Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Postitused temperatuuri teemal
Taavi Saimre

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Taavi Saimre »

Väga hea leid, Jüri :)
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by @Tallinn »

Nali naljaks kuid Internet küll mingil juhul ära veel ei külmu. Vastupidi, katsetused on näidanud, et nett liigub talvel isegi paremini kui suvel mis on iseenesest igati loogiline.
http://forte.delfi.ee/news/digi/article.php?id=26115107


Ilmatargad on aga küll ühed süüdimatud valetajad. Mäletan küll, kuidas nad nii mõnigi aasta on lihtsalt jama ajanud. Näiteks ka sel sügisel avaldati igas lehes artikleid vihmasest talvest jms. Kõik loomulikult ka uskusid ning mingilmääral viis see paljudel ka tuju alla. Milleks nad neid artikleid avaldavad?!? :?
Image
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tanel »

Kohvipaksu pealt saaks ka sama täpselt kui Kuuse- ja kõik teised taadid ennustada, need sügisesed ennustused olid ikka väga mööda. Juhtusin hommikul seda lugema: http://blog.soomaa.com/2010/01/02/milli ... talve-ilm/

Suure-Jaanis oli miinimumiks -23,4 kraadi, üllatavalt soe, kõik ümberkaudsed jaamad näitasid madalamaid numbreid.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Laguja külas oli täna hommikul peale kella seitset -28,5, momendil -21,5 ja temperatuur langeb väga kiiresti.
Toad ei lähe enam soojaks.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina sain hommikul miinimumiks kätte -29,0. Praegu õhutemperatuur -23,5 ja langeb. Ka siin on tubade soojana hoidmine juba üsna keeruline.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tanel »

Suure-Jaanis on hetkel -22,4 kraadi ja langeb kiiresti. Eile samal ajal oli vaid -18,1.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo H »

Laupal hetkel temperatuur -25,3 ja see langeb. Võimatu pole kui siin hommikuks -30 lähedale kukub.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Vaatasin vahepeal Jakuutia ilma ja seal võib ka päeval 40 kraadi külma olla. Öösiti lubab kohati -53. Huvitav, kui paksud sealkandis peavad olema majade seinad?
Mul pooleteise tunniga langenud juba -25 kraadini. Väga kiire langus.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by @Unipiha »

Muide, mainimata jäi ju et tänaseks ööks lubatakse -33C :!: Igatahes reola jaamas juba -29.3kraadi :!: . Kahjuks ma ise kohaliku temperatuuri mõõta ei saa sest termomeetri juhe külmus katki.( :x )
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Päris krõbe külm juba. Hetkel õhutemperatuur -27,1 ja langeb.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Raul. K »

Paistab, et tulekul on üks viimaste aastate külmimaid öid. Viimane vähemalt sama korralik külmalaine meenub mulle 2006. aasta jaanuarist. Juba praegu on mõnel pool 30 kraadi külma, arvan, et hommikuks langeb 4-5 kraadi madalamale.
Minu elukohas pole temperatuur kuigi madal. Käisin väljas temperatuuri oma ilmajaamaga mõõtmas, see näitas -23,2 kraadi, ka aknatagune termomeeter kinnitab seda. Samas kuulsin, et supilinnas (mis asub Emajõe orus) pidi külma 3 kraadi rohkem olema.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by käpa »

Sai ka uus kraadiklaas ostetud.hommikul näitas 22 kraadi külma. autosid ma käima ei saanud ja pärast tuli välja et siis olla 30 kraadi ära tulnud.sellest see tehnika altvedamine.hetkel on -25,9
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo H »

Laupal langes õhutemperatuur üle mitme aasta ka -30ni. Seda küll jah 5 minutiks kõigest (umbes 20 min. tagasi). Hetkel temperatuur tõuseb kiirelt ja hetkel külma "vaid" -29,1 kraadi. Veidi aja eest aset leidnud kiire temperatuuri languse tulemusel tekkis väljas kohati päris tihe udu, samas veidi kõrval oli täiesti selge. Samuti tekkis õhu kihistumine, allpool oli selgem ja mõne meetri kõrgusel aga päris tihe udu juba, sellest veidi kõrgemal taas selgem.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by soul »

karp wrote:
Raul. K wrote:Tahtsin EMHI lehelt temperatuure uurida, aga leht on maas. Tartus ilm selge, külma 23,6 kraadi.
emhi lehti ei ole maas, umbes igal 5ndal refreshil saad vastuse ka.
külmaga ju kõik aeglustub, ka ilmajaama serverite töö :P
Sellise mitte väga hullu külma peale on leht maas ja aeglane, aga kui juhtub midagi tõeliselt ekstreemset ja inimestel on tõesti infot vaja, mis siis saab? EMHI leht selleks küll valmis pole ja on sellisel juhul kohe maas, kummlaine ja vastutustundetu suhtumine.

Täna hommikul näitas Tartus -29C
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja emhivihkajatel jälle pidu käes. Samas näitab olukord vajadust mingi muu teabemeediumi järele kui internet - eelistatavalt mõni selline, mida ei saa üle koormata.

Siin oli öö väga külm, miinimum oli -32,4 kraadi.

P.S. EMHI kaitseks - isegi USA ilmateenistus jääb tõsistes olukordades "torudega" hätta. Suurte orkaanide või ulatuslike tormide ajal on NHC, NWS'i või SPC veebilehed mõnikord ikka väga aeglased.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply