Pronkssõdur

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Postimehe teatel olla möödunud ööl seaduserikkumised olnud Ida-Virumaal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Ka Tartus visati siin-seal mõned aknad sisse ja süüdati midagi põlema, nagu ma aru olen saanud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tule taevas appi! Venelased peavad ikka totaalselt meeleheitel olema, et isegi BBC uudiste kommentaaridesse oma propagandat hakkavad toppima... Millal nad ometi aru saavad, et
1) Eesti on juba 15 ja kolmveerand aastat iseseisev olnud. See mida meie teeme, ei ole Putini asi.
2) Et Nõukogude Liitu ei ole enam.
3) Et NL ei vabastanud meid vaid okupeeris meid. Vabastaja oleks oma vabastamise ära teinud ja siis meile iseseisvuse tagasi andnud. See "vabastaja" hoidis meid aga 50 aastat oma koosseisus. Ahjaa, ma ei teadnudki, et kümnete tuhandete inimeste Siberisse küüditamine, represseerimine, jms on vabastamine. Ja muidugi see, et ajalooraamatud muutuvad muinasjuturaamatuteks ning ajalehed räägivad ainult sellest, kui hästi meil läheb.

Meie peame samas aru saama, et venelased ei ole tegelikult sellised jõletised, nagu neist meile on mulje jäänud. Vene komöödiad(Dembel, ©uriku seiklused jms) näitavad nende head poolt. Nad teevad väga häid komöödiaid. Või vaadake Aleksandr Zukermanni Kanal 2 peal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Näitamaks, miks Venemaa võib sellist möga ajada, toon näite 1974. aasta ajaloo õpikust(siis käis minu ema gümnaasiumis). Nõukogude ajal oli meie kronoloogia järgmine:
...1.-4. märts 1917 - Kodanlik-demokraatlik Veebruarirevolutsioon Eestis
23.-25. oktoober 1917 - Nõukogude võimu kehtestamine Eestis
23. veebruar 1918 - Keila lahing
Veebruar 1918-november 1918 - Saksa okupatsioon Eestis
November 1918-Veebruar 1920 - Kodusõda ja interventsioon Eestis
29. november 1918 - Eesti Töörahva Kommuuni väljakuulutamine Narvas
16-21. veebruar 1919 - Saaremaa töörahva ülestõus
2. veebruar 1920 - Tartu rahu
1920 - Eestimaa Kommunistliku Partei loomine.
1921 - Eestimaa Kommunistliku Noorsooühingu loomine.
4. mai 1922 - Viktor Kingissepa mõrvamine.
1. detsember 1924 - Relvastatud ülestõus Tallinnas.
1929-1933 - Majanduskriis Eestis.
1930-1934 - Vapside fa¹istlik liikumine
12. märts 1934 - K. Pätsi-J. Laidoneri fa¹istlik riigipööre (ei tea, kas Pätsi just fa¹istiks kutsuda, aga pööningul polnud ta tõesti kõik korras, sest ta lihtsalt pidi vaikiva ajastu tekitama :S)
1939, september - Eesti-NSV Liidu vastastikuse abistamise pakti sõlmimine.
1940, aprill - EKP aprillikonverents Eestis
21. juuni 1940 - Kodanliku valitsuse kukutamine Eestis.
21. juuli 1940 - Eesti kuulutatakse nõukogude sotsialistlikuks vabariigiks.
6. august 1940 - Eesti NSV vastuvõtmine NSV Liidu koosseisu.
1941, juuli-detsember Punaarmee kaitselahingud Eesti NSV-s.
1941-1944 - Fa¹istlik okupatsioon Eesti NSV-s.
1942, september Eesti laskurkorpuse moodustamine.
1944, juuli-november Nõukogude Eesti vabastamine(see ongi see kurikuulus sündmus, mille pärast kogu see kammajaa käib) fa¹istlikest okupantidest...
Ja seda õpetati nõukogude ajal koolides. Inglise keeles kutsuksin seda õpetust lühendiga BS, mida saab eesti keelde tõlkida kui "jama!".

Ahjaa, selle "õpiku" üks peatükk oli "Kodalinku diktatuuri periood Eestis (1920-1940)".

Kui kõik need pronkssõduri pooldajad on sellist ajalugu õppinud, siis kasutan küll peaministri sõnu, mida alailma Ärapanijas kasutatakse: "Tule taevas appi!"
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Pronkssõdur on heas korras ja 8. mail avatakse taas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

mu arvates võiks see pronkssõdur moskvat kaunistada.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tiblad valmistuvad terroriks!!!

http://mirniy.livejournal.com/635890.html
See leht tuleks KAPO'le anda. :x

Nõutakse Venemaa vägede sissetoomist. Aga eelnevalt luuakse Vene Vastupanuarmee, kes hakkab tapma eestlasi,põletama maha nende maju, õhku laskma ronge, gaasi, vee ja kütusetrasse, alla tulistama lennukeid jne.

Ma loodan et see tõele ei vasta. :lol:
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

@Tallinn wrote:Tiblad valmistuvad terroriks!!!

http://mirniy.livejournal.com/635890.html
See leht tuleks KAPO'le anda. :x

Nõutakse Venemaa vägede sissetoomist. Aga eelnevalt luuakse Vene Vastupanuarmee, kes hakkab tapma eestlasi,põletama maha nende maju, õhku laskma ronge, gaasi, vee ja kütusetrasse, alla tulistama lennukeid jne.

Ma loodan et see tõele ei vasta. :lol:
Tohoh. See küll head ei tähenda. :shock:

Aru ei saanud ma sealt niigunii mittemidagi.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Samuti on veel protestilehti. Kus on öeldud et venemaalt saabub täna 800 tüüpi kes hakkavad märatsema jne kuid seda ma ei usu, mis nad tulevad siis lennates või, viisat nad ju ei saa. :D

Aga asi on TÕSINE, nt venemaal enam Eesti kaupa ei müüda, see mõjub Eesti firmadele väga halvasti. Samuti hävitatakse venemaal eesti saatkond kui pronkssõdurit tagasi ei tooda, Tähtpäev kukub 1 mail. :(

Samas ei teagi, kas ongi Tallinnas ja üldse kõik läbi, või vaikus enne tormi?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Eelnevatele: Tule taevas appi!

http://www.eesti.portal.ee/ - käivitatud on hääletus, kus on võimalik hääletada, kumma riigi poolt olete
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

@Tallinn wrote:Tiblad valmistuvad terroriks!!!

http://mirniy.livejournal.com/635890.html
See leht tuleks KAPO'le anda. :x

Nõutakse Venemaa vägede sissetoomist. Aga eelnevalt luuakse Vene Vastupanuarmee, kes hakkab tapma eestlasi,põletama maha nende maju, õhku laskma ronge, gaasi, vee ja kütusetrasse, alla tulistama lennukeid jne.

Ma loodan et see tõele ei vasta. :lol:
See vist nagu rohkem "nali" kui midagi tõsist.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Sellised interneti kaudu vaenu õhutajad tuleks ka kinnii panna luku taha!
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Sellised interneti kaudu vaenu õhutajad tuleks ka kinnii panna luku taha!
Olen nõus
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

See nn. eesti portaal on jura, sellest hoiatasin MSN-i teel ka. Täna hommikul ja keskpäeval oli Tõnismäe piirkond rahulik. Politsenikke oli üsna vähe, nägin umbes kümmet, vbl. oli ka rohkem.
Mulle meeldib! 10 aastat olen pea iga päev kooliteel näinud seda nõmedat kuju, nüüd ma seda enam ei näe! Nüüd on koolitee meeldivam.
***
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

***
Post Reply