Ennustagem suve 2010!

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Post Reply
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Ennustagem suve 2010!

Post by Tim »

Mõtlesin, et oleks sobiv aeg hakata tegema varajasi ennustusi, milline suvi meid sel aastal ees ootab. Oleks suht huvitav näha siinset rahvast välja pakkumas oma prognoosi, kui suvi veel nii umbes kahe kuu kaugusel on.
Kuigi teab mis tõsiselt ei tasu mitme kuu ennustusi võtta, siis mitmed ilmaportaalid on juba eeloleva suve ilma ennustanud. Nii ameeriklased kui ka britid väidavad, et just Põhja-Euroopas on tõenäoline keskmisest soojem ja kuivem suvi, sama arvab ka Marko Kaasik. Aga eks taolist juttu kuule iga aasta eel, et rahvale meele järgi olla.

Aga aitab tühisest lobast, palju huvitavamad on siinsete kasutajate ennustused 2010. aasta suve kohta!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by erikEST »

Ei teadnudki, et see teema ka juba valmis tehtud. Alles avastasin. Olgu. Panen siis oma ennustuse suveks üles. Olgem ausad. Seda suve on väga raske ennustada, sest mängu on lisandunud eelmisest nädalast purskamist alustanud Islandi vulkaan. Selle aktiivsusest oleneb suve ilm suuresti. Samuti on suurenemas päikseaktiivsus. Kuna aga õhus on palju tolmu mille ümber piisakesed kipuvad kogunema muutub minu jaoks suveprognoos pigem vihmasemaks kui teised suuremad mudelid on ennustanud.

Mai- Ilm läheb vähehaaaval soojemaks. Suurem soojalaine tuleb kuu keskel, mil isegi korraks üle 25 kraadiseid temperatuure tunda saab. Esineb peamiselt hoovihmu pärastlõunasel ajal. Lausvihmasid on vähe. Aktiivsem lõunatsüklon toob kuu lõpupoole äikest ja tuulekahjustusi.
Juuni- Kuu algus on väga soe. Võib isegi üle 25 kraadi sooja olla. Pealelõunal tekivad taevasse võimsad äiksepilved. Juuni algus jätkab mai lõpu trendis, kus lõunatsüklonitele on tee avatud. Kuu keskel muutub ilm jahedamaks ja sajab lausvihma. Temperaqtuur alla 20 kraadi. Kuu lõpus on sooja üle 20 kraadi ja sajab sageli ka hoovihma. Jaanilaupäeva ja jaanipäeva rikuvad tugevad sajud. Lõkke äärde kummikud jalga! :lol: Kuu lõpp on päikselisem ja rahulikum. Mõnel päeval kerge hoovihm sisemaal. Rannikul on ilm ilusam ja selgem.
Juuli- Kuu jooksul kogub temperatuur järjest hoogu ja kuu keskel on juba väga troopiline ja lämmi. Üle 30 kraadiseid temperatuure jahutavad pealelõunal hoovihmad ja äike, seega ei püsi ilm siiski eriti kuiv. Valdavad on lõunakaarte tuuled, mis paraku soojema vee Soome poole lükkab ja Läänemeres ujujate näod pahuraks muudab. Vesi on suht jahe. :evil: Kuu lõpul läheb jahedamaks ja viimastel päevadel on hallika taevaga vihmased ilmad.
August- Seda kuud ilmestab pidev sooja ja külma vaheline võitlus. Venemaal olev troopiline õhumass ja Euroopa lääneosas olev õhumass veavad oma köit just Eesti vahetus läheduses ja äike ragistab kord Venemaa kohal ja teinekord jällegi Läänemere kohal. See võib kaasa tuua tulvasid, rahet ja suuri trombe. Temperatuur kõigub päeval enamasti 15-25 kraadi vahel. Kuu lõpp toob sooja frondi Eesti kohale ja on lausa rekorditelähedaselt soe.

Kokkuvõtteks ütleks niipalju, et suve märksõnadeks on hoovihm, äike ja ekstreemselt palavad ilmad kuni pealelõunani. Palju on lõunatsükloneid. Kuna päikese aktiivsus kasvab ja tuha hulk on suur, on sel aastal äikest eelmisest kolmest aastast juba tunduvalt enam.

Eks siis vaatame mis saab. Teised ka...ennustama! 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Tim »

Ma olen ise suht vilets ennustaja, nii et hoidun heaga ennast lolliks tegemast. Aga Eriku ennustus on täitsa meelt mööda. ****, kust sa teadsid, et maikuu keskel just soojalaine saabub!
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Soebralik »

Ma arvan, et selliselt ennustada pole raske. Väga üldine ja pihtasaamistõenäosus võib olla 50%.
See, et mais üks või kaks soojalainet tuleb, see üsna tavaline. See, et jaanipäeval sajab, ka üsna tavaline, kuigi sel korral ei sadanud. Juulisse aga 30 ja rohkem soojakraadi pakkuda on ka üsna kindla peale minek. Kuigi kahel eelmisel suvel sellist ilma polnud, seda suurem tõenäosus, et suvel tuleb. See, et augustis hakkab sooja ja jahedama õhu võitlus, ka see on loogiline.
Sellised ennustused on kaheldava väärtusega. Talvel ennustati, et lumi sulab kevadel. Ehk tuleb ka novembris sel sügisel vahel miinuskraade?
Ma ei soovi erikEST`i halvustada, kuid nii mõistan mina ka ennustada. Ja ometi pole ma üldse ilmaennustaja.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Koit Kolga »

norm kui mõtlema hakata siis see aasta tuleb soe september.. ma ei teagi miks ma seda arvan aga selline tunne on..
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by erikEST »

Eks ta või jah tunduda lihtsa ja loogilise ennustamisena, aga ma olen hakanud tähele panema ka teatud seoseid mis seoses päikese aktiivsuse ja muude tegurite koosmõjul tekivad. Mul teeb tuju heaks see, et meri on väga soe ja see tähendab vaid üht - looderannikul, kus ma elan, on augustist oktoobrini palju äikest :P
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Tim »

Suvi selleks korraks läbi või mis te arvate? Kui möödunud pühapäeval oli veel 30 kraadine kuumus, siis üleeilseks oli sellest alles veel vaid 14 kraadi. :( Hirmus sügistunne tuli juba peale, ja lakkamatu vihm võimendas seda veelgi. Ja vihmal ei paista kusagilt lõppu, kuigi veel tahaks tunda soojendavat päikest. Seega, enam vist sooja ilma ja päikest loota ei tasu? Ei ootagi mingit 30 kraadist kuumust, aga 20-25 kraadi võiks sellegipoolest veel olla.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Kaarel »

Tim wrote:Suvi selleks korraks läbi või mis te arvate? Kui möödunud pühapäeval oli veel 30 kraadine kuumus, siis üleeilseks oli sellest alles veel vaid 14 kraadi. :( Hirmus sügistunne tuli juba peale, ja lakkamatu vihm võimendas seda veelgi. Ja vihmal ei paista kusagilt lõppu, kuigi veel tahaks tunda soojendavat päikest. Seega, enam vist sooja ilma ja päikest loota ei tasu? Ei ootagi mingit 30 kraadist kuumust, aga 20-25 kraadi võiks sellegipoolest veel olla.

Sept. Okt. ju veel ees, suudavad need kuudki ju kuuma anda.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustagem suve 2010!

Post by Soebralik »

Suvi on kindlasti läbi. Kuid kui 20 kraadilisi sooje ilmu enam ei tule, siis olen väga pettunud.
Post Reply