müristamisesarnast heli mitu korda ja olin täielikult vastu, et see äike võiks olla.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by Äike »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=64728988 Mis nüüd juhtuma hakkab!
Siin praegu selge ja tuulevaikne, sooja 25,6.
Knut Nuudi
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by vaatleja38 »

Mäletan ,et vaatasin sat pilte õhta eel ja kuskil nii 16:00 paiku (pluss miinus tund) näitas välke Hiiumaa lähedal
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by Kaivo »

vaatleja38 wrote:Mäletan ,et vaatasin sat pilte õhta eel ja kuskil nii 16:00 paiku (pluss miinus tund) näitas välke Hiiumaa lähedal
Jah, kella nelja paiku umbes oli kuulda mõnd müristamist Käina kandist. Pilv asus põhjas.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by Kaivo »

Laupäeva õhtuks jõuab Lõuna-Euroopast Eestisse troopiline õhumass, mis jääb kohale ka pühapäevaks ja esmaspäevaks.
Laupäeva õhtust kuni teisipäevani on oodata tugevaid äikeseid, millega võivad kaasneda tugev vihm, rahe ja ägedad tuulepuhangud, võimalik on trombide teke. JÄLGIGE JOOKSVAID HOIATUSI EMHI KODULEHEKÜLJEL! Pühapäeval (29.07) ja esmaspäeval (30.07) sajab paljudes kohtades hoo- ja äikesevihma. Kohati on sadu tugev. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9 m/s, kuid äikese ajal esineb tugevaid tuulepuhanguid. Sooja öösel 16..20, päeval 23..29, saartel esmaspäeval 19..22°C.
Sa vahi prognoosi, täitsa vägevaks läheb vist asi.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Küsiti, mis ajal Hiiumaa ümbruses näitasid detektorid äikest, see oli 15-16 vahel, hiljem äikesed nõrgenesid ja liikusid Edela-Soome. Kommentaariks niipalju, et äike on tihti ettearvamatu ja ootamatustega peaks alati arvestama. Et eile midagi tekkis, pole üllatav, sest õhumass oli niiske ja soe ja satelliidipildil oli näha päevasel ajal pilvede kiire areng.
ilmjainimesed.blogspot.com
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by amarelle »

Kaivo wrote:Laupäeva õhtuks jõuab Lõuna-Euroopast Eestisse troopiline õhumass, mis jääb kohale ka pühapäevaks ja esmaspäevaks.
Laupäeva õhtust kuni teisipäevani on oodata tugevaid äikeseid, millega võivad kaasneda tugev vihm, rahe ja ägedad tuulepuhangud, võimalik on trombide teke. JÄLGIGE JOOKSVAID HOIATUSI EMHI KODULEHEKÜLJEL! Pühapäeval (29.07) ja esmaspäeval (30.07) sajab paljudes kohtades hoo- ja äikesevihma. Kohati on sadu tugev. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9 m/s, kuid äikese ajal esineb tugevaid tuulepuhanguid. Sooja öösel 16..20, päeval 23..29, saartel esmaspäeval 19..22°C.
Sa vahi prognoosi, täitsa vägevaks läheb vist asi.
Terve suve olen kükitanud siin Vaasas ja oodanud korralikku vihma ja äikest aga mida pole on äike! Ja nüüd siis lubab ka siia äikest alates 29 juuli...aga ...pole hullu Mina olen ju sel ajal Eestis kus lubab äikest 3 päeva järjest!!! Mis sa hing veel oskad tahta! :D Tõenäoliselt ma sõnusin nüüd selle Eesti äikese ära ja seda ei tule või ma lihtsalt asun nagu alati vales kohas...
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re:

Post by ain »

Jüri wrote:Küsiti, mis ajal Hiiumaa ümbruses näitasid detektorid äikest, see oli 15-16 vahel, hiljem äikesed nõrgenesid ja liikusid Edela-Soome. Kommentaariks niipalju, et äike on tihti ettearvamatu ja ootamatustega peaks alati arvestama. Et eile midagi tekkis, pole üllatav, sest õhumass oli niiske ja soe ja satelliidipildil oli näha päevasel ajal pilvede kiire areng.
Olen tähelepanud et kui väljas on niiske ja lämbe siis tavaliselt sellise ilmaga äikesed tekkivadki!
Eilsest õhtust oli juba tunda et õhk on päris pakks, aga etkel temperatuur juba 25 kraadi ja pilvitu taevas.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, sellise õhumassiga on äike täiesti ootuspärane ja seda võib tulla isegi siis, kui äikeseindeksid ei näita midagi. Äike vajab tekkeks soojust ja niiskust, kuigi ette võib kõiksugu olukordi tulla, olen tugevat äikest ka päris jaheda ilmaga näinud (sooja oli maksimaalselt 14 kraadi, see oli 28.8.2005), samuti võib ju talvel olla äikest jne.
Praegu on siit Tallinnast näha juba rünkade kiiret arengut ja äikesega ilmselt peab mõnes kohas ka täna arvestama.
Ahjaa, Ain Kallis paiskas meediasse uudise trombiohust, vt http://www.ilmajaam.ee/919622/kuum-ja-v ... ristormid/
ilmjainimesed.blogspot.com
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by vaatleja38 »

Midagi toimub hetkel Kirde-eestis. Sealsetes pilvedes on ka välke täheldatud
egert37
Posts: 44
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:48 am
Location: Jõgeva vald Kaera küla

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by egert37 »

Ja....
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 25.-26. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

egert37 wrote:Ja....
Ja mida? Ma ei saa aru, mida väljendada üritati.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply