Üleüldine EMHI

Ilmateemalised lingid
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Arvutist vaadates on vähemalt hirlami "ruudugraafika" sademete puhul naljanumber.
Äkki need "ruudud" on lihtsalt jäänud interpoleerimata ning ongi antud mudeliandmete resolutsioonis? Sest need "ruudud" tunduvad kangesti olevat nii umbes 11x11 km suurused.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Ehk tõesti, saan aru kui teaduslikust aspektist on tegu vajaliku detailiga, aga palja silmaga vaatamiseks on vaatepilt üpris kole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Ehk tõesti, saan aru kui teaduslikust aspektist on tegu vajaliku detailiga, aga palja silmaga vaatamiseks on vaatepilt üpris kole.
Eks jah, paraku rahvas tahab ilupilte. :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote:Ehk tõesti, saan aru kui teaduslikust aspektist on tegu vajaliku detailiga, aga palja silmaga vaatamiseks on vaatepilt üpris kole.
Eks jah, paraku rahvas tahab ilupilte. :(
Üks väike häiriv tegur veel, et ilma minult küsimata laetakse mulle alati 55 pilti temperatuuri kohta, kuigi ma sooviks ainult sademete prognoosi näha, siis see eeldab minult mitut hiireklikki rohkem. (Eriti ebamugav on telefonis)
Mõnel hetkel on mitme kaardikihi korraga vaatamine muidugi hea.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Üleüldine EMHI

Post by vaatleja38 »

:) Copy/paste eilselt ilmateenistuse prognoosist tänaseks. Kas märkad viga ? Teisipäeval (15.07.) liigub madalrõhulohk üle Läänemere kirdesse tuues meile uue portsu niisket õhku. Selle kaguserva pidi jõuab Ida-Eestisse ka uus ports soojemat õhku. Kesköö paiku läheneb saartele uus sajuala, mis levib itta ja nii on päev hoo- ja äikesevihmadega, kusjuures kohati on sadu. Öösel puhub kagu- ja lõunatuul, päeval pöördub tuul edelasse, põhjarannikul läände 5-11, saartel ja äikese ajal võib olla tugevamaid puhanguid. Sooja on öösel 12..17, päeval 19..24, Ida-Eestis kuni 28°C.
Post Reply