Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Postitused temperatuuri teemal
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Raul. K »

Täna öösel oli Jõgeval 32,4 kraadi külma. Tahaks vaadata ka mitteametlike ilmajaamade andmeid, aga EMHI on maas (esilehe võttis 5 minutiga ette, sealt edasi ei lähe). Tartus külma 25,5 ja miinimum oli -28,4 kraadi.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tanel »

Siin oli miinimumiks täna hommikul -28,7 kraadi.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by soul »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ja emhivihkajatel jälle pidu käes. Samas näitab olukord vajadust mingi muu teabemeediumi järele kui internet - eelistatavalt mõni selline, mida ei saa üle koormata.

Siin oli öö väga külm, miinimum oli -32,4 kraadi.

P.S. EMHI kaitseks - isegi USA ilmateenistus jääb tõsistes olukordades "torudega" hätta. Suurte orkaanide või ulatuslike tormide ajal on NHC, NWS'i või SPC veebilehed mõnikord ikka väga aeglased.
Ei ole EMHI vihkaja, aga kui olulisel ajal leht oma eesmärki ei täida, siis ei näe küll käte plaksutamiseks põhust. Olen ka positiivset öelnud, kui selleks põhjust on.

Meie rahva arvu suurust arvestades ei ole küll ühe lehe üleval hoidmine üle mõistuse keeruline, seda enam, et ega sealt fime alla ei tirita. See peaks oleme riikliku tähtsusega. USA ilmateenistusega seda võrrelda on vähe nadi, seal on klikkide arv hoomamatu kordi suurem. Meil siin elanikke ainult mõne suurlinna nn mikrorajooni jagu.

Polegi veel midagi erakordset juhtuud, aga EMHI on täitsa maas!
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Nõus, sest kriitika ei tähenda veel vihkamist.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Kaarel »

Pole kriitikat, pole lootust ka paremale.

Vastu maja seina näitas miinimumiks -25,9, madalamal teine lugu.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by ain »

hommiku 9 aegu äraksin ülesse ja dermomeeter näitas akknataga 26.7 kraadi aga EMHI tuniandmetes näitab 30.3 kraad külma. aga toas oli 25 kraadi sooja mis on ka päris soe, ikka kohutaval köetakse.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tim »

EMHI serverid juba teist päeva puhta metsas. Pole vist eriti tasemel serverid neil. Tahaks huvi pärast näha, mis mitteametlikes jaamades mõõdeti.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by käpa »

siine külmarekord oli täna öösel -30,4.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kl 13-st pääseb EMHI-le küll ligi, aga refreshidega, piisab ühest-kahest ja näitab soovitud lk päris kenasti. Küllap neil on eraldi server ja vaevalt, et nad mingeid suuri ümberkorraldusi teevad.
Tallinnas sai -20 kraadi piir "alatatud" üsna napilt (-21 kraadi oli päikesetõusu ajal). Sealjuures tekkis päris korralik udukiht mõnekümne m kõrgusele maapinnast. Kesklinnas udu polnud. Samuti on jälle puud härmas, ent mitte kuigi tugevalt.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on nüüd õhutemperatuur taas langemas, hetekel -20,4 kraadi. Küll on aga viimase poole tunni jooksul tekkinud udu, udupilvi on põhja pool näha olnud kogu päeva.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Udu ja pilved on siikandis olemas, samas EMHI lubab ka tänaseks ööks -32 kraadi. Momendil -24.
Mul tubades 12-16 kraadi sooja, ainult lae all on soojem, kuid voodit ja tooli esialgu ülese ei riputa :wink:
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Kaarel »

Kesk-Eesti siis täna külmim piirkond.

Toa soojuse üle ei kurda, vaheust kinni hoides saab 16-18 kraadi sooja kätte, ülejäänud osas siiski ainult 10-11, seega suht mõnus :)
Veneaegsed küttesüsteemid raisk, maja keskel aga liini lõpus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Õhutemperatuur on taas üsna krõbe, praegu kell 20:16 on ta juba -26,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Raul. K »

Tartus langes peale päikeseloojangut temperatuur -23 kraadini. Mõne aja pärast läks aga kergelt pilve ning temperatuur on poole kraadi võrra tõusnud
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin oli ka õhutemperatuur juba üsna krõbe, aga pärast kella 21 hakkas tõusma, hetkel õhutemperatuur 24,9 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply