EMHI ilmaradar

Ilmateemalised lingid
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tanel »

Kaarel wrote:Nii kui Harku radar avalikkuse ette toodi, ei uuene sürgavere radari pilt enam regulaarselt, nimelt uueneb täiesti vabagraafiku alusel, vahest laeb tund aega hiljem kõik pildid, vahest kaks tundi hiljem.
Väga tihti on vana ja uuenemata pilt tõesti. Praegu kahel radaril kattuvat aega ei olegi, Sürgavere radari viimane pilt on alles 8.45 ehk siis on pilt varsti juba 5 tundi vana. Nad ilmselt ei soovi, et inimesed kahte radaripilti võrdleks, või siis sunnivad värskema pildi saamiseks otsima üles just avalikkuse ette toodud Harku radari pilti. Mingid Jaan Saare kavalad vangerdused kindlasti:P

Tegelikult loodan ma väga, et neljapäevase-reedese lumetormi ajaks saavad Sürgavere radari pildi ka ilusti jooksma.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tanel »

EMHI on oma Sürgavere radari näidatavat pilti taas veidi muutnud, peal on Võrtsjärve ja Peipsi kontuurid ning nüüd uueneb pilt 5 min hilinemisega varasema 10 asemel.
Taavi Saimre

Re: EMHI ilmaradar

Post by Taavi Saimre »

Palun uue radari linki.

Emhi lehelt radari alt on küll link uuenenud, kuid http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1 uuendab infot ikka 15 minuti järel. Peipsi/Võrts on natukene näha jah
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tanel »

Taavi Saimre wrote:Palun uue radari linki.

Emhi lehelt radari alt on küll link uuenenud, kuid http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1 uuendab infot ikka 15 minuti järel. Peipsi/Võrts on natukene näha jah
Link on su postituses olemas. Uus pilt tuleb tõesti endiselt 15 minutiste vahedega, kuid kui varem ilmus nt. 15.00-i kohta käiv pilt 15.10, siis nüüd ilmub 15.05. Ehk oli arusaadav.
Taavi Saimre

Re: EMHI ilmaradar

Post by Taavi Saimre »

Selge, tänud täpsustamast
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: EMHI ilmaradar

Post by Kaarel »

Siin on palju ütlemist olnud teemal, et radari pilt uueneb liiga harva ja sellise viivituse puhul pole pildist miskit kasu. Nüüd on EMHI kasutusele võtnud uue tehnoloogia, otseülekanne radarilt 24 tundi minevikust, NB! Varsti pidi ka Harku radarile sama süsteem laienema.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: EMHI ilmaradar

Post by Kaivo »

Kaarel wrote:Siin on palju ütlemist olnud teemal, et radari pilt uueneb liiga harva ja sellise viivituse puhul pole pildist miskit kasu. Nüüd on EMHI kasutusele võtnud uue tehnoloogia, otseülekanne radarilt 24 tundi minevikust, NB! Varsti pidi ka Harku radarile sama süsteem laienema.
Minu arvamus asjast on see, et pigem las olla see viivitus vahest mõni tund, kui pidevalt 24h taga. Mida ma teen 24h vana pildiga? Suht midagi pole teha ju. Seega jamh, parem las olla see paar tundi vahest maas .
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Midagi on igatahes jah tõsiselt valesti. Viimane pilt Sürgaverest on tulnud eile kell 10:15.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: EMHI ilmaradar

Post by Kaarel »

Testivad usinalt, enam ei ole 24 tundi vana pilt sujuvate uuendustega, vaid hoopis 12 tundi vana pilt ebakorrapäraste uuendustega. ;)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on ajavahe 8 tundi...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: EMHI ilmaradar

Post by Kaarel »

Nüüd tuleb pöidlad peos hoida, et radar hakkaks adekvaatset pilti tulevikust ennustama.
Tegelikkuses on jama, et Sürgavere radar sellises seisus on, kuna Harku radar ei kata minu silmis Eestit hästi ära, st. radarikaja ei püüa pilve kontuure kinni... Kas see võib näiteks suurlinna mõjudest tingitud olla?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: EMHI ilmaradar

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Nüüd tuleb pöidlad peos hoida, et radar hakkaks adekvaatset pilti tulevikust ennustama.
Tegelikkuses on jama, et Sürgavere radar sellises seisus on, kuna Harku radar ei kata minu silmis Eestit hästi ära, st. radarikaja ei püüa pilve kontuure kinni... Kas see võib näiteks suurlinna mõjudest tingitud olla?
Njah... üks faktor on ka see kui madalal pilved on - Lõuna-Eestis olevatest madalamatest pilvedest lendab radarikiir lihtsalt üle.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: EMHI ilmaradar

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote:Nüüd tuleb pöidlad peos hoida, et radar hakkaks adekvaatset pilti tulevikust ennustama.
Tegelikkuses on jama, et Sürgavere radar sellises seisus on, kuna Harku radar ei kata minu silmis Eestit hästi ära, st. radarikaja ei püüa pilve kontuure kinni... Kas see võib näiteks suurlinna mõjudest tingitud olla?
Njah... üks faktor on ka see kui madalal pilved on - Lõuna-Eestis olevatest madalamatest pilvedest lendab radarikiir lihtsalt üle.

Lõuna-Eesti on arusaadav, aga mind just see Harku radari puhul häirib, et minu kodukant (ümardame raplamaaks), on tihti lihtsalt üsna tühi auk, või on kõik kajad üle poole nõrgemaks märgitud kui Sürgavere kaja andmeil. Sealjuures on ka pilvede korrektuurid märgatavalt ebakorrapärasemad, aga pole hullu, tundub et vähemalt hetkel on Sürgavere OK!
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: EMHI ilmaradar

Post by Karlip »

Kellelgi veel radar seisab? Sürgavere PseudoCAPPI
Ja nüüd ilmateade.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, seisab, kuid selle põhjuseks võib-olla see, et eile läks EMHI maha ja uuesti tuli tagasi täna hommikul. Radar ise võib töötada korralikult, kuid katkestuse tõttu pole andmesidet EMHIga. EMHIs ei ole hetkel võimalik vaadata ka vanemaid vaatlus- ja mõõtmisandmeid kui 26. mai kl 19. Loodetavasti saab homseks kõik korda.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply