Page 1 of 1

Välkude värvus

Posted: Mon Jun 25, 2007 12:24 pm
by Jüri
Huvitav oleks teada, mis põhjustab Teie arvates välkude erivärvilisust. Kõik mõtted ja teooriad on oodatud. Mis värvi välke olete üldse täheldanud?

Posted: Mon Jun 25, 2007 1:09 pm
by Kaarel
öösel tunduvad välgud nagu sellised oranzikamad eks oleneb kuidas sa lööki näed kah kui on pilvede vahel ja ainult helendus siis on ennem mainitud värvus kui aga selge siis sinakam.

Posted: Mon Jun 25, 2007 2:50 pm
by Tarmo Tanilsoo
Minu jaoks tunduvad öösel välgud küll valged, kuid välguga kaasnev kuma pilvedel näib olevat lillakas

Posted: Mon Jun 25, 2007 3:06 pm
by Jüri
See on tõesti subjektiivne, et välkude värvus oleneb vaatajast, kohast ing ajast. Mulle pakub lihtsalt huvi, mida inimesed sellest arvavad.

Posted: Mon Jun 25, 2007 6:32 pm
by Marek
Ehh...mul on jäänud varajasest lasepõlvest esimene mälestus äikesest selline, et nägin köögi aknast sinist välku, mis on praegu mõeldes veidi imelik, aga jah...

Re: Välkude värvus

Posted: Thu Jan 22, 2015 1:34 pm
by vaatleja38
See viimane (eelmine postitus) ei puutu küll teemasse aga ise arvan ,et madalamal ja kaugel olevad välgud tunduvad punakamad samal põhjusel kui päikegi vahel loojudes punane on. Samas kui sähvatus lähedal käib on normaalne kui tundub sinakas värvus olema. Samuti pidid välgu värvusele mõjuma sähvatuse hetkel välgukanalisse jäävad veepiisad või raheterad.

Re: Välkude värvus

Posted: Sat Jan 24, 2015 8:23 pm
by Tarmo Tanilsoo
vaatleja38 wrote:See viimane (eelmine postitus) ei puutu küll teemasse aga ise arvan ,et madalamal ja kaugel olevad välgud tunduvad punakamad samal põhjusel kui päikegi vahel loojudes punane on. Samas kui sähvatus lähedal käib on normaalne kui tundub sinakas värvus olema. Samuti pidid välgu värvusele mõjuma sähvatuse hetkel välgukanalisse jäävad veepiisad või raheterad.
See ei vasta üldse teemale jah, sest selle postitas robot, mis võttis siit foorumist ühe vana postituse. Tuleb vist teha väike suurpuhastus, spämmirobotid on kavalamaks läinud.