Torm 27.-28. detsembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Torm 27.-28. detsembril

Post by Kaarel »

Oli täna veidi liiklemist, teed olid hommikul veel üsna halvad, ikka keskmiselt kuni poole teeni oli kuuski + siis ära saetud kuused.
Meil siin esivanemate juures läheb varsti juba neljas päev ilma elektrita, külas sees, ühes suures majas on kahes trepikojas elekter ja kahes ei ole, midagi faasiga seonduvat. Kivi-vigalas on sama lugu mis siin meilgi, läheb varsti neljas päeva ilma.
Kõige parem on see, et ee ütleb telefonist vastuseks: " minge kodulehele". Selle koha peal küsiks, kust sellised idioodid tulevad? kui inimesel ei ole elektrit, siis mis trikiga ta internetti peaks minema? laptop/telefon okei, aga vanem inimene, kindlasti ta kasutab ka selliseid asju ju. Kui kellelgi on kogemusi ee kahjunõuetega, siis võiks kogemusi jagada, tahaks, et nende laiskuse tõttu raisku läinud külmkapitäis väärt kraami kinni makstaks.
Margusv
Posts: 6
Joined: Mon Jul 26, 2010 3:30 am

Re: Torm 27.-28. detsembril

Post by Margusv »

@Unipiha wrote:
Margusv wrote:Koht oli Tsirguliina, kellaaeg umbes kell 20:00, kuupäev oli 27.12, kõik termomeetrid mis mul tol hetkel kasutada olid näitasid umbes 3 kraadi ümber.
Imelik sa elad valgast 15 km kirdes ja nii suured temperatuuri erinevused. Valgas oli eile 20-21 ajal üle 4 kraadi sooja. Aga kui taevas selge oli, siis maapinnal võis alla nulli olla.
Esiteks ma ei ela seal, seal ma lihtsalt nägin seda jäätunud autokatust, mis pealegi ei asu maapinnal vaid 1,5m kõrgemal. Nii et ikkagi on natuke mõistmatu mu jaoks. Temperatuurierinevus üks kraad võib ka kõrguste vahest tulla.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Torm 27.-28. detsembril

Post by vaatleja38 »

Ma ükskord umbes 6 või 7 aastat tagasi jalutasin huvi mõttes varakevadel heinamaal (lund enam ei olnud) digitermomeeter käes ja sattusin peale momendile kus näo kõrgusel ja maapinnast 20.cm kõrgusel oli lausa 7 kraadine vahe.Arvan ,et auto mida härmas nägid asus ka natuke külmemas õhukihis (piisas kui auto jäi veel maja või aia varju ka).Kuna auto kere on metallist siis madalamad kihid jahutavad ka mingi osa ka näiteks pagasiluugi kõrgusel olevat metalli. Eriti veel kui selge ilm ka.

Kaarelile: olen nagu kuskilt kuulnud ,et mingis osas tuleb võrgutasust tagastus kui voolukatkestus üle 24h ja veel enam kui katkestus 48h ja rohkem... Võibolla tundub mulle aga kuskil millalgi oli selline teema ajakirjanduses üleval. Võibolla tasub EE -st küsida kui nende klienditelefon jälle tööle hakkab.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Torm 27.-28. detsembril

Post by Kaarel »

vaatleja38 wrote:
Kaarelile: olen nagu kuskilt kuulnud ,et mingis osas tuleb võrgutasust tagastus kui voolukatkestus üle 24h ja veel enam kui katkestus 48h ja rohkem... Võibolla tundub mulle aga kuskil millalgi oli selline teema ajakirjanduses üleval. Võibolla tasub EE -st küsida kui nende klienditelefon jälle tööle hakkab.

Vaadates rikkekaarti (õigsusest pole aimugi) Siis millega paistab raplamaa silma?, õige vastus üle tuhande alajaama pimeduses, muudes maakondades jääb vähemaks, meil tuleb juurde. väga tore :D
eile juhtusin õhtul ühele artiklile jah, 72-120 tundi ilma elektrita alates sündmuse lõpust siis võetakse 7.99 euri maha ja ilmselt kajastub ülejärgmises kuus.
Post Reply