Äikesetormid 26.-27. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesetormid 26.-27. juulil

Post by Raul. K »

Nendeks päevadeks on taas oodata arvestatavat konvektiivset aktiivsust. Juba praegu on Estofex Kagu-Eesti 1. ohualasse märkinud.
Last edited by Raul. K on Tue Jul 26, 2011 8:32 am, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 25.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Üritaks võimalusel ikka teha teema ühe ilmasüsteemi kohta korraga. Aga jah, mudelid näevad aktiivsust ning ka EMHI ilmateade näitab äikesevõimalust
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesevõimalus 25.-29. juulil

Post by Karlip »

Valgevene all on jah mingi väga aktiivne äike. Kui Eesti alla jõuab siis on küll võimalus.

22 kraadi
Ja nüüd ilmateade.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 25.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Karlip wrote:Valgevene all on jah mingi väga aktiivne äike. Kui Eesti alla jõuab siis on küll võimalus.

22 kraadi
Ei taha küll entusiasmile külma vett peale kallata, aga Valgevene natuke liiga kaugel, et tingimata siia jõuaks. sat24.com satelliidi- ja välguradarite piltidelt küll midagi erilist ei paista, millel oleks ehk potentsiaali siia jõuda. Tõsi, initsiatsioon on seal alles ilmselt hiljuti alanud. Aga siiski, vaat kui midagi juba Lätis on, siis ehk juba on rohkem mõtet tähelepanu pöörata.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesevõimalus 25.-29. juulil

Post by H.Kaptein »

Leedus on juba äikesed , ehk hommikul on mingi võimalus. Sooja 18.0 .
.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesevõimalus 25.-29. juulil

Post by vaatleja38 »

Kell hetkel 09:04 ja näha on ,et saaremaal oleks viimane aeg ärgata (pakun ,et Kuressaares juba kostab kauget müristamist) Soe Liivi laht äratas pilve varakult üles.Seega on lootused täna igalpool kõrged. :)
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by seenno »

Samas sisemaa kohta vara mingeid järeldusi teha, siin veel vaatamata soojale niiskele õhule mingit konvektsiooni märgata pole. Rünkpilved on küll suht varakult taevas, aga esialgu Cumulus fractus faasis ainult. Sooja 23 kraadi, kastepunkt 19 kraadi. Niiet teoreetiliselt peaks jah kõvasti äikest tulema, aga praktiliselt eelmine nädal ei tuld karmimate näitajatega ka midagi, vähemalt mitte Kesk-Eestis.
Äikest!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHIlt hoiatus:

Eesti 26.07.2011 08:41
25.07.11. kell 8:30

Täna ennelõunal (orienteeruvalt 9:00 kuni 12:00) liiguvad äikesepilved Liivi lahelt põhja-loode suunas. Äikesevihma tõenäosus on suurim Lääne-Eesti saartel. Sadu võib olla tugev ning äikesepilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid.
Ruhnul on viimase tunniga tulnud 10 mm sademeid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by amarelle »

Selle radari http://www.meteo.lv/public/29168.html järgi peaks äike juba siin olema aga sajab ainult kerget vihma. Sooja +23
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by @Unipiha »

amarelle wrote:Selle radari http://www.meteo.lv/public/29168.html järgi peaks äike juba siin olema aga sajab ainult kerget vihma. Sooja +23
Ega see läti radar sulle ei näita ära kus äike on. Pead kõrvale võtma eraldi äikeseradari. http://ilm.pri.ee/aike.php
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Saarte rahvas, kuidas läks? Radarilt paistab küll, et see sajusüsteem jõudis saartele ning mandri lääneossa nõrgenenult. Kõige mahlakam võis ehk olukord olla Ruhnul.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by amarelle »

Tarmo Tanilsoo wrote:Saarte rahvas, kuidas läks? Radarilt paistab küll, et see sajusüsteem jõudis saartele ning mandri lääneossa nõrgenenult. Kõige mahlakam võis ehk olukord olla Ruhnul.
Peale nõrga vihma ei olnud siin midagi :(
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Raul. K »

Lätis on asjad liikuma hakanud. Kuna pilved liiguvad põhja, siis on Lõuna-Eestis päris suur äikesevõimalus. Rüngad on muidu lähiümbruses hommikus saati olemas olnud, ent millegipärast ei arene. Sooja on 27 kraadi.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Karlip »

Läti kohal just tekkis suur äiksepilv, vihma on seal vähe kuid välgud on nähtavasti tihedad ning laias alas. Liigub põhja.

28 kraadi

EDIT: 14:30 võrdlus pildiga
Punased ruudud on äikselöögid

Image
Ja nüüd ilmateade.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Kaarel »

Pärnu suunalt tuleva pilve müristamisi on juba ka siia kuulda, samas ei saa pilve jätkusuutlikkuses väga kindel olla aga mine tea, ehk siiski.
Post Reply