Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Postitused temperatuuri teemal
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by käpa »

Hetkel külma -28,4
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Läks isegi õnneks seekord - alla -30'sed temperatuurid jäid tulemata. Hetkel õhutemperatuur -17,1 kraadi ja sajab lund.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kesknädalaks lubatakse veel ühte külmapuhangut, kui võib ligi 30 kraadi külma olla (näiteks http://www.weatheronline.co.uk/Estonia/Tartu.htm). Prognoosid on selle puhangu osas väga üksmeelsed.
ilmjainimesed.blogspot.com
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Õhtul oli -27, kuid siis õnneks läks pilve. Lapsed ei saanud oodatud külmapüha kätte ja toad on juba peaaegu talutavad. EMHI nädala prognoos küll karmi külma enam ei luba, kuid päris mõnusaks ka ilmad ei lähe. Ootan väga ühte sula, kuid see ei paista veel niipea tulevat.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Raul. K »

Olin isegi üllatunud, kui hommikul oli akna taga vaid 17 külmakraadi ning praegu on külma vaid 9 kraadi. Seega olid nt gismeteo ja weatheronline ennustused õiged. Samas lubavad need ennustused koheselt uut külmenemist, samuti ka EMHI HIRLAM mudel. Seega jätaks kuupäevad hetkel samaks.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, külmapuhangule juba viitasin. Selle praeguse nn soojenemise taga (seda oli näha ju juba eile õhtul, et temperatuur tõusis ja viitas sellele, et öö ei tule kuigi külm) on suurelt jaolt pilvisus - niiskust tuli kõrgrõhkkonna "tagalas" juurde ja seetõttu jahtumine peatus. Uus kõrgrõhkkonna kese ja samuti külma õhumassi kese, mis riivab Eestit kolmapäeval, muudavad ilmselt taeva selgemaks ja temperatuur langeb jälle.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Nõrk oklusioonifront lumesajuga on taandumas. Pilvkate õheneb ja temperatuur on Kirde-ja Ida-Eestis langema hakanud. Ilmselt on nii mõnelgi pool hommikul külma 20 ja enama kraadi ringis.
ilmjainimesed.blogspot.com
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Tundub, et tuleb taas külm öö. Momendil siin külma -19, kuid Lämmijärve ääres juba praegu -23.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tanel »

Siin on praegu temperatuurilangus toimunud selle talve rekordi sihis - hetkel on ka külmem, kui siiani madalaimat temperatauuri näidanud ööle eelnenud õhtul samal ajal.
Ehk siis õhtutemperatuur hetkel -18,2 kraadi.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Soebralik »

Temperatuur langeb ikka väga-väga kiirelt. Lagujal -26. Kui nii jätkub, siis tuleb taas alla kolmekümne kraadi...
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tanel »

-24,4 kraadi hetkel
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jõudsin ka just linnast koju ning hetkel õhutemperatuur -28,1 kraadi. Selge ilma jätkudes võib tõesti õhutemperatuur alla -30 langeda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by @Unipiha »

Tõesti huvitavad temperatuurid siin lõuna-tartumaal. Temperatuur langenud -29,2kraadini. :!: Olen täiesti kindel et tuleb alla -30.
Edit 21:10 - Temp juba -30,3 :!: :shock:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Raul. K »

Tartus on külma 23,4 kraadi, seega on ka siin temperatuur külmarekordi graafikus. Temperatuuri languseks on tingimused ideaalsed: selge taevas ja tuulevaikus.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Külmalaine 18.-28. jaanuaril

Post by Tim »

Ma vaatan jah, et Tartumaa lõunapoolsetes piirkondades langub temperatuur vägagi järsult ja rekordigraafikus. Reolas on külma juba -30,7 kraadi.
Tõrvas külma "ainult" -26,8 kraadi ja ei välistaks, et ka siin saab 30 piir esmakordselt "alatatud".
Maja on juba täiesti külmunud. Ülemine korrus on veel mõistlikult soe, aga all korrusel, maapinnal, on äärmiselt külm. Tõsine probleem, kui midagi puruks külmub.
Post Reply