Kuumalaine alates 11.juulist

Postitused temperatuuri teemal
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Tarmo Tanilsoo »

nõoilm13 wrote:Jah, sest isegi on eestis liiga rahulik. Harva ju on üle 30m/s puhuvaid tuuli ja enam veel, et siin pole küll olnud 30m/s, sest ma ju elan sisemaal.
Võiks tulla üle eestiline suvetorm, kus tuul puhuv ka sisemaal üle 25m/s ja taevas oleks must ja välgutaks.
See oleks suur elamus.
TÄNAN, EI! Ma ei saa aru, mida põnevat on suures varalises kahjus mis sellise asjaga kindlasti kaasneb rääkimata elektrikatkestustest, ohust inimelule jms jms. Kas 9. jaanuarist 2005 veel küllalt polnud?! Sellist mõtteviisi klassifitseerin küll "meteoroloogiliseks sadismiks". :evil:

Kuigi vaatleks huviga, ei sooviks seda küll kellelegi.

Päris kuum täna taas, hetkel õhutemperatuur 29,8 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Raul. K »

Ilm peaaegu selge, sooja juba 31 kraadi.

Tunnistan, et ka mina ootan mõnes mõttes ekstreemseid ilmastikunähtuseid. Loomulikult ei soovi ma inimohvreid ega materjaalset kahju, aga põnev oleks jälgida.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by @Unipiha »

Kas ma ütlesin et soovin inimohvreid?
Ei soovinud :!:

Elavhõbedasammas näitab hetkel +33 varjus ja läänes on osaliselt kiudpilves, mis näitab frondi olekut lääne-eesti saartel.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ei tea, kas see kuumus sai nüüd Tallinnas mingi tükiga maha aga EMHI leht on maas ning Eesti Energia koduleht näitab, et 17 000 Tallinna majapidamist on ilma vooluta. Siin ise on ka kaks korda elekter lühikeseks ajaks välja kukkunud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Kristjan »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ei tea, kas see kuumus sai nüüd Tallinnas mingi tükiga maha aga EMHI leht on maas ning Eesti Energia koduleht näitab, et 17 000 Tallinna majapidamist on ilma vooluta. Siin ise on ka kaks korda elekter lühikeseks ajaks välja kukkunud.
Ilm.ee server paistab ka olevat ilma elektrivooluta hetkel.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ilmselt... enne veel töötas nii et kas katkestus on veelgi laienenud või said akud tühjaks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Koit Kolga »

tahaks ka tunni andmeid uurida aga pole seda lehte..ehk lulitavad korda need asjad... siin uuemõisas hetkel 30.2
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by @Unipiha »

Ka siin on esinenud paar lühiajalist elektrikatkestust. Piisab sellest kui traffod kuumenevad üle ja kaitse lööb voolu sealt välja, siis jahtub natuke ja lööb voolu tagasi sisse.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by @Tallinn »

Kell on praegu pmst pool 12 ning kagu-eestis on sooja 25,1 kraadi, valgas isegi 25,5. Mõni suvi võis sellisest temperatuurist isegi päeval unistada. :lol:
Image
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by ain »

[quote="@Tallinn"]Kell on praegu pmst pool 12 ning kagu-eestis on sooja 25,1 kraadi, valgas isegi 25,5. Mõni suvi võis sellisest temperatuurist isegi päeval unistada. :lol:[/quot

tõesti oli 25 kraadi sooja, kuumem öö vist sellel aastal aga toas on veel soojem tepmeratuur näitab 31 kraadi mis on ikka päris saun.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by @Unipiha »

ain wrote:
@Tallinn wrote:Kell on praegu pmst pool 12 ning kagu-eestis on sooja 25,1 kraadi, valgas isegi 25,5. Mõni suvi võis sellisest temperatuurist isegi päeval unistada. :lol:[/quot

tõesti oli 25 kraadi sooja, kuumem öö vist sellel aastal aga toas on veel soojem tepmeratuur näitab 31 kraadi mis on ikka päris saun.
Proovi ikka enne postitust veenduda, et kirjavigu poleks :!: http://www.ilmajaam.ee/?id=287946
Narva-Jõesuu jaamas registreeriti selle suve maksimum temperatuur +33,7 kraadi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by ain »

@Unipiha wrote:
ain wrote:
@Tallinn wrote:Kell on praegu pmst pool 12 ning kagu-eestis on sooja 25,1 kraadi, valgas isegi 25,5. Mõni suvi võis sellisest temperatuurist isegi päeval unistada. :lol:[/quot

tõesti oli 25 kraadi sooja, kuumem öö vist sellel aastal aga toas on veel soojem tepmeratuur näitab 31 kraadi mis on ikka päris saun.
Proovi ikka enne postitust veenduda, et kirjavigu poleks :!: http://www.ilmajaam.ee/?id=287946
Narva-Jõesuu jaamas registreeriti selle suve maksimum temperatuur +33,7 kraadi.
kuskohas sa neid kirjavigu näed pole neid ühtegi :)
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Tim »

Nojah, Tõrvas täna selle aasta rekordit ei sündinud (vaatamata lubatud +34 kraadile), nii et püsima jääb esialgu esmaspäevane +32,3. Nii et kas selleks aastaks on rekordipüüdlustega asi ühel pool või ehk siiski on midagi varuks juuli teisel poolel / augustis?

Selles mõttes sain EMHI-lt täna mööda näppe, et ennustuse kohaselt pidi Lõuna-Eestis olema kena pilvitu päevitusilm, aga kur@t, kui randa jõudsin, oli juba selline äike ja vihm, et asjast ei tulnud suurt midagi välja! :evil:
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by @Unipiha »

ain wrote:
@Tallinn wrote:Kell on praegu pmst pool 12 ning kagu-eestis on sooja 25,1 kraadi, valgas isegi 25,5. Mõni suvi võis sellisest temperatuurist isegi päeval unistada. :lol:[/quot

tõesti oli 25 kraadi sooja, kuumem öö vist sellel aastal aga toas on veel soojem tepmeratuur näitab 31 kraadi mis on ikka päris saun.
Ahsoo et ei ole? mis se tõesti oli 25 kraadi... Lause ees peab olema suurtäht :!: Teine viga on temperatuur. Ja veel mõned komad on vahelt ära. :lol:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Kuumalaine alates 11.juulist

Post by Tim »

Küsimus on selles, kas täna katkeb 30 kraadiste temperatuuride ilus rida. Tänaseni on kuus päeva järjest olnud temperatuur üle 30 (alates pühapäevast kuni eilseni). 2006. aasta rekordi püstitamisel püsis temperatuur üle 30 aga tervelt nädal aega järjest, nii et täna oleks veel vaja üle 30 kraadiseid temperatuure, et korrata rekordit. Kui homseks lubab EMHI taas lausa 32 kraadi, siis täna "vaid" 29, nii et rekordi kordamine on küsimärgi all.
Post Reply