Äikeselumi Berliinis

Arutelud välismaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Äikeselumi Berliinis

Post by Jüri »

10. novembril tabas Berliini kl 15 ja 16 vahel äike tiheda lumesajuga. Väljavõtted ilmavaatlustest:

Berlin-Tegel, Germany
• Raport jaamast Berlin-Tegel, Germany.
• Andmete värskendus oli 51 minutit tagasi, kell 13:50 UTC.
• Tuule kiirus oli 4.1 meetrit sekundis puhangud ulatusid kuni 9.3 meetrit sekundis; suund: põhi (350°).
• Temperatuur 1 °C, kastepunktiga -1 °C.
• Tuule tõttu tundus nagu -3 °C.
• Õhurõhk oli 1005 hPa.
• Relatiivne niiskus 86.5%.
• Taevas oli vahelduva cumulonimbus pilvisusega kõrgusel 244 meetrit.
• Üldine nähtavus oli 800 meetrit.
• Nähtavus oli 1500 meetrit ilma kindla tendentsita rajal 26 parem ja 1500 meetrit ilma kindla tendentsita rajal 26 vasak.
• Nähtused: äike with tugev lumi.

Weatheronline:
Current Weather: Berlin-Tempelhof

Local Time
14:20 GMT = 15:20 Temperature Weather
Sat 10 Nov 15:20 1°C / 33°F cloudy
Sat 10 Nov 15:00 1°C / 33°F thunderstorm
Sat 10 Nov 14:50 1°C / 33°F sleet showers
Sat 10 Nov 14:20 5°C / 41°F few clouds

Mida arvate äikesest lumesajuga? Kas kellelgi on olnud kogemusi? Mul kahjuks otseselt mitte.
ilmjainimesed.blogspot.com
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Minul on üks kokkupuude äiksega olnud sügistalvel. Kahjuks on sellest palju aastaid möödas ja ma ei mäleta selle toimumise täpset kuupäeva või aastat. Ilmselt oli tegemist novembriga. Selle äikse ajal viibisin Põhja-Eestis, Kuusalu kandis (umbes 5km rannikust).
Järgnevalt proovin siis sellest äiksest kirjutada nii palju kui oskan. Hommik oli pilves ja lörtsi ning vihmaga. Umbes ennelõunal ilm selgines ajutiselt. Kuid juba pealelõunal läks ilm taas pilve ja hakkas sadama vihma. Sadu muutus kiiresti väga tugevaks lörtsiks. Ning selle lörtsisaju ajal müristaski vähemalt paar korda, kusjuures üks müristamine oli tugev. Sajuga kaasnes ka päris tugev tuul, kuid kas see ka kahju tegi ei oska ma öelda. Igatahes oli selle päeva õhtuks lumi maas. Rohkem ma kahjuks selle päeva kohta ei mäleta.

Teine, mõnes mõttes sarnane juhtum oli Tartus 2005 aastal, 11. aprilli õhtul. Tõsi küll, siis sadas Tartus, Tähtvere linnaosas lumekruupe, mitte lund. Lähemalt selle äikese kohta saab lugeda aadressil http://www.zone.ee/ilmastik/index.php?a ... 1113288703 .
Post Reply