EMHI pakutav uus teenus

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

EMHI pakutav uus teenus

Post by Tanel »

http://www.emhi.ee/index.php?ide=2&shownews=86

Mis arvate asjast? Mis informatsiooni nad seal pakkuda saavad, mida mujalt ei saa? Ei tahaks nagu hästi uskuda, et see kvaliteetsem ja parem on, kui tasuta võib internetist välja otsida. :roll:

Mul on selline tunne, et see on välja mõeldud inimestele, kes ei viitsi netis tuhnida ja tahavad et kõik kätte antaks ilusti ning on valmis selle eest veidi maksma.

Kui neist piirkondadest rääkida, siis mina jään kahe piirkonna äärealale, ei ole päris Kesk-Eestis ja ei ole ka lõunas.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

lihtsam on ilm@teade ilm.ee lehelt tellida aga seda nädalas korra saadetakse vist reedesel päeval just.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Samat teenust pakkus EMHI ka aasta või paar tagasi...
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Mul ka tuli nagu tuttav ette tegelikult, aga ju siis neil teenuse tarbijaid oli vähe, et uuesti reklaamima hakkasid
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Njah, internetis on tasuta ekvivalendid ka olemas. Järgmise pooleteise päeva kohta saab ka vaadata EMHI meteogramme.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

See tasuline pakkumine pole kül eriti informatiivne ja operatiivne. Kui jälgida tasuta Windguru, Icm ja Gismeteot, mis uuendavad oma prognoose vist pea iga 6 tunni tagant, saab ikka palju operatiivsema ja ülevaatlikuma info prognoositava ilma kohta.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

EMHI nõuab raha, **** küll noh...niigi me maksame riigimakse...(hetkeline vihavalang). Tegelt võiks olla EMHI linnade prognoos nii, nagu Soome FMI prognoosid...ja tasuta...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:EMHI nõuab raha, **** küll noh...niigi me maksame riigimakse...(hetkeline vihavalang). Tegelt võiks olla EMHI linnade prognoos nii, nagu Soome FMI prognoosid...ja tasuta...
Hingame nüüd kõik sügavalt sisse ja välja ning rahuneme maha. Aga tegelt jah, kui EMHIt finantseeritakse maksumaksja rahadest, siis peame tõesti kaks korda maksma. Mõnes teises riigis, näiteks vägagi ilmale tähelepanu pööravas USA's kus sellised teenused on tasuta, ei oleks selline asi küll mõeldav. 2005 kevadel tuli suur vihavalang, kui valitsus tegi segase eelnõu, mis jättis ilmahuvilistele mulje, nagu kõik ennustused viidaks tasuliste internetilehtedele üle ja keelaks Rahvuslikul Ilmateenistusel erafirmadega võistelda. Õnneks tegelik seadus nii hull polnud ja Ameeriklaste ilmateateid võime praegugi nautida, kuid sellest hoolimata tuli isegi ilmafoorumites ja meililistides selline pahameeletorm nii, et hoia ja keela. Ühe listi administraator ähvardas isegi eelnõu numbri mainimise eest kasutaja listist välja visata ja lõpetas arutelu väevõimuga... Kohalikud soovitasid teineteisel eelnõu taga olevate valitsustegelaste poolt järgmistel valimistel mitte hääletada. Aga see pahameel jõudis ka Eestisse.

Aga vähemalt on meil meteogrammid. :) Ja muidugi, radaripilti võiks nad küll umbes iga 2 t järel uuendada, nagu SMHI Rootsis seda teeb, siis oleks ka tore.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply