Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Postitused temperatuuri teemal
Post Reply
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by Tarmo H »

Vähemalt mulle on viimastel päevadel silma jäänud märkimisväärne temperatuurikontrast Põhja- ja Lõuna-Eesti vahel. Kui Põhja-Eestis langevad temperatuurid -10 kraadi kanti on Lõuna-Eestis kohati külma "vaid" veidi vähem kui 1 kraad. Täna (2. detsember) torkab see situatsioon eriti silma. Ja veel üks huvitav asjaolu. Nimelt kui nii Põhja- kui ka Lõuna-Eestis on ilm olnud valdavalt sademeteta, siis Kesk-Eestit on aegajalt kostitanud hootised lumesajud. Kas on võimalik et hetkel kulgeb polaarfront otse üle Kesk-Eesti ja see siis põhjustabki sademeid ja selle polaarfrondiga ongi ka seotud nii suured temperatuurikontrastid?
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, see on ilmselt nii, eriti hästi paistab see EMHI kaardilt silma.
Attachments
ilm2.12.2012.jpg
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by Soebralik »

Mina kagueestlasena olen rahul. Lund küll liiga palju, kuid siiski vähem kui põhjas ja temperatuuri tõttu ka toad soojad.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by Tarmo H »

Lähipäevad toovad parajaid külmakraade ja õnneks sula veel ei ähvarda, selle asemel on pea iga päev lumelisa oodata. Mina olen igastahes rahul.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by Kaarel »

Mina ei oska ka sel aastal rahule jääda, kuna järjekordne (juba kolmas) talv toob lume ja siis korraliku külma. Tuleb järjekordne talv kus maa ilmselt ära ei külmu. Aga mis siin halada, lumi on maas ja veekogudel jää ka peal.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by @Elva »

Siin on juba paar tundi kestnud kerge sula. Räästad tilguvad ning kõrvalisemad teed on kinnisõidetud lumest libedaks läinud. Hetkel sooja 0,3 kraadi.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Märkimisväärne temperatuurikontrast viimastel päevadel.

Post by Tim »

Nüüd on veel lisaks paksule lumele pakane ka otsa tulnud. Mida veel tahta!
Aga isegi selle -20 kraadiga võin hangede alt maa välja kaevata ja leida täieliku sula. Ei taha mõeldagi, missugune maapind kevadeks välja näeb - siin kandis on tavaline, et külmumata maa korral ajavad mutid ning vesirotid kõik üles, nii et kevadel pole murumaast midagi alles, rääkimata peenardest. :(
Post Reply