Ennustame talve 2015/16

Ülipika ajaperioodi ennustused tulevad siia.
Post Reply
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Ennustame talve 2015/16

Post by AikeseVideod »

Talve ennustamine on vaikselt alanud, siis mõtlesin, et võiks vaikselt alustada ka siin selle teemaga.
Nagu eelnevalt, siis soovitan järgida seda:
Tarmo Tanilsoo wrote:Ning omapoolse ennustusega välja tulete, siis kirjutate mõne sõnaga välja ka metoodika, mille põhjal on see tehtud ja miks selline seisukoht on.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)

Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame talve 2015/16

Post by Soebralik »

Mina ei oska muu pealt pakkuda, kui et kaks sooja talve järjest on haruldane, veelgi enam sooje talvi järjest veel haruldasem. Kardan külma talve ja samas loodan eksida. Paremini ennustada ei oskagi.

vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Ennustame talve 2015/16

Post by vaatleja38 »

Täpselt samad mõtted ka minul ,et tõenäosus sinna 10% kanti veel kolmandaks soojaks talveks. Pigem tuleb enne normaalne talv. Külma talve ka ei usu kuna seda pole väga tugevate Elnino -de korral olnud. Aga veel on ka vara talve ennustada - vaatan nii kuu aja pärast täpsustan.
EDIT: 4.nov 2015
Nii alustan siis. Kuna november hoos ja igaüks saab aru ,et kuu tuleb normist soojem ja enamuses musta maaga pole siin rohkem midagi täpsustada. Kuu lõpuks mõne päeva valge maaga ikka saab.
DETSEMBER
Normist soojem ilm jätkub aga mitte niipalju kui eelmine või üle-eelmine detsember. Seega sisemaal püsib lumi juba pikemalt maas. Kuna lund ja lörtsi saab palju ja jällegi sisemaal on ka seal valgete jõulude tõenäosus 90%. Tallinnas ja rannikutel tuleb ka vihma üsna palju ja lume püsimises kindel ei ole. Pigem on selliseid plögasid ilmu Tallinnas palju. Suured tormid sel talvel jäävad ära. Seega need kes ootavad talveks midagi Moonika taolist peavad pettuma.Kui tulebki talve jooksul üks selline torm kus rannikul 30m/s siis on tegemist tsükloni lõunaosaga ja läheb sulale ja tuleb vihma mitte tuisku.
Edit: seda ootasin ,et Detsember normist soojem tuleb aga midagi sellist küll mitte mis oli. Ja kõige tipuks teeb vähemalt Tallinn - Harkus uue aasta temperatuuri rekordi.
JAANUAR
Hakkab ka tulema kahekohalisi miinuskraade päevasel ajal. Sajab endiselt palju ja on ka vahel sulaperioode. Pakun kuud ainult kraadi normist soojemaks. Selline kiire vaheldumine teeb teed muidugi heasti libedaks. Sisemaal suusailmadest puudust ei tule. Ekstreemsed ilmanähtused jäävad Lääne - euroopasse. Rääkimata Põhja-ameerikast. Võimatu pole ,et suuremat sorti kõrgrõhuala jääb pidama Inglismaa kanti ja meil tuleb loodevoolus pideva jadana väikseid osatüskloneid mis seda vahelduvat temperatuuri ja sademeid toovad.Ootan midagi sarnast 1997 Jaanuarile isegi tuulesuundade osas.
EDIT: 22.jaanuar. Praeguseid pikki prognoose vaadates tundub ,et oleks pidanud Jaanuari ja Veebruari omavahel ära vahetama. Üks aga on kindel - suvi saab olema ilmade poolest põnev - sinna 2010 kanti.
VEEBRUAR.
Üle pika aja talvekuu mis tuleb normipiires või isegi sipa normist külmem. Põhja skandinaaviasse võib pidama jääda külm kõrgrõhuala ja seal võib veebruaris isegi -40 kraadiseid näite tulla. Meil tuleb Veebruar midagi sarnast 2010 aastale.Terve talve jooksul tuleb lund ja lörtsi niipalju ,et kevadel saab ka Võrtsjärv jälle täis. Märtsis sulab lumi ilmselt rohkete vihmasadudega.
Ennustustes materjalidena kasutatud lihtsat statistikat , analoogaastaid , kuu orbiidi asendit ja Noaa andmeid.
Last edited by vaatleja38 on Fri Jan 22, 2016 12:57 pm, edited 5 times in total.

Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame talve 2015/16

Post by Soebralik »

vaatleja38 wrote: DETSEMBER
Suured tormid sel talvel jäävad ära.


:D Ära ainult seda naeratust irooniana võta.

Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Ennustame talve 2015/16

Post by Soebralik »

Veebruaris -40 ei tule. Veebruar meie kõige külmem kuu, kuid seda vaid keskmiselt. Rekordkülmad jäävad siiski jaanuari ja -40 kuulub sinna.

Post Reply