Täielik kuuvarjutus 4. märtsi öösel

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Täielik kuuvarjutus 4. märtsi öösel

Post by Meevaras »

Ei leidnud siit veel sellist teemat, varjutus aga üsna lähedal. Ilm küll palju lootust ei anna , kuid mine sa tea. Vähemalt Hiiumaa kohta lubab Windfinder selginemist alates homme hommikust Ristnas, loodetavasti toimub see veidi varem. Kas keegi foorumikasutajatest kasutab ka profitehnikat sellisteks vaatlusteks ja pildistamiseks? Endal küll kahjuks veel vana seebikarp, kuid plaan see lähitulevikus siiski välja vahetada, niiet jääme selget taevast ja ilusaid fotosid ootama.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

loodan et taevas selgemaks läheks kuigi ma juba korra täielikku kuuvarjutust näinud ja eriti huvitav polnud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

http://satellite.ehabich.info/eucrescent.htm <--- sealt ehk annab kuuvarjutust mingil määral näha.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ka Lagujas on ilm päris lootusetu. Kuuvarjutuse kohta on antud palju weebiülekandeid aadressil www.spaceweather.com
Samuti tuleb üks ülekanne Šveitsist - http://www.klipsi.ch/eclipsewebcam.htm
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Jul 31, 2007 6:52 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Ma pole veel lootust kaotanud. Kella 19 ajal EMHI andmetel Ristnas vahelduv pilvisus
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Meevaras wrote:Ma pole veel lootust kaotanud. Kella 19 ajal EMHI andmetel Ristnas vahelduv pilvisus
See on hea uudis. Aktiveerin kerge astme kasutajate ilmavalve.

Uskumatu, aga tõsi - NOAA GFS mudel näitas neid pilvi juba 2 nädalat tagasi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

taevas pilves endiselt + udu ning kui viletsasti või hästi läheb hakkab paari tunni pärast lund või lörtsi sadama.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas on juba mõnda aega vihma sadanud. Vihm on üsna mõõdukas. :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hea märk on see et siin on hakanud temperatuur langema(hetkel täpselt nullis) ja udu on hajunud,kuid hetkel siiski ilm endiselt pilves, sadanud pole siin päeva jooksul kordagi. Nüüd oleks tuult tarvis aga seda pole ollagi
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Ilm on paksult pilves ja ka udu on uuesti maha tulnud niiet kuuvarjutus jääb nägemata. Küll aga oli tund tgasi väljas veel pilves ilma kohta ikka vägagi valge, hetkel on väljas selline kottpimedus et ei näe kuhu astudagi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Minu väikesevõitu sõimuleksikonis ei jätku piisavalt palju sõnu, et praegust ilma kirjeldada. Ilm on endiselt pilves. :( See kuuvarjutus on küll nurjunud. Ega midagi, ehk veab aastal 2008 rohkem..
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Luksemburgis oli täna öösel ilm selge ja kuuvarjutus hästi jälgitav. Ise ei viitsinud seda jälgida kuna 2000. aasta jaanuaris Eestis olles sai seda päris põhjalikult vaadatud ja ka videosse salvestatud. Tol korral sai käreda külmaga tehtud üsna põhjalik videoklipp varjutuse algusest kuni lõpuni.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply