Automaatilmajaamast, Appi!:D

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Automaatilmajaamast, Appi!:D

Post by seenno »

Nonii, sai siis soetatud kohalikule koolile see ära ja nüüd esialgu on siin minu juures kontrolliks ja prooviks üleval.

Ja ehkki algus oli paljutõotav, on "nalja" ikka päris parajalt saanud, lugega ja öelge, kas kellelgi veel midagi sellist on ette tuld.

WS2350 on siis selle jaama nimi, mis reedest mul siin üleval on. Komponendid on samad, mis WS 3600-l vist, aga ntks mälu väiksem ja väiksed nüanssid teised.

Reedel kõik toimis, panin ilusti üles, sees ilusti LCD-l näitas.

Huvitavaks läks laupäeval kui panin samal laual läpaka käima ja üritasin hakata ühendama arvutiga. Äkki hakkas tuule kiirus segast peksma, 25,5 m/s lambist, siis jälle normaalne ja varsti uuesti korraks 25,5 m/s.

Pühapäeva hommikul oli kõik OK, aga nagu lauaarvuti üldse käima panin (jaam pold isegi ühendatud sellega, aga asus 30-40 cm eemal laual) nii tuule kiirus 51 m/s. Ja iga minuti-paari kohta vähemalt korra lööb täiesti sassi tuule mõõtja, kas ülisuur kiirus või üldse skaalast välja, suunaks lööb 315 kraadi nende errorite ajal.

Kolisin jaama teise tuppa, paks sein aitab, nüüd saan siin toas arvutitega töötada, jaam lolliks ei lähe teises toas. USB kaabel on läbi seinaaugu veetud nüüd.

Ja kohe kui USB kaabli ühendan, et tõmmata andmed arvutisse, on jaama tuulemõõtja loll valmis teiselpool seina. Mingist pidevalt arvuti taga hoidmisest ei saa juttugi olla. Või kui seda teha, siis tuuleandmed võib paugupealt korstnasse kirjutada. Sademed on üldse täiesti segased. Aga temperatuur ja niiskus ja rõhk toimib ideaalselt olenemata olukorrast ja arvutist.

Saan aru küll et arvuti kiirgab jne, aga ma kasutan ju ainult kaableid ja komponente, mis jaamaga kaasas olid. Kas see on normaalne, et arvutiga ühendamiseks mõeldud jaama tuule (ja äkki ka sademete) andur lähevad arvutist lolliks? On kellelgi kogemusi?
Äikest!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

õues olevate sensorite ja tubase peajaama vahele vea kaabel ja peaks paranema asi. kui õieti mäletan siis Tarmo H´l oli sama jama. eks ta ise ehk räägib miskit.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Keeruline lugu siis jah selle ilmajaamaga. Uurisin selle imajaama kohta veidi ka netist ja nagu ma aru sain on selle ilmajaamaga kaasas üleminek COM pordi otsalt usb-le. Kui on võimalik, proovi see ilmajaam ilma seda USB-üleminekut kasutamata ühendada arvuti COM porti. Arvan et su arvutile see COM-USB üleminek ei meeldi ja see paneb ka ilmselt ilmajaama kummaliselt käituma. Hankisin ka kunagi COM-USB üleminekukaabli, kuid niipea kui selle arvutiga ühendasin ja ilmajaamatarkvara käivitasin, tegi arvuti restardi. Nii et läbi USB ma asja toimima ei saanud kuid COM pordiga toimib asi normaalselt. Igaks juhuks soovitan sul ka ilmajaama kaablite ühendused üle kontrollida, eriti just seda et ega anemomeetri ja sademetemõõtja juhtmed pole vahetusse läinud termo-hügromeetri küljes olevatel pistikutel.
Rääkisid et ilmajaam läks lolliks ka siis kui läpakas selle lähedal oli. Kahtlustan et läpakast tulevad raadiolained (näiteks WIFI) võivad ilmajaama välissensoritest tulevaid signaale segada ja sealt ka need moonutused. Kui võimalik, ühenda termo-hügromeeter ja ilmajaama peajaam omavahel kaabliga, siis lülitub raadio teel andmeedastus automaatselt välja, pealegi saavad sel juhul ka välisandurid peajaamast elektritoite ja patareide vajadus välissensorites kaob.
Mul endal ilmajaam töötab ilusti, v.a. sademetemõõtja, mis algusest peale on lühemate ja pikemate sessioonidena streikinud. Samuti toimib ilusti ilmajaama ja arvuti vaheline suhtlus ja andmete salvestamine. Kahju vaid et seda tarkvara pole võimalik käivitada automaatselt arvuti käivitamisel, vaid see tuleb iga kor arvutikäivitamisel käsitsi käivitada.


EDIT: Soovitan igaks juhuks ka garantii poole põõrduda, tegelikult peaksid arvutist lähtuvad elektromagneetilise kiirguse sagedused olema märgatavalt kõrgemad (suurusjärgus mõned gigahertzid) ilmajaama raadiosignaali sagedusest ja need ei tohiks ilmajaama segada. Kuid proovi igal juhul enne see COM porti otse ühendamine ära ja ka välissensorite ja ilmajaama peajaama omavaheline kaabliga ühendamine. Kui olukord ka siis ei parane, siis on ainus võimalus garantii.

Lisan seda et ilmajaam on mul arvutiga pidevalt ühenduses (COM porti ei tohikski töötava arvutiga midagi ühendada) ja mingeid konflikte pole seni kül täheldanud pole.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Sel juhul jah otse COM-i ühendamine on veel ainus variant.

Kaablid on mul kõik mängus, mis kaasas olid, mingit raadioteel andmeedastust ma ei kasuta, selles ei saa probleem olla.
Äikest!
Post Reply