Page 1 of 1

Ilmalisa/-artiklid Horisondis

Posted: Mon Jun 02, 2008 11:49 pm
by Jüri
Olen vaeva näinud ka Horisondiga, et nad hakkaksid välja andma ilmalisa. Nende vastus on positiivne, kuid seda ei juhtu enne uut aastat, sest siis muutub see ajakiri mahukamaks.
Hetkel on käsil meteoalaste artiklite kirjutamine, millest mõned võivad leida trükivalgust veel sel aastal (ühes neist analüüsitakse olnud sooja talve põhjuseid).
Üldiselt on vastuseis selliste teemade kirjastamisel (kelle toimetada, kulud, lugejaskond jne), kuid hetkel on seis hea.

Mõistete seletus Horisondis

Posted: Mon Jan 19, 2009 12:41 pm
by Jüri
Niisiis, olen juba 3 artiklit vähemalt Horisondi veebis avaldatud. Kuna kõik vaevalt et teavad, aga ehk pakub huvi, siis annan ka lingid:
1) Viimaste aastate soojade talvede põhjustest: http://www.horisont.ee/node/703
2) 23. novembri lumetormi põhjused ja iseloomustus: http://www.horisont.ee/node/800
3) Viimase kuu jooksul nähtud halod, nende põhjused, iseloomustus jm huvitavat: http://horisont.ee/node/879

Peamine põhjus postituseks aga on muu: kunagi ammu (vist 2007. a novembris viimati) oli juttu meteoroloogia sõnastikust või nimekirjast, mille tegemiseni aga ei jõudnudki. Seoses Horisondi veebiga tekkis mul selline mõte: veebis saab mõistele lisada seletuse või definitsiooni, kusjuures vastav mõiste on tekstist esile toodud. Kuna avaldan seal artiklieid ja mõistlikum on mõisteid õppida-seletada lugemise ja õppimise käigus, siis otsustasingi, et lasen niimoodi teha. Kuna ka laiem huviliskond on ehk asjast huvitatud, siis on ilmselt kindlam viidata Horisondile, kui reklaamida ilmafoorumit.
Hetkel on sellelalane töö (mõistete selgitus) veel pooleli, kuid optikaartiklis on juba enam-vähem kõik paigas.
Loodetavasti kannab töö ka mingit vilja.