Äikesed 15.-17. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Äikesed 15.-17. augustil

Post by H.Kaptein »

Läti lääneosas on näha aktiivsust , mis liigub kirdesse . Võiks Eestisse ka midagi tulla :) . Siin muutliku pilvisusega ja sooja 22.5 .
.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 14.-16. augustil

Post by Koit Kolga »

mm oleks ma eestis siis oleks oodata koju äikest vist radaril on saaremaal midagi
ise kahjuks olen soomes luostos lappi mk ja siin on selge ja käisin enne mägevallutamas ja siis oli näha väga kaugel lõunas ainult kiudpilvi olin siis 514m peal
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tänaseks on Euroopa tormiennustuseksperiment Eestile andnud 1. taseme ohuala, ning EMHI on andnud äikesehoiatuse. Eks näis, kuidas päev välja kujuneb.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Kaarel »

Natuke vihma ja 2 müristamist, ühesõnaga ei midagi vaatamisväärset. jahutas vähemalt natuke.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=2
Kas ainult mulle tundub, või on Viljandimaal äikesepilvede ees puhangufront? Muidugi on risk, et see on mõni muu sarnane radarisignatuur.
Attachments
suspicion.png
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Raul. K »

Tarmo Tanilsoo wrote:http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=2
Kas ainult mulle tundub, või on Viljandimaal äikesepilvede ees puhangufront? Muidugi on risk, et see on mõni muu sarnane radarisignatuur.
Tõenäoliselt ikka on, sest sarnast asja näitavad ka varasemad radaripildid. Siin on ilm paljude suurte rünkpilvedega, üsna tiheda pilvisuse tõttu rünksajupilvi veel näha pole. Igatahes on üle Baltimaade tekkinud pikk radarikaja, tõsi küll, lõuna pool on see nõrgem. Äikesevõimalus on vähemalt väga suur. Sooja on 25,5 kraadi.

Edit 17:20. 1 arenev pilv tõi kerge vihmarabina ühes väga jämedate piiskadega, nüüd on see juba lahkumas põhja poole, võimalik on seal äikese teke. Lääne poolt on nüüd näha pikk rünksajupilvede rivi.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by @Elva »

Käisin just lagendikul vaatlemas, huvitav vaade oli kaugel lääne-edelas, kui oli näha üksteise järel kahte pilvevalli, suhteliselt väikese vahega. Tagumisel vallil (kui ma ei eksi), oli näha lehterpilve, mis pidevalt kuju muutis. Kahjuks eemaldus pilv põhja ja ei õnnestunud seda lähemalt näha. Järgmine tumedam ala on lähenemas lõunast, ehk saab sealt äikest.
QKulgur
Posts: 11
Joined: Tue Jul 26, 2011 5:19 pm
Location: Tartu

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by QKulgur »

Tartu saab vihma, päris tumedaks kisub kohe.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Elva wrote:Käisin just lagendikul vaatlemas, huvitav vaade oli kaugel lääne-edelas, kui oli näha üksteise järel kahte pilvevalli, suhteliselt väikese vahega. Tagumisel vallil (kui ma ei eksi), oli näha lehterpilve, mis pidevalt kuju muutis. Kahjuks eemaldus pilv põhja ja ei õnnestunud seda lähemalt näha. Järgmine tumedam ala on lähenemas lõunast, ehk saab sealt äikest.
Ma ei usu, et lehterpilv oli. Tõenäoliselt pilveräbalad - scud. Isegi oli sai neid siin täna nähtud. Samuti sai nähtud arcus pilvi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Karlip »

Võrus tuli hoovihma, koso pilvega kaasnes nüüdseks püsiv tuul.

Äikest 0.
Ja nüüd ilmateade.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Raul. K »

Enne kella 18:00-i oli juba näha Läänes korralikku pilvevalli. Peagi kostus esimene müristamine ja süsteem nihkus peale. Kuna madalad pilved liikusid vägagi kaootiliselt, ning tundus tõesti, et lehterpilve tekkest ei jäänud väga palju puudu, siis ootasin korraliku möllu. Seda aga ei tulnud, pagi piirdus mõõdukate tuuleiilidega, äikese raskuskese möödus loodest, mõne korra kõmistas ka mujal. Müristamised jäid kaugele ja olid nii kord minutis. Tuppa pole viimasel ajal midagi kuulda olnud, väljast vast midagi kostuks. Korraks oli sadu väga tugev, kuid kokkuvõttes pole sajukogus eriti suur.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by Tarmo H »

Laupale tõi see front sademeid 15 mm, äikesed olid kaugemalt kaarega mõõda läinud. Ise olin frondi saabumise ajal tööl Türil (siseruumides) ja väljas toimuvat väga jälgida ei saanud. Kell 18 hakkasin rattaga Laupale sõitma. Sadu oli Türil sel ajal üsna intensiivne. Idapoolne taevapool oli süngelt pilves. Edelas (ehk siis Laupa suunal) oli näha selgemaid laike. Müristamisi kuulda polnud. Sain üsna ruttu läbimärjaks. mida enam Laupa poole jõudsin seda hõredamaks sadu jäi (sõitsin pilvede liikumisele vastu) seega oli saju nõrgenemine tingitud pilve eemaldumisest. Koju jõudes oli sadu kohe lakkamas. Kui sademetemõõtja poole sammusin siis ma üle 5 mm sademetehulka sealt näha ei lootnud kuid oli sadanud 15 mm, seega üllatus missugune kuna ei uskunud et siit ka tugevam sadu üle käis.
Siin sadu lakanud juba ja sooja 18,9 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by @Elva »

Tarmo Tanilsoo wrote: Ma ei usu, et lehterpilv oli. Tõenäoliselt pilveräbalad - scud. Isegi oli sai neid siin täna nähtud. Samuti sai nähtud arcus pilvi.
Kinnitada ma seda ei saa, kuna pilv oli selleks piisavalt kaugel, kuid nägi see küll pigem lehterpilve kui pilveräbala moodi välja. Väidan selle põhjal, et see oli üks korrektne kogum mis pilvest alla tuli, selle kõrval ei olnud mingeid teisi "segavaid" moodustusi. Kuigi pilv oli väga kaugel, oli selgesti näha selle kiiret kuju muutmist. Kahjuks ei näinud kas see maani ulatus, kuna mets piiras.

Igatahes korralikku äikest pole see suvi veel siia tulnud, ei taha uskuda, et enam tuleb ka. Raske tõdeda küll. Ka täna piirdus asi lühikese hoovihma ja mõne kauge mürinaga nagu sellel suvel siin tavaks.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: [lahutatud] Äikesed 15.-16. augustil

Post by seenno »

Sai veidi Tartu juures taga aetud täna õhtupoolikul pilvi. Pilvede alapind oli tõesti üsna rahutu, aga õiget raju sealt ei tulnud. Vihm oli küll meeletu, äike nõrgapoolne.

Fotod mis täna tegin on aadressil: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 709&type=1
Äikest!
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Äikesed 17.augustil.2011

Post by vaatleja38 »

Kuigi ilm tundub hetkel olema üsna jahe ja igav siis juba on kaugel läänetaevas näha üsna suuri rünkpilvi.Äikese ei ole küll tugevad aga ikkagi.Esimese äikeseni kuskil on ehk nii 4-5 tundi (hetkel kell 09:52)

EDIT: 15:33 Kahjuks paistab ,et asi piirdub üksikutes kohtades nõrga hoovihmaga :(
Post Reply