Äikesetormid 26.-27. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by amarelle »

Tarmo Tanilsoo wrote:
vaatleja38 wrote:Minul ei uuendu enam Lätlaste radaripilt - kas kellegil veel sama probleem on ?

(16:10 eesti aja järgi viimane kaader - õnneks eesti radarid seekord toimivad)
EMHI radaripildi järgi otsustades võis sellel ajal Riia kandis olla üsna korralik äike. Ilmselt tegi radariga mingi vimka.

Siin on sademetemõõtjasse tänasest pärastlõunal tulnud vaid üliväike mõõdetamatu kogus, just äsja käis siit sajupilv üle, möödudes oli sellest paar korda kuulda müristamist. Vähemalt õhutemperatuuri lõi alla(24,1 kraadi praegu).
ma arvasin juba,et ma olen ainus kellel Läti radar ei uuenda :)
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by @Unipiha »

SE suunal tekkis kiiresti äikesepilv. Kaugus 7km. Õhk väga lämbe ja sooja 27 kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
tartumees
Posts: 75
Joined: Wed Jul 28, 2010 12:35 pm
Location: Tartu Kastani tn./Võrumaa.

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by tartumees »

Kagusuunale on tekkinud sajupilv.Ehk täna saab Tartu vähemalt vihmagi.Edelasuunalt oli ka just müristamist kuulda.Paistab põnev õhtu tulevat.
_marko_
Posts: 27
Joined: Wed Jul 28, 2010 8:46 pm
Location: eesti

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by _marko_ »

Eilne tuul oli meil ka suuri puid juurtega välja tõmmanud,arvatavasti homme lähen teen pilti ka.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ruhnu on saanud kaela tõsise äikesetormi. Just natukese aja eest mõõdeti sealses EMHI jaamas tuuleiil 26,4 m/s. Nüüd on see näha juba ka tunniandmetes.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Natuke ka uudiseid lõunanaabritelt. Baložist Lätis teatatakse kümnetest langenud puudest, vähemalt kuus autot on saanud kannatada langenud puudest. Tuhandeid on vooluta - http://www.delfi.lv/news/national/polit ... d=39811519

Eeldan, et see siis sama süsteem mis ka Ruhnut tabas ning Riia radari nokauti lõi?
EDIT: Seda enam, et Google Mapsi andmetel on Baloži kohe Riia külje all.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by vaatleja38 »

Türi - Väätsa piirkonnast läbi minev raske pilv tundub liikuvat kas Tallinna või Saue-Keila suunas. Kõik kes jäävad selle mõttelise telje vahepeale - pange vähemalt kasvuhoone uksed kinni.

EDIT:Tahtsin öelda Türi - Käru
EDIT: kl20:28 Rapla piirkonnas peaks kohe kohe midagi toimuma
Last edited by vaatleja38 on Wed Jul 27, 2011 7:28 pm, edited 1 time in total.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by Kaivo »

Hiiumaalt käinas siis olukord -
20:20 - Kuulda idast-lõunani müristamisi, 2-5korda minutis . Ootan põnevusega :)
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by risto »

Punane hoiatus:

Eesti 27.07.2011 20:08

Täna õhtul ja öösel 28.07. on äikeseoht! Äikesevihmapilved liiguvad Kesk-Eesti kohalt ja Pärnumaalt põhja suunas. Äikesevihmapilved liiguvad ka Liivi lahe kohalt üle Pärnumaa põhja- kirde suunas ning sadu on tugev. Äikesepilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid (15-28 m/s).
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by timpan »

No küll on alles ikka pilv, mis Tallinna poole rühib. Asi võib juba ohtlikuks minna. Olukord on sarnane möödunud aasta 8. augustile!! Saab näha!!
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by risto »

Kus see pilv sul siis hetkel on, et ohtlikuks pead?
Siin lõunataevas veidi tumenemas, selline vine tekkimas. Sarnane oli ka eile, kuid Tallinnani asi välja ei jõudnudki, vaid vikerkaar oli lõpuks näha.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by timpan »

Üle Ruhnu läks ka pisem pilv ja see andis puhangu 24 m/s! Kas see siis ohtlik pole?
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by Koit Kolga »

suuremõisast on lõuna kagu suund tume ja lõriseb õrnalt aga kurjakuulutavalt radarilt on näha et jõuab saaremapeale surem saju ala. temp 23

seal lääneviruma kandis ol tekkind ilus rattakujuline kuri pilv:D põrutab ka põhjasuunas!

ootame siis põnevusega!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by risto »

timpan wrote:Üle Ruhnu läks ka pisem pilv ja see andis puhangu 24 m/s! Kas see siis ohtlik pole?
No hetkel radari pealt on näha, et terve kesk-Eesti on tegevust täis, kuid kogemus ütleb, et see ei tähenda veel midagi...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-27. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Arvan, et väited 8. augusti kohta on väheke liialdatud, kuigi tugev äike võib see küll olla ühes tormiste tuuleiilidega. Ahjaa, mina näen küll oranži hoiatust EMHI kodulehel. Kus see punane on?

Tänased äikesed lähevad küll taas kategooriasse: "Vaadake ette, mida soovite!"
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply