Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Post by vaatleja38 »

@Unipiha mul oleks endal vaja ka teada kus suunas see londike 20.juulil oli. Mine kasvõi kompassiga täpselt sama koha peale kus selle pildi tegid ja keera kompass põhjas suunas paika ja vaata mis nurkkraadi suunas asub see puu mis kaugemal kohe kõrval. Oleks tänulik kui saad seda teha.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Post by @Unipiha »

vaatleja38 wrote:@Unipiha mul oleks endal vaja ka teada kus suunas see londike 20.juulil oli. Mine kasvõi kompassiga täpselt sama koha peale kus selle pildi tegid ja keera kompass põhjas suunas paika ja vaata mis nurkkraadi suunas asub see puu mis kaugemal kohe kõrval. Oleks tänulik kui saad seda teha.
Sain suunaks 280 kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re: Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Post by AikeseVideod »

H.Kaptein wrote:Eile kella 1 paiku Kassaris Orjaku sadamas nägin ma vesipüksi , mingi aeg tulevad pildid ka. Äike oli samal ajal üsnagi tugev.
Väga huvitav, jään ootama. Pane siis kindlasti täpne aeg ka, kui võimalik. (Näiteks 13:21)
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
kah_vaatleja
Posts: 21
Joined: Mon Jul 23, 2012 3:21 pm

Re: Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Post by kah_vaatleja »

reedel nägin lehterpilve tartu maanteel laeva alexela juures. hollywoodi mäe otsast tegin kiirelt mõned pildid ka, mis tulevad hiljem. kuna oli kellaaja peale sõit rõugesse, siis läks kiiruga meelest kella vaadata. võis olla 14:45-15:00 ajal umbes. ilmakaareks tankla suhtes pakun lõuna või edel. kaugust ei oska hinnata. "lont" hajus paari minutiga.
kah_vaatleja
Posts: 21
Joined: Mon Jul 23, 2012 3:21 pm

Re: Äikesed (ja tornaadod?) 20.-21. juulil

Post by kah_vaatleja »

sellised pildid tulid
Attachments
IMG_83791.JPG
IMG_83761.JPG
Post Reply