Äikesetormid 28-30. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Locked
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesetormid 28-30. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seoses uue ilmasüsteemi saabumisega jätkub arutelu ilmaolukorra kohta alates keskööst vastu 28. juulit siin teemas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesevõimalus 28-29. juulil

Post by Karlip »

Tuleks ainult pilved juba mere või Venemaa poolt, saaks Võru ka äikest. Ei ole vist lootust.
Ja nüüd ilmateade.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radaripiltidelt on jäänud selline mulje, et vähemalt siin Lõuna-Eestis on pilvede liikumissuunale tekkinud täiendav põhjapoolne komponent. Kui vaadata kasvõi viimase tunni radaripilte, on näha pilvede liikumine siinkandis enam mitte loode, vaid põhjaloode suunas. Olukord on siinkandis jäänud rahulikumaks, müristamised on jäänud harvemaks. Just äsja märkasin ühte (põua)välku lõunaedelas. Õhutemperatuur hetkel 21 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Kaarel »

99% protsenti välkudest on olnud pilvesisesed aga samas kui on tulnud väga lähedane pilv-maa välk siis on üllatus ikka väga suur olnud. Lisaks veel seda, et siit velise-päärdu suunal oli näha hoone või millegi põlengukuma, kohalik pääste läks samuti natuke peale seda välja kui mina kuma märkasin. Välgusagedus on kohati selline, et võid raamatut lugeda ja jutti püsib valge ka enam kui 5 sekundit. Karm ütleks selle peale, ainult pagi oli nõrk.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by vaatleja38 »

8) Tallinna ümbruses tuldub küll tulema "diskoöö" :D
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Koit Kolga »

woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Karlip »

Võrus taevas sähvis tund aega tagasi, nüüd vaikus.

22 kraadi
Ja nüüd ilmateade.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by @Unipiha »

Oh jee läheb vist mölluks ka siin ida pool. Võrupool moodustuvad rünksajupilved. Loodame et nendesse äike ka tekiks. Imelik tuul on siia tulnud. Puhub 5-7m/s, puu lehed kohisevad, kuigi üles vaadates välgukumaga ma ei näe mingit pilve. Tähed ka paistavad. Õhk ka väga soe +21 kraadi.
edit 1:17 - Andis lootust aga ei saanud asja. Võrus rünksajupilved taandarenevad.
Edit 1:24 - Taevasse tekkisid rünkpilved, otse minu silmi ees :D Sestap oli ka see tuul sellest
Last edited by @Unipiha on Thu Jul 28, 2011 12:26 am, edited 1 time in total.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Kaarel »

sõna otseses mõttes pimestav välk... põmmmm, põmm,põmm,põmm, piuuu. Justnimelt selline oli viimane välk siinkandis, mitmekanaliline tugevamat sorti välk ilmselgelt, suutis täiega üllatada jällegi. kahju ainult et siit põhjapool lõi, samal ajal kui minu vaade lõunasse oli. Igatahes täitsa karm endiselt. sajuhulka nägi igaüks vast ise.

Juba nagu täielik sõjafilm...
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by risto »

tallinnas hakkas sähvimine pihta juba enne poolt ühte. tõsi, siis oli rohkem kuma ja kaugete pilvede tippudest oli valgust näha.
tõsisemaks hakkas minema 1:30 ning siis panin ka kaamera tööle. Pilv tuli lõunast-edelast ning liikus põhja-kirde suunas. vihma sadas mõõdukalt, tugevamat tuult praktiliselt polnud.
äike oli intensiivne, oli ka pilv-maa välke. umbes tund aega sai filmitud ja pildistatud. äike läks siiski aga veidi lõuna poolt ja päris peale ei tulnudki.
poole kolme paiku kobisin magama, siis sähvis ja müristas veel kenasti. tund hiljem ärkasin uue äikese peale mis oli selline klassikaline välk-mürin.sähvis korra minutis, kuid samas oli näha veel eelneva suure pilve sähvatusekumasid.
ma arvan, et neil, kellest see suur lahmakas üle läks, võis päris karm olla. siin oli ta pigem selline võimas vaatemäng.
Mikk
Posts: 17
Joined: Wed Aug 22, 2007 3:44 pm
Location: Nõmme, Rahumäe

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Mikk »

Laagrist möödub läänesuunalt (Hüüru-Tabasalu poolt) päris korralik äikesepilv, liigub Tallinna-Kakumäe poole
Destiny12
Posts: 12
Joined: Sat Dec 11, 2010 6:00 pm

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Destiny12 »

Tartus siiamaani isegi vihma pole tulnud. Vihma oleks väga vaja. Äikesest ei maksa Tartul see aasta unistadagi vist..Pole olnud ega ei tule ka vist.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Destiny12 wrote:Tartus siiamaani isegi vihma pole tulnud. Vihma oleks väga vaja. Äikesest ei maksa Tartul see aasta unistadagi vist..Pole olnud ega ei tule ka vist.
Kas laupäeval ei olnud? Minu meelest läks vähemalt osast linnast ikka päris kena äike üle? Mäletan isegi kuidas Lõunakeskuse juures oli teed täiesti märjad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
_marko_
Posts: 27
Joined: Wed Jul 28, 2010 8:46 pm
Location: eesti

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by _marko_ »

eile õhtul ka öösel oli korralik möll siin :D äikesed olid päris ligidal,hoov oli täiesti valge koguaeg.hommikulö käis ka midagi üle siit.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI'lt hoiatus:


Eesti 28.07.2011 10:05
28.07.11
28.07.11 ennelõunal sajab kohati Lääne- ja Lõuna-Eestis hoovihma ja on äikest. Keskpäeval läheneb Lätist uus äikesepilvede süsteem, mis pärastlõunal üle Eesti laieneb. Sadu on mitmel pool tugev, võib tulla ka rahet. Äikesepilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid (15-25 m/s).
Kusjuures, pilved näivad siinkandis liikuvat idast läände.

EDIT: Nüüd vist taas liikumine kagust loodesse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Locked